Přijďte na nejbližší prodejnu - vybrat

recyklace elektrospotrebicu
recyklace elektrospotrebicu

Recykluj staré elektrospotřebiče s OKAY a šetři peníze i planetu

Recyklace elektrospotřebičů je proces, díky kterému můžeme znovu využít materiály a součástky, které by jinak skončily na skládce. Šetříme tím přírodní zdroje, energie a snižujeme znečištění životního prostředí.

  • Snížíme objem odpadu a potřeby skládkování.
  • Snížení spotřeby energie a emisí skleníkových plynů při výrobě nových materiálů.
  • Záchraně cenných surovin, které by jinak byly ztraceny.
  • Prevence úniku nebezpečných látek do životního prostředí.
Zobrazit mapu prodejen

Jak recyklovat elektrospotřebiče?

Stačí jen vyměnit nový spotřebič, který si u nás objednáš, za nový stejného typu. Například, pokud si pořídíš novou lednici, můžeš řidiči vrátit zpět svou starou lednici, ale ne například pračku nebo mikrovlnku.

Jak probíhá recyklace elektroodpadu u OKAY?

  • Bezplatně odevzdej své vysloužilé spotřebiče na naší prodejně nebo je nech odvézt našimi řidiči. Tvé staré spotřebiče pak dopravíme k recyklační společnosti na zpracování.
  • Recyklační společnost nejprve z elektrospotřebičů odstraní nebezpečné látky, jako jsou rtuť, kadmium nebo bromované zpomalovače hoření. Pokud by tyto látky unikly do půdy nebo vody, mohly by ohrozit naše zdraví i planetu.
  • Potom se elektrospotřebiče rozeberou na jednotlivé komponenty, jako jsou kovy, plasty, sklo a vzácné zeminy. Tyto materiály se oddělí pomocí moderních strojů, které dokážou rozpoznat jejich druh a vlastnosti.
  • Nakonec se získané materiály použijí k opětovné výrobě nových produktů. Například z recyklovaných kovů se mohou vyrobit nové plechovky, auta nebo nábytek. Z recyklovaných plastů se mohou vyrobit nové obaly, hračky nebo textilie.
recyklace elektrospotrebicu

Co s bateriemi, akumulátory a žárovkami?

Kromě elektrospotřebičů můžeš v našich prodejnách odevzdat použité baterie, akumulátory a žárovky. Tyto produkty také obsahují nebezpečné látky, které by neměly končit v běžném odpadu. My se postaráme o to, aby byly tyto produkty zrecyklovány a poté využity pro opětovnou výrobu.

Zajímá tě téma ohleduplného přístupu k životnímu prostředí? Přečti si více v našem článku, proč recyklovat vysloužilé elektrospotřebiče.

Důvěřuj OKAY a recykluj s námi

Všichni dohromady můžeme udělat mnohem víc. Připoj se k naší snaze ochránit planetu a šetřit peníze tvoje peníze.

Objednej si nový spotřebič a my ti ten starý zdarma odvezeme.
Každý krok, který směrem k recyklaci elektrospotřebičů uděláme, má velký vliv na udržitelnost a ochranu naší planety pro budoucí generace.