46 940 elektra ihned k odeslání

308 zákazníků právě nakupuje

Filtrovat

Filtr výrobků

Ceny

Od:
Do:

Oddělení 0

Více

Příznaky zboží 0

Více

Dostupnost 0

Zákazníci právě nakoupili

Mobilní telefony

Mobily

Mobilní telefon

Pokud zvažujete nákup nového mobilního telefonu, ať už má jít o chytrý telefon, tlačítkový, nebo třeba odolný mobil, doporučujeme zamyslet se nejdřív nad tím, k čemu chcete svůj nový telefon používat a co od něho očekáváte. Někdo potřebuje telefon jen na běžné hovory a psaní zpráv, nanejvýš aby si nastavil budík na ráno. Někdo zase očekává veliký displej, pořádný výkon, dobré ozvučení a už se těší, jak bude hrát na svém novém telefonu první hru. A co teprve fandové focení, nebo třeba turisté, kteří potřebují vysokou odolnost a dlouhou výdrž baterie. 

Mobilní telefon – tipy pro nákup

Do zhoršených podmínek (hory, lesy) nebo pro seniory jsou výborné tlačítkové telefony.

Tablet i herní konzole můžou být nahrazeny smartphonem vyšší třídy.

Při výběru operačního systému myslete na své známé a rodinné příslušníky, být navzájem kompatibilní může být užitečné.

Nebojte se velkých displejů u telefonů, do kapsy se pohodlně vejdou větší telefony, než byste čekali.

Rychlé nabíjení je někdy k nezaplacení.

Výkon telefonu se neodvíjí pouze od počtu jader procesoru a jeho frekvence. Důležitá je i třeba paměť RAM, která určuje počet možných běžících procesů na pozadí.

Výběr nového mobilu není práce pro raketové inženýry

Postupně si projděte všechny funkce, které u telefonu potřebujete. Priority má samozřejmě každý z nás určené jinak i co se telefonů týče. Pokud si nevíte rady, tak vám snad pomůže toto základní dělení:

Tlačítka vs. dotykový displej?

Jestliže chcete chytrý telefon (smartphone) pro používání nejrůznějších aplikací, hraní her, možnost sledovat i pořizovat videa (nebo fotky) atd., pak je pro vás dotykový telefon jasnou volbou. Pro starší jsou často výhodnější tlačítkové telefony pro jejich jednoduché ovládání, výrazně delší výdrž baterie a u vybraných modelů kvůli praktickému SOS tlačítku.

Kolik chci za telefon utratit?

Většinou platí pravidlo, že co si zaplatíte, to taky dostanete. S vyšší cenou roste i počet funkcí a celkový výkon telefonu. Základní smartphony zvládnou běžné úkony i něco navíc (přehrávat hudbu, pořizovat fotky), s vyšší cenou je ovšem celkové spektrum využití mnohem širší.

Jaká je ideální velikost telefonu?

Je dobré udělat kompromis mezi snadnou ovladatelností jednou rukou a pohodlným sledováním displeje. Vybrané modely nabízejí funkci s pomocí ovládání části obrazovky velkého telefonu jednou rukou, ovšem funkci, s níž by se telefon lépe vešel do kapsy, ještě žádný výrobce nepřinesl. Nicméně i telefony s velikostí úhlopříčky 5 až 6 palců se stále do kapsy pohodlně vejdou. 

Android vs. iOS?

Jestliže zvažujete nákup smartphonu, pak se nejčastěji setkáte se dvěma operačními systémy a to Androidem a iOS. Android má větší možnosti přizpůsobení uživatelem a navíc nabízí spoustu aplikací zdarma. Oproti tomu se iOS snaží „bojovat“ kvalitou a příjemným uživatelským rozhraním, které ale nelze přizpůsobovat.

Paměť – jak velké úložiště je potřeba?

Pořízené fotky a videa, aplikace, hry, písničky, audioknihy, elektronické knihy a další. To vše se ukládá do paměti telefonu. Nejvíc zabírají zpravidla hry, videa a mapy pro GPS a to klidně i několik GB. Pro nejméně náročné uživatele je dostačující paměť 16 – 32 GB, pro všechny ostatní jsou tu telefony s větší pamětí a hlavně možností rozšíření paměti v podobě paměťových karet.

Mobil s dobrým fotoaparátem? 

V případě telefonů s kvalitním fotoaparátem je dobré se dívat po technologiích spojených s fotografováním, jako je stabilizace obrazu, automatické ostření či větší počet objektivů.

Které funkce jsou důležité?

Čtečka otisků prstů – do vašeho telefonu se nedostane žádná nepovolaná osoba.

Rychlonabíjení – se hodí, když máte jen chvilku na dobití telefonu a potřebujete baterii dobít co nejvíce. 

Notifikační dioda – upozorní na zmeškané zprávy a jiné události bez nutnosti zapínat displej.

Dual SIM / Hybridní slot – se hodí v případě, že vlastníte dvě telefonní čísla (obvykle pracovní a osobní) nebo máte dva tarify, které byste rád využívali současně. 

FM rádio – lze sice nahradit internetovým rádiem, ale v případě klasického rádia nejsou potřeba k poslechu mobilní data.

NFC – se hodí, pokud rádi provádíte bezkontaktní platby nebo máte doma velké množství bezdrátového příslušenství.

Přední výrobci mobilních telefonů

Mezi nejprodávanější a uživateli velmi oblíbené značky se řadí:

Další vyhledávaní výrobci mobilních telefonů:

 

Užitečné články:

LCH0919

Nová řada Huawei P40 / P40 Pro
Předobjednejte nyní a získejte navíc Bezdrátová sluchátka Huawei Original FreeBuds 3
Přejít na nabídku

Mobilní telefon máme v ruce každý den. Je pro nás neodmyslitelným pomocníkem i zdrojem zábavy.  Co je dobré mít na paměti při koupi nového?

Pro více informací stiskněte tlačítko

Mobilní telefony – základní dělení 

Mobilní telefony lze rozdělit podle nejrůznějších kritérií, ale základní dělení je na chytré a klasické tlačítkové mobily. Jaké rozdíly mezi nimi jsou?
 
 • Chytré telefony – Díky operačnímu systému (OS) disponují aplikacemi, možností surfovat po internetu nebo vyřizovat elektronickou korespondenci a schopností přehrávat multimédia.
 • Tlačítkové telefony – Nemají OS a oproti chytrým telefonům nabízejí pouze základní funkce jako volání, posílání SMS zpráv, kalkulačku nebo třeba budík. Jejich výhodou je větší odolnost a výdrž baterie. Jsou vhodným typem telefonu pro seniory nebo děti.
Okay tipOKAY tip: S výběrem nového telefonu vám pomůže náš článek Jak vybrat mobilní telefon.

Chytré telefony též zvané smartphony a jejich rozdělení podle operačního systému

Základním dělením chytrých telefonů (smartphonů) je dle jejich operačního systému. Rozlišujeme dva nejrozšířenější typy operačních systémů: Android a iOS. Oba mají své zastánce i odpůrce a oba mají své výhody a nevýhody. Na jejich hlavní rozdíly se podíváme.

Mobily s OS Android

Mobily s operačním systémem Android jsou na mobilním trhu nejvíce rozšířené. Můžeme je rozlišovat podle výrobců, velikostí, cenových kategorií nebo třeba podle fotoaparátu. Na výběr jsou stovky a stovky telefonů.

Výhody

Symbol plus

 • Rozmanitý výběr mobilů s OS Android.
 • Nastavitelné prostředí telefonu dle vlastního uvážení.
 • U vybraných telefonů podpora paměťových karet.
 • Lepší konektivita s ostatními zařízeními.

Nevýhody

Symbol mínus

 • Méně časté aktualizace.
 • Menší plynulost systému u nejlevnějších modelů.

Mobily Apple iPhone s iOS

Mobily s operačním systém iOS jsou vyráběny jen společností Apple, což je zároveň jejich největší předností. Díky jedinému výrobci jsou dokonale optimalizovány a patří mezi kvalitnější produkty na trhu.

Výhody

Symbol plus
 • Lépe optimalizované.
 • Kvalitní fotoaparát.

Nevýhody

Symbol mínus
 • Vzájemná kompatibilita pouze s Apple zařízeními.
 • Vyšší cena.
 • Omezená nabídka telefonů s iOS.

Odolné telefony

Ať už s OS nebo bez něho, nabízejí odolné telefony zvýšenou odolnost ať už proti prachu, vodě či nárazu. Základem je odolná vyztužená konstrukce, dobré těsnění a ochrana displeje. Odolné telefony se dělí podle jejich certifikací:
 
 • IP67 – Nejčastější certifikace zaručující maximální možnou ochranu proti vnikání cizích částic (nejčastěji prachu) a zaručující fungování telefonu v hloubce jednoho metru pod vodní hladinou po dobu 30 minut.
 • IP68 – Vyšší stupeň ochrany. Oproti předešlému nabízí navíc ochranu proti vniknutí vody při trvalém ponoření do hloubky stanovené výrobcem.

Rozdělení mobilů podle ceny – od nejlevnějších po luxusní 

Občas je složité určit, u jaké částky končí základní třídy modelů a začínají už luxusní vyšší třídy. Zde nabízíme rozdělení mobilních telefonů podle ceny:
 

Displej – správná volba velikosti a rozlišení

Dnešní trh s mobilními telefony nabízí bohatý výběr úhlopříček telefonů a jejich rozlišení. Nejčastěji začínají na úhlopříčce 5 palců a končí na úhlopříčce lehce nad 6. Stejně jako úhlopříčka, je důležité i rozlišení telefonu, které ovlivňuje výslednou kvalitu obrazu, a poměr stran určující tvar obrazovky telefonu. Dlouhodobě nejoblíbenější jsou takzvané bezrámečkové mobily, jejichž displeje zabírají nejméně 78 % přední strany telefonu.

Dělení telefonů dle velikosti úhlopříčky

 • Mobilní telefony s displejem do 5″ – nabízejí kompaktní praktický rozměr, pohodlně se vejdou do ruky a je možné je bez problémů schovat do kapsy. 
 • Mobilní telefony s displejem 5,1″ až 5,9″ – jsou kompromisem mezi praktičností a pohodlným sledováním multimédií.
 • Mobilní telefony s displejem větším než 6″ – jsou správnou volbou pro každého milovníka filmů či her.

Procesor telefonu – jeho frekvence a počet jader

Procesor je klíčovou komponentou každého mobilního telefonu. Ovlivňuje výkon telefonu, jeho plynulost a rychlost. Jeho výkon závisí na počtu jader a frekvenci, na které běží. Velmi zjednodušeně řečeno: čím vyšší počet jader a čím vyšší frekvence, tím je procesor rychlejší a výkonnější. 

Operační paměť telefonu – jaká je ideální? Jaké velikosti trh nabízí?

Velikost paměti RAM je pro mobilní telefony důležitá z hlediska výkonu a plynulosti prostředí. Více paměti využijete při multitaskingu či hraní náročných her.
 
 • Mobilní telefony s 1 až 2 GB RAM – ideální k běžnému používání, práci se základními aplikacemi či surfování po internetu.
 • Mobilní telefony s 3 až 5 GB RAM – poradí si s větším počtem aplikací na pozadí, práci s multimédii a jejich následném prohlížení.
 • Mobilní telefony s více než 6 GB RAM – nejvýkonnější telefony pro ty nejnáročnější uživatele, špička na trhu. 
 
Okay tipOKAY tip: Mobily s nevětší pamětí v naší nabídce mají až 12 GB RAM. 

Kapacita úložiště – kolik místa se bude hodit?

Ideální velikost úložiště se hodně liší v závislosti na uživateli. Někdo potřebuje velký prostor k ukládání, někomu vystačí místo na pár fotek. Zde je základní dělení: 
 
 • Mobilní telefony 32 GB a méně – dostačující na základní aplikace, několik her, zásobu e-knih, fotky a písničky. 
 • Mobilní telefony 64 GB – střední třída, která nabízí místo pro spousty aplikací, zásobu her a multimédia včetně HD videozáznamů. 
 • Mobilní telefony 128 GB a více – ideální řešení pro náročné uživatele, dostatek místa na hry, multimédia v nejvyšší kvalitě nebo menší zálohu dat.

U některých telefonů s OS Android je možné rozšířit základní paměť pomocí paměťových karet

Mobil – baterie a její kapacita

Mezi chytrými telefony bývá nejčastěji zastoupena baterie o kapacitě mezi 3 000 a 4 000 mAh. Taková baterie bývá dostačující na jeden až dva dny běžného používání. Pokud patříte mezi náročnější uživatele, poohlédněte se po baterii s větší kapacitou.
 
Běžné tlačítkové telefony mají sice výrazněji nižší kapacitu baterie, ale i přesto vydrží nabité několik dní při běžném provozu. Nejsou totiž vybaveny velkými displeji a dalšími součástkami, které by telefon vybíjely rychleji.

Nabíječky pro mobilní telefony

Moderní telefony i přes stále narůstající kapacitu baterií mívají často problém s rychlým vybíjením. To se dá řešit buď powerbankou, kterou má člověk pořád při sobě, nebo třeba dvěma nabíječkami: jednou do práce nebo do auta a jednou na doma. Pokud váš telefon podporuje rychlonabíjení, pak je potřeba zvolit rychlonabíječku.

Mobilní telefon a internet – 3G za námi, LTE teď, 5G před námi 

Běžným standardem síťového připojení je Wi-Fi, které dnes nabízejí už všechny smartphony. Druhou možností připojení je využití mobilních dat. Kdysi byla rozšířená a populární 3G síť (UMTS), dnes je již rozšířená daleko rychlejší 4G síť (LTE). Do budoucna se plánuje přechod na superrychlou 5G síť a některé telefony jsou již na tuhle eventualitu připraveny.

Mobilní telefon a fotoaparát – fotomobily

Aspekty, které ovlivňují výslednou kvalitu fotografie, jsou různé. Ty nejdůležitější si vysvětlíme:
 
 • Rozlišení fotoaparátu – určuje počet bodů, ze kterých je vykreslen výsledný obraz. Podílí se na kvalitě a rozměrech snímku. Zjednodušeně řečeno: čím vyšší rozlišení, tím kvalitnější obraz a větší možný rozměr vytisknuté fotografie. 
 • Optický zoom – za pomoci změny vzdálenosti čoček v objektivu umí přiblížit scénu fotografie.
 • Digitální zoom – přiblíží scénu fotografie vyříznutím části snímaného obrazu a jeho následného rozšíření.
 • Maximální světelnost (f) – udává, kolik světla dopadne na snímač. Obecně platí, že čím je objektiv světelnější, tím je jeho užitná hodnota vyšší.
 • Variabilní clona – umožní pořizovat fotografie i za horších světelných podmínek za pomocí libovolně určené světelnosti.
 • Optická stabilizace obrazu – slouží ke snímání obrazu bez rozmazání i během pohybu.
 • Softwarová stabilizace obrazu – za pomoci zmenšení zabíraného výřezu obrazu stabilizuje obraz. Je daleko méně efektivní než optická stabilizace.
 • Laserové ostření – za pomoci laseru dochází k rychlejšímu zaostření na zvolený objekt.
 • Duální fotoaparát – je označení pro dva objektivy umístěné na jedné straně telefonu. Díky ostření na bližší a vzdálenější předměty zvlášť, vzniká snímek s malou hloubkou ostrosti, podobně jako u zrcadlových fotoaparátů.
 • Širokoúhlý objektiv – je schopný zachytit širší záběr scény než klasický objektiv.

Mobilní telefony a jejich konektory

 • MicroUSB – je nejrozšířenějším typ konektoru. Jeho hlavním kladem je menší rozměr, díky němuž zbývá více místa na další komponenty v zařízení. Nevýhodou je jeho nesouměrnost, kvůli níž není připojování kabelu tak pohodlné.
 • USB-C – jedná se o nástupce klasického microUSB. Díky tomu, že došlo výraznému zmenšení rozměrů, zabírá v telefonu ještě méně místa. Je oboustranný, takže se při jeho zapojování vždy trefíte na první pokus. Neslouží pouze k přenosu dat a dobíjení telefonu, ale může sloužit například i jako HDMI výstup do televize.
 • Lightning – konektor lze najít pouze u zařízení od společnosti Apple. Slouží k přenosu dat nebo dobíjení telefonu. Stejně jako USB-C je i Lightning oboustranný, takže připojování je opravdu pohodlné. Díky kontrole od společnosti Apple má větší odolnost. Nevýhodou zůstává nutnost pořízení redukce pro propojování k ostatním zařízením. 

Mobily a jejich příslušenství

 • Ochranné fólie a skla – jsou ideální volbou pro kvalitní ochranu displeje vašeho telefonu.
 • Pouzdra a kryty – pro ochranu zbývajících částí telefonu. Jsou praktické, ale stejně tak můžou sloužit jako zajímavý módní prvek.
 • Powerbanky – slouží k dobití vašeho mobilního zařízení na cestách. Jedná se v podstatě o externí baterie. 
 • Držáky a stojany – výborně poslouží, pokud potřebujete mobil zafixovat v určité poloze třeba v autě, na kole nebo na pracovním stole.
 • Nabíječky – jsou nezbytným příslušenstvím každého mobilního telefonu. Většina lidí řeší dobíjení dvě nabíječkami, jednu mají doma a druhou v práci, případně v autě.
 • Stylusy a selfie tyče – jsou užitečné, když chcete ještě pohodlněji ovládat své zařízení. Ať už pro komfortnější ovládání za pomoci stylusu, nebo pohodlné fotky sama sebe za pomoci selfie tyče.
 • Chytré náramky – nabízejí v základním provedení funkce jako je měření tepu, rychlosti chůze, ušlé vzdálenosti apod. V pokročilejších provedeních nabízejí i zobrazení notifikací či příchozích hovorů. 
 • Antivirová ochrana – slouží k ochraně před viry a dalším malwarem. Umí rozpoznat škodlivé aplikace, otestuje zabezpečení Wi-Fi sítě, prověří zabezpečení navštívené stránky a mnoho dalšího. 
 • Příslušenství pro sport – držáky telefonu na ruce, pokud chcete měřit rychlost běhu, vzdálenost atd. Stejně tak jsou v nabídce sluchátka speciálně určená k běhu (odolná konstrukce, lepší fixace na uších).

Jaké další užitečné funkce může mobilní telefon mít?

 • Čtečka otisků prstů – jeden z možných způsobů uzamčení telefonu nebo některých aplikací. Ve vybraných modelech je zabudována v displeji, u ostatních se nachází na zadní části telefonu.
 • Odemykání pomocí obličeje – další způsob uzamčení telefonu za pomocí tvaru obličeje.
 • Dual SIM telefony – umožňují vložení dvou SIM karet a jejich simultánní používání.
 • Bezdrátové nabíjení – díky speciální podložce nejsou potřeba k dobíjení žádné kabely. Telefon jednoduše položíte na podložku a dobíjíte. Mobilní telefon musí mít v podporu standardu Qi, pokud nemá, lze zakoupit k tomu určený modul nebo kryt, který bezdrátové nabíjení umožní. 
 • Rychlonabíjení – významně zkracuje dobu nabíjení telefonu.
 • NFC technologie – umožňuje bezdrátové propojení telefonu s dalšími zařízeními s NFC technologií. 
 • Reverzní nabíjení – dobije energii v baterii jinému zařízení s bezdrátovým dobíjením.
 • VR Ready mobil – telefony podporující virtuální realitu.

Stolní pevné telefony

Mobilní telefony nejsou jedinými telefony v naší nabídce. Doplňují ji pevné telefony do kanceláří, recepcí apod. Stejně tak jsou v nabídce vysílačky pro bezproblémovou komunikaci na kratší vzdálenost.


1. Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB, modrá Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8T 4GB/128GB, modrá
SKLADEM
SKLADEM 5 999 Kč bez DPH 4 958 
2. Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB, bílá Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/128GB, bílá
SKLADEM
SKLADEM 7 499 Kč bez DPH 6 197 
3. Mobilní telefon Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB, červená Mobilní telefon Xiaomi Redmi 8 3GB/32GB, červená
SKLADEM
SKLADEM 3 999 Kč bez DPH 3 305 
4. Mobilní telefon Xiaomi Redmi 8A 2GB/32GB, modrá Mobilní telefon Xiaomi Redmi 8A 2GB/32GB, modrá
SKLADEM
SKLADEM 3 299 Kč bez DPH 2 726 
5. Mobilní telefon Samsung Galaxy S20 Plus, 8GB/128GB, modrá Mobilní telefon Samsung Galaxy S20 Plus, 8GB/128GB, modrá
SKLADEM
SKLADEM 25 990 Kč bez DPH 21 478 
6. Mobilní telefon Vivax Fly 5 Lite 3GB/32GB, modrá Mobilní telefon Vivax Fly 5 Lite 3GB/32GB, modrá
SKLADEM
SKLADEM 3 490 Kč bez DPH 2 884 
7. Mobilní telefon Samsung Galaxy A20e 3GB/32GB, černá Mobilní telefon Samsung Galaxy A20e 3GB/32GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 3 990 Kč bez DPH 3 297 
8. Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8T 3GB/32GB, bílá Mobilní telefon Xiaomi Redmi Note 8T 3GB/32GB, bílá
SKLADEM
SKLADEM 4 999 Kč bez DPH 4 131 
9. Mobilní telefon Xiaomi Redmi 7A 2GB/32GB, černá Mobilní telefon Xiaomi Redmi 7A 2GB/32GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 2 799 Kč bez DPH 2 313 
10. Mobilní telefon Samsung Galaxy A40 4GB/64GB, černá Mobilní telefon Samsung Galaxy A40 4GB/64GB, černá
SKLADEM
SKLADEM 5 190 Kč bez DPH 4 289 

Další nejprodávanější

Filtrovat

Zobrazuji 1-24 produktů z 270 celkem 12312

doporučené od nejlevnějších od nejdražších nejprodávanějšínejlépe hodnocené

Zobrazuji 1-24 produktů z 270 celkem 12312

dalších 24

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky