63 115 elektra ihned k odeslání

1 125 zákazníků právě nakupuje

Filtrovat

Filtr výrobků

Ceny

Od:
Do:

Oddělení 0

Více

Příznaky zboží 0

Dostupnost 0

Zákazníci právě nakoupili

Mobilní telefony

Mobily

Mobilní telefon

Pokud zvažujete nákup nového mobilního telefonu, ať už má jít o chytrý telefon, tlačítkový, nebo třeba odolný mobil, doporučujeme zamyslet se nejdřív nad tím, k čemu chcete svůj nový telefon používat a co od něho očekáváte. Někdo potřebuje telefon jen na běžné hovory a psaní zpráv, nanejvýš aby si nastavil budík na ráno. Někdo zase očekává veliký displej, pořádný výkon, dobré ozvučení a už se těší, jak bude hrát na svém novém telefonu první hru. A co teprve fandové focení, nebo třeba turisté, kteří potřebují vysokou odolnost a dlouhou výdrž baterie. 

Mobilní telefon – tipy pro nákup

Do zhoršených podmínek (hory, lesy) nebo pro seniory jsou výborné tlačítkové telefony.

Tablet i herní konzole můžou být nahrazeny smartphonem vyšší třídy.

Při výběru operačního systému myslete na své známé a rodinné příslušníky, být navzájem kompatibilní může být užitečné.

Nebojte se velkých displejů u telefonů, do kapsy se pohodlně vejdou větší telefony, než byste čekali.

Rychlé nabíjení je někdy k nezaplacení.

Výkon telefonu se neodvíjí pouze od počtu jader procesoru a jeho frekvence. Důležitá je i třeba paměť RAM, která určuje počet možných běžících procesů na pozadí.

Výběr nového mobilu není práce pro raketové inženýry

Postupně si projděte všechny funkce, které u telefonu potřebujete. Priority má samozřejmě každý z nás určené jinak i co se telefonů týče. Pokud si nevíte rady, tak vám snad pomůže toto základní dělení:

Tlačítka vs. dotykový displej?

Jestliže chcete chytrý telefon (smartphone) pro používání nejrůznějších aplikací, hraní her, možnost sledovat i pořizovat videa (nebo fotky) atd., pak je pro vás dotykový telefon jasnou volbou. Pro starší jsou často výhodnější tlačítkové telefony pro jejich jednoduché ovládání, výrazně delší výdrž baterie a u vybraných modelů kvůli praktickému SOS tlačítku.

Kolik chci za telefon utratit?

Většinou platí pravidlo, že co si zaplatíte, to taky dostanete. S vyšší cenou roste i počet funkcí a celkový výkon telefonu. Základní smartphony zvládnou běžné úkony i něco navíc (přehrávat hudbu, pořizovat fotky), s vyšší cenou je ovšem celkové spektrum využití mnohem širší.

Jaká je ideální velikost telefonu?

Je dobré udělat kompromis mezi snadnou ovladatelností jednou rukou a pohodlným sledováním displeje. Vybrané modely nabízejí funkci s pomocí ovládání části obrazovky velkého telefonu jednou rukou, ovšem funkci, s níž by se telefon lépe vešel do kapsy, ještě žádný výrobce nepřinesl. Nicméně i telefony s velikostí úhlopříčky 5 až 6 palců se stále do kapsy pohodlně vejdou. 

Android vs. iOS?

Jestliže zvažujete nákup smartphonu, pak se nejčastěji setkáte se dvěma operačními systémy a to Androidem a iOS. Android má větší možnosti přizpůsobení uživatelem a navíc nabízí spoustu aplikací zdarma. Oproti tomu se iOS snaží „bojovat“ kvalitou a příjemným uživatelským rozhraním, které ale nelze přizpůsobovat.

Paměť – jak velké úložiště je potřeba?

Pořízené fotky a videa, aplikace, hry, písničky, audioknihy, elektronické knihy a další. To vše se ukládá do paměti telefonu. Nejvíc zabírají zpravidla hry, videa a mapy pro GPS a to klidně i několik GB. Pro nejméně náročné uživatele je dostačující paměť 16 – 32 GB, pro všechny ostatní jsou tu telefony s větší pamětí a hlavně možností rozšíření paměti v podobě paměťových karet.

Mobil s dobrým fotoaparátem? 

V případě telefonů s kvalitním fotoaparátem je dobré se dívat po technologiích spojených s fotografováním, jako je stabilizace obrazu, automatické ostření či větší počet objektivů.

Které funkce jsou důležité?

Čtečka otisků prstů – do vašeho telefonu se nedostane žádná nepovolaná osoba.

Rychlonabíjení – se hodí, když máte jen chvilku na dobití telefonu a potřebujete baterii dobít co nejvíce. 

Notifikační dioda – upozorní na zmeškané zprávy a jiné události bez nutnosti zapínat displej.

Dual SIM / Hybridní slot – se hodí v případě, že vlastníte dvě telefonní čísla (obvykle pracovní a osobní) nebo máte dva tarify, které byste rád využívali současně. 

FM rádio – lze sice nahradit internetovým rádiem, ale v případě klasického rádia nejsou potřeba k poslechu mobilní data.

NFC – se hodí, pokud rádi provádíte bezkontaktní platby nebo máte doma velké množství bezdrátového příslušenství.

Přední výrobci mobilních telefonů

Mezi nejprodávanější a uživateli velmi oblíbené značky se řadí:

Další vyhledávaní výrobci mobilních telefonů:

 

Užitečné články:

LCH0919

Nová 8.generace telefonů Xiaomi
Více informací ZDE 

Mobilní telefon máme v ruce každý den. Je pro nás neodmyslitelným pomocníkem i zdrojem zábavy.  Co je dobré mít na paměti při koupi nového?

Pro více informací stiskněte tlačítko

Mobilní telefony – základní dělení 

Mobilní telefony lze rozdělit podle nejrůznějších kritérií, ale základní dělení je na chytré a klasické tlačítkové mobily. Jaké rozdíly mezi nimi jsou?
 
 • Chytré telefony – Díky operačnímu systému (OS) disponují aplikacemi, možností surfovat po internetu nebo vyřizovat elektronickou korespondenci a schopností přehrávat multimédia.
 • Tlačítkové telefony – Nemají OS a oproti chytrým telefonům nabízejí pouze základní funkce jako volání, posílání SMS zpráv, kalkulačku nebo třeba budík. Jejich výhodou je větší odolnost a výdrž baterie. Jsou vhodným typem telefonu pro seniory nebo děti.
Okay tipOKAY tip: S výběrem nového telefonu vám pomůže náš článek Jak vybrat mobilní telefon.

Chytré telefony též zvané smartphony a jejich rozdělení podle operačního systému

Základním dělením chytrých telefonů (smartphonů) je dle jejich operačního systému. Rozlišujeme dva nejrozšířenější typy operačních systémů: Android a iOS. Oba mají své zastánce i odpůrce a oba mají své výhody a nevýhody. Na jejich hlavní rozdíly se podíváme.

Mobily s OS Android

Mobily s operačním systémem Android jsou na mobilním trhu nejvíce rozšířené. Můžeme je rozlišovat podle výrobců, velikostí, cenových kategorií nebo třeba podle fotoaparátu. Na výběr jsou stovky a stovky telefonů.

Výhody

Symbol plus

 • Rozmanitý výběr mobilů s OS Android.
 • Nastavitelné prostředí telefonu dle vlastního uvážení.
 • U vybraných telefonů podpora paměťových karet.
 • Lepší konektivita s ostatními zařízeními.

Nevýhody

Symbol mínus

 • Méně časté aktualizace.
 • Menší plynulost systému u nejlevnějších modelů.

Mobily Apple iPhone s iOS

Mobily s operačním systém iOS jsou vyráběny jen společností Apple, což je zároveň jejich největší předností. Díky jedinému výrobci jsou dokonale optimalizovány a patří mezi kvalitnější produkty na trhu.

Výhody

Symbol plus
 • Lépe optimalizované.
 • Kvalitní fotoaparát.

Nevýhody

Symbol mínus
 • Vzájemná kompatibilita pouze s Apple zařízeními.
 • Vyšší cena.
 • Omezená nabídka telefonů s iOS.

Odolné telefony

Ať už s OS nebo bez něho, nabízejí odolné telefony zvýšenou odolnost ať už proti prachu, vodě či nárazu. Základem je odolná vyztužená konstrukce, dobré těsnění a ochrana displeje. Odolné telefony se dělí podle jejich certifikací:
 
 • IP67 – Nejčastější certifikace zaručující maximální možnou ochranu proti vnikání cizích částic (nejčastěji prachu) a zaručující fungování telefonu v hloubce jednoho metru pod vodní hladinou po dobu 30 minut.
 • IP68 – Vyšší stupeň ochrany. Oproti předešlému nabízí navíc ochranu proti vniknutí vody při trvalém ponoření do hloubky stanovené výrobcem.

Rozdělení mobilů podle ceny – od nejlevnějších po luxusní 

Občas je složité určit, u jaké částky končí základní třídy modelů a začínají už luxusní vyšší třídy. Zde nabízíme rozdělení mobilních telefonů podle ceny:
 

Displej – správná volba velikosti a rozlišení

Dnešní trh s mobilními telefony nabízí bohatý výběr úhlopříček telefonů a jejich rozlišení. Nejčastěji začínají na úhlopříčce 5 palců a končí na úhlopříčce lehce nad 6. Stejně jako úhlopříčka, je důležité i rozlišení telefonu, které ovlivňuje výslednou kvalitu obrazu, a poměr stran určující tvar obrazovky telefonu. Dlouhodobě nejoblíbenější jsou takzvané bezrámečkové mobily, jejichž displeje zabírají nejméně 78 % přední strany telefonu.

Dělení telefonů dle velikosti úhlopříčky

 • Mobilní telefony s displejem do 5″ – nabízejí kompaktní praktický rozměr, pohodlně se vejdou do ruky a je možné je bez problémů schovat do kapsy. 
 • Mobilní telefony s displejem 5,1″ až 5,9″ – jsou kompromisem mezi praktičností a pohodlným sledováním multimédií.
 • Mobilní telefony s displejem větším než 6″ – jsou správnou volbou pro každého milovníka filmů či her.

Procesor telefonu – jeho frekvence a počet jader

Procesor je klíčovou komponentou každého mobilního telefonu. Ovlivňuje výkon telefonu, jeho plynulost a rychlost. Jeho výkon závisí na počtu jader a frekvenci, na které běží. Velmi zjednodušeně řečeno: čím vyšší počet jader a čím vyšší frekvence, tím je procesor rychlejší a výkonnější. 

Operační paměť telefonu – jaká je ideální? Jaké velikosti trh nabízí?

Velikost paměti RAM je pro mobilní telefony důležitá z hlediska výkonu a plynulosti prostředí. Více paměti využijete při multitaskingu či hraní náročných her.
 
 • Mobilní telefony s 1 až 2 GB RAM – ideální k běžnému používání, práci se základními aplikacemi či surfování po internetu.
 • Mobilní telefony s 3 až 5 GB RAM – poradí si s větším počtem aplikací na pozadí, práci s multimédii a jejich následném prohlížení.
 • Mobilní telefony s více než 6 GB RAM – nejvýkonnější telefony pro ty nejnáročnější uživatele, špička na trhu. 
 
Okay tipOKAY tip: Mobily s nevětší pamětí v naší nabídce mají až 12 GB RAM. 

Kapacita úložiště – kolik místa se bude hodit?

Ideální velikost úložiště se hodně liší v závislosti na uživateli. Někdo potřebuje velký prostor k ukládání, někomu vystačí místo na pár fotek. Zde je základní dělení: 
 
 • Mobilní telefony 32 GB a méně – dostačující na základní aplikace, několik her, zásobu e-knih, fotky a písničky. 
 • Mobilní telefony 64 GB – střední třída, která nabízí místo pro spousty aplikací, zásobu her a multimédia včetně HD videozáznamů. 
 • Mobilní telefony 128 GB a více – ideální řešení pro náročné uživatele, dostatek místa na hry, multimédia v nejvyšší kvalitě nebo menší zálohu dat.

U některých telefonů s OS Android je možné rozšířit základní paměť pomocí paměťových karet

Mobil – baterie a její kapacita

Mezi chytrými telefony bývá nejčastěji zastoupena baterie o kapacitě mezi 3 000 a 4 000 mAh. Taková baterie bývá dostačující na jeden až dva dny běžného používání. Pokud patříte mezi náročnější uživatele, poohlédněte se po baterii s větší kapacitou.
 
Běžné tlačítkové telefony mají sice výrazněji nižší kapacitu baterie, ale i přesto vydrží nabité několik dní při běžném provozu. Nejsou totiž vybaveny velkými displeji a dalšími součástkami, které by telefon vybíjely rychleji.

Nabíječky pro mobilní telefony

Moderní telefony i přes stále narůstající kapacitu baterií mívají často problém s rychlým vybíjením. To se dá řešit buď powerbankou, kterou má člověk pořád při sobě, nebo třeba dvěma nabíječkami: jednou do práce nebo do auta a jednou na doma. Pokud váš telefon podporuje rychlonabíjení, pak je potřeba zvolit rychlonabíječku.

Mobilní telefon a internet – 3G za námi, LTE teď, 5G před námi 

Běžným standardem síťového připojení je Wi-Fi, které dnes nabízejí už všechny smartphony. Druhou možností připojení je využití mobilních dat. Kdysi byla rozšířená a populární 3G síť (UMTS), dnes je již rozšířená daleko rychlejší 4G síť (LTE). Do budoucna se plánuje přechod na superrychlou 5G síť a některé telefony jsou již na tuhle eventualitu připraveny.

Mobilní telefon a fotoaparát – fotomobily

Aspekty, které ovlivňují výslednou kvalitu fotografie, jsou různé. Ty nejdůležitější si vysvětlíme:
 
 • Rozlišení fotoaparátu – určuje počet bodů, ze kterých je vykreslen výsledný obraz. Podílí se na kvalitě a rozměrech snímku. Zjednodušeně řečeno: čím vyšší rozlišení, tím kvalitnější obraz a větší možný rozměr vytisknuté fotografie. 
 • Optický zoom – za pomoci změny vzdálenosti čoček v objektivu umí přiblížit scénu fotografie.
 • Digitální zoom – přiblíží scénu fotografie vyříznutím části snímaného obrazu a jeho následného rozšíření.
 • Maximální světelnost (f) – udává, kolik světla dopadne na snímač. Obecně platí, že čím je objektiv světelnější, tím je jeho užitná hodnota vyšší.
 • Variabilní clona – umožní pořizovat fotografie i za horších světelných podmínek za pomocí libovolně určené světelnosti.
 • Optická stabilizace obrazu – slouží ke snímání obrazu bez rozmazání i během pohybu.
 • Softwarová stabilizace obrazu – za pomoci zmenšení zabíraného výřezu obrazu stabilizuje obraz. Je daleko méně efektivní než optická stabilizace.
 • Laserové ostření – za pomoci laseru dochází k rychlejšímu zaostření na zvolený objekt.
 • Duální fotoaparát – je označení pro dva objektivy umístěné na jedné straně telefonu. Díky ostření na bližší a vzdálenější předměty zvlášť, vzniká snímek s malou hloubkou ostrosti, podobně jako u zrcadlových fotoaparátů.
 • Širokoúhlý objektiv – je schopný zachytit širší záběr scény než klasický objektiv.

Mobilní telefony a jejich konektory

 • MicroUSB – je nejrozšířenějším typ konektoru. Jeho hlavním kladem je menší rozměr, díky němuž zbývá více místa na další komponenty v zařízení. Nevýhodou je jeho nesouměrnost, kvůli níž není připojování kabelu tak pohodlné.
 • USB-C – jedná se o nástupce klasického microUSB. Díky tomu, že došlo výraznému zmenšení rozměrů, zabírá v telefonu ještě méně místa. Je oboustranný, takže se při jeho zapojování vždy trefíte na první pokus. Neslouží pouze k přenosu dat a dobíjení telefonu, ale může sloužit například i jako HDMI výstup do televize.
 • Lightning – konektor lze najít pouze u zařízení od společnosti Apple. Slouží k přenosu dat nebo dobíjení telefonu. Stejně jako USB-C je i Lightning oboustranný, takže připojování je opravdu pohodlné. Díky kontrole od společnosti Apple má větší odolnost. Nevýhodou zůstává nutnost pořízení redukce pro propojování k ostatním zařízením. 

Mobily a jejich příslušenství

 • Ochranné fólie a skla – jsou ideální volbou pro kvalitní ochranu displeje vašeho telefonu.
 • Pouzdra a kryty – pro ochranu zbývajících částí telefonu. Jsou praktické, ale stejně tak můžou sloužit jako zajímavý módní prvek.
 • Powerbanky – slouží k dobití vašeho mobilního zařízení na cestách. Jedná se v podstatě o externí baterie. 
 • Držáky a stojany – výborně poslouží, pokud potřebujete mobil zafixovat v určité poloze třeba v autě, na kole nebo na pracovním stole.
 • Nabíječky – jsou nezbytným příslušenstvím každého mobilního telefonu. Většina lidí řeší dobíjení dvě nabíječkami, jednu mají doma a druhou v práci, případně v autě.
 • Stylusy a selfie tyče – jsou užitečné, když chcete ještě pohodlněji ovládat své zařízení. Ať už pro komfortnější ovládání za pomoci stylusu, nebo pohodlné fotky sama sebe za pomoci selfie tyče.
 • Chytré náramky – nabízejí v základním provedení funkce jako je měření tepu, rychlosti chůze, ušlé vzdálenosti apod. V pokročilejších provedeních nabízejí i zobrazení notifikací či příchozích hovorů. 
 • Antivirová ochrana – slouží k ochraně před viry a dalším malwarem. Umí rozpoznat škodlivé aplikace, otestuje zabezpečení Wi-Fi sítě, prověří zabezpečení navštívené stránky a mnoho dalšího. 
 • Příslušenství pro sport – držáky telefonu na ruce, pokud chcete měřit rychlost běhu, vzdálenost atd. Stejně tak jsou v nabídce sluchátka speciálně určená k běhu (odolná konstrukce, lepší fixace na uších).

Jaké další užitečné funkce může mobilní telefon mít?

 • Čtečka otisků prstů – jeden z možných způsobů uzamčení telefonu nebo některých aplikací. Ve vybraných modelech je zabudována v displeji, u ostatních se nachází na zadní části telefonu.
 • Odemykání pomocí obličeje – další způsob uzamčení telefonu za pomocí tvaru obličeje.
 • Dual SIM telefony – umožňují vložení dvou SIM karet a jejich simultánní používání.
 • Bezdrátové nabíjení – díky speciální podložce nejsou potřeba k dobíjení žádné kabely. Telefon jednoduše položíte na podložku a dobíjíte. Mobilní telefon musí mít v podporu standardu Qi, pokud nemá, lze zakoupit k tomu určený modul nebo kryt, který bezdrátové nabíjení umožní. 
 • Rychlonabíjení – významně zkracuje dobu nabíjení telefonu.
 • NFC technologie – umožňuje bezdrátové propojení telefonu s dalšími zařízeními s NFC technologií. 
 • Reverzní nabíjení – dobije energii v baterii jinému zařízení s bezdrátovým dobíjením.
 • VR Ready mobil – telefony podporující virtuální realitu.

Stolní pevné telefony

Mobilní telefony nejsou jedinými telefony v naší nabídce. Doplňují ji pevné telefony do kanceláří, recepcí apod. Stejně tak jsou v nabídce vysílačky pro bezproblémovou komunikaci na kratší vzdálenost.


1. Xiaomi Redmi 7A 2GB/32GB, černá Xiaomi Redmi 7A 2GB/32GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 2 590 Kč bez DPH 2 140 
2. Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/128GB, červená Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/128GB, červená
SKLADEM
SKLADEM 6 390 Kč bez DPH 5 281 
3. Mobilní telefon Apple iPhone XR 64GB, černá Mobilní telefon Apple iPhone XR 64GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 22 490 Kč bez DPH 18 586 
4. Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/64GB, modrá Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/64GB, modrá
SKLADEM
SKLADEM 5 790 Kč bez DPH 4 785 
5. Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/128GB, modrá Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/128GB, modrá
SKLADEM
SKLADEM 6 390 Kč bez DPH 5 281 
6. Mobilní telefon Samsung Galaxy Note 10 Plus 12GB/256GB, stříbrná Mobilní telefon Samsung Galaxy Note 10 Plus 12GB/256GB, stříbrná
SKLADEM
SKLADEM 28 990 Kč bez DPH 23 957 
7. Mobilní telefon Samsung Galaxy A70 6GB/128GB, černá Mobilní telefon Samsung Galaxy A70 6GB/128GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 9 490 Kč bez DPH 7 843 
8. Odolný telefon Cubot KINGKONG 3 4GB/64GB, černá Odolný telefon Cubot KINGKONG 3 4GB/64GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 5 990 Kč bez DPH 4 950 
9. Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/64GB, červená Mobilní telefon Xiaomi Redmi NOTE 7 4GB/64GB, červená
SKLADEM
SKLADEM 5 790 Kč bez DPH 4 785 
10. Odolný telefon iGET Blackview GBV6800 PRO 4GB/64GB, žlutá Odolný telefon iGET Blackview GBV6800 PRO 4GB/64GB, žlutá
SKLADEM
SKLADEM 6 990 Kč bez DPH 5 777 

Další nejprodávanější

Filtrovat

Zobrazuji 1-24 produktů z 287 celkem 12312

doporučené od nejlevnějších od nejdražších nejprodávanějšínejlépe hodnocené

Zobrazuji 1-24 produktů z 287 celkem 12312

dalších 24

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky