Jak vybrat ledničku

Lednička je zpravidla jedním ze spotřebičů, který si do domácnosti pořizujeme nejdříve a který je neustále v provozu. Jak ale vybrat takovou, se kterou budeme nejvíc spokojeni? Nasměrujeme tě ke správnému výběru.

 

 

Stačí mi drobná lednička s menším mrazákem

Nepotřebuješ skladovat obrovské množství jídla a stačí ti menší levná lednice na pár salámů? V tom případě je nesmysl pořízovat si obrovské chladničky, které by vám akorát zabíraly místo a zatěžovaly rozpočet. Ve vašem případě je nejvhodnější pořídit malou lednici s menším objemem. Objem 150 l by ti měl bohatě stačit. S touto lednicí ušetříš místo. Také je levnější, než její větší kolegyně. A v případě energetické třídy A a lepší ušetříš peníze i za elektřinu

Malé kombinované ledničky

 

Jak vybrat ledničku

Potřebuji vybrat ledničku podle místa v kuchyni

Zřejmě nejrozšířenější ledničky jsou kombinované. Tento typ ledniček lze nazvat 2v1. V těle kombinovaných ledniček jsou totiž nejen ledničky, ale rovněž mrazáky a obě dvě zařízení v sobě skýtají dostatečný prostor.

Standardně mají kombinované chladničky šířku 60 cm. Tuto šířku má největší množství chladniček a dokáží pojmout až 299 l potravin. Jedná se o rozměr, který dříve měly všechny chladničky. Nyní už výrobci rozšířili nabídku o několik dalších rozměrů.

Úzké ledničky mohou být široké pouze 40 cm. Jejich vývojem výrobci reagovali na poptávku majitelů menších domácností. Především do kuchyní v menších bytech byl často problém dostat ledničku standardních rozměrů. Proto nyní koupíš i užší chladničku.

Nejširší ledničky přesahují hranici 70 cm. Jsou určeny především těm, kdo potřebuje velikou ledničku, avšak nemají dostatečný prostor na americkou ledničku. Šířka amerických ledniček se pohybuje kolem 90 cm a ne každý si ji kvůli tomu může dovolit.

Standardní ledničky Úzké ledničky Široké ledničky

 

 

 

Chci ledničku s nejnovějšími technologiemi

Nejnovější technologie dokáží ušetřit spoustu práce. Nemusíš kupovat ani americkou ledničku, abys společně s novou ledničkou dostal skvělé technologie. I kombinované ledničky umí šetřit tvou práci.

Například technologie No Frost ti zaručí, že mrazničku ani ledničku nemusíš odmrazovat. O aktuální teplotě v ledničce tě informuje přehledný displej a chod ledničky kontroluje nepřeberné množství dalších technologií, které zajišťují, aby byly potraviny uskladněné v ledničce co nejdéle čerstvé.

V naší nabídce najdeš i ty nejvyspělejší ledničky plné nejmodernějších technologií.

Technologicky vyspělé ledničky

 

 

 

Při výběru nechci dělat kompromisy

Zřejmě největší ledničky na trhu jsou v kategorii amerických. Abychom se přiznali, nevíme, jak přesně získala tato kategorie chladniček svůj název, předpokládáme ale, že je to jejich popularitou v Americe. Tyto ledničky jsou něco jako supersportovní vozy mezi automobily.

V jejich výbavě bývají velice často zahrnuty i další užitečné spotřebiče, jako například ledovače zabudované ve dveřích chladniček. Díky nim můžeš mít v horkých dnech nepřetržitý přísun ledu do svých nápojů. 

Technologicky jsou americké ledničky skutečnou špičkou na trhu. Jejich obrovskou devízou je i množství prostoru, které ve svých útrobách americké ledničky nabízí. Americké ledničky jsou skvělou volbou do domácností v rodinných domech. Nejen, že v nich většinou bývají dostatečně velké kuchyně, ale především v těchto ledničkách bezproblémů uskladníš potraviny pro rodinu na celý týden!

Americké ledničky

 

 

 

Rada nad zlato na závěr: Věnuj pozornost energetické třídě

Před nákupem ledničky si uvědom, že je to jeden ze spotřebičů, který je zapnutý opravdu pořád. Proto je více než jindy důležité, vybrat si úsporný model. Spotřeba elektrické energie se označuje písmeny abecedy od A po E. Nejúspornější typy mají označení A+++. Každý výrobce uvádí energetickou spotřebu produktu. Tato hodnota se ale většinou uvádí za ideálních neměnných podmínek, kdy je v okolním prostředí 20 °C a lednice není zcela naplněná.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Americká lednice AEG RMB954F9VX

45 990 

bez DPH 38 006 

Americká lednice Samsung RF22R7351SR/EF

59 990 

bez DPH 49 576 

Americká lednice LG GMX945MC9F

74 990 

bez DPH 61 972