Jak vybrat ledničku

Lednička je zpravidla jedním ze spotřebičů, který si do domácnosti pořizujeme nejdříve a který je neustále v provozu. Jak ale vybrat takovou, se kterou budeme nejvíc spokojeni? Nasměrujeme vás ke správnému výběru.

 

 

Stačí mi drobná lednička s menším mrazákem

Nepotřebujete skladovat obrovské množství jídla a stačí vám menší levná lednice na pár salámů? V tom případě je nesmysl pořízovat si obrovské chladničky, které by vám akorát zabíraly místo a zatěžovaly rozpočet. Ve vašem případě je nejvhodnější pořídit malou lednici s menším objemem. Objem 150 l by vám měl bohatě stačit. S touto lednicí ušetříte místo. Také je levnější, než její větší kolegyně. A v případě energetické třídy A a lepší ušetříte peníze i za elektřinu

Malé kombinované ledničky

 

Jak vybrat ledničku

Potřebuji vybrat ledničku podle místa v kuchyni

Zřejmě nejrozšířenější ledničky jsou kombinované. Tento typ chladniček lze nazvat 2v1. V těle kombinovaných chladniček jsou totiž nejen chladničky, ale rovněž mrazáky a obě dvě zařízení v sobě skýtají dostatečný prostor.

Standardně mají kombinované chladničky šířku 60 cm. Tuto šířku má největší množství chladniček a dokáží pojmout až 299 l potravin. Jedná se o rozměr, který dříve měly všechny chladničky. Nyní už výrobci rozšířili nabídku o několik dalších rozměrů.

Úzké chladničky mohou být široké pouze 40 cm. Jejich vývojem reagovali výrobci na poptávku majitelů menších domácností. Především do kuchyní v menších bytech byl často problém vejít ledničku standardních rozměrů. Proto nyní koupíte i užší chladničku.

Nejširší chladničky přesahují hranici 70 cm. Jsou určeny především těm, kdo potřebuje velikou chladničku, avšak nemá dostatečný prostor na americkou chladničku. Šířka amerických chladniček se pohybuje kolem 90 cm a ne každý si ji díky tomu může dovolit.

Standardní ledničky Úzké ledničky Široké ledničky

 

 

 

Chci ledničku s nejnovějšími technologiemi

Nejnovější technologie dokáží ušetřit spoustu práce. Nemusíte kupovat ani americkou ledničku, abyste společně s novou chladničkou dostali skvělé technologie. I kombinované chladničky umí šetřit vaši práci.

Například technologie No Frost vám zaručí, že mrazničku ani chladničku nemusíte odmrazovat. O aktuální teplotě v ledničce vás informuje přehledný displej a chod chladničky kontroluje nepřeberné množství dalších technologií, které zajišťují, aby byly potraviny uskladněné v ledničce co nejdéle čerstvé.

V naší nabídce najdete i ty nejvyspělejší chladničky plné nejmodernějších technologií.

Technologicky vyspělé ledničky

 

 

 

Při výběru nechci dělat kompromisy

Zřejmě největší chladničky na trhu jsou v kategorii amerických. Abychom se přiznali, nevíme, jak přesně získala tato kjategorie chladniček svůj název, předpokládáme ale, že je to jejich popularitou v Americe. Tyto chladničky jsou něco jako supersportovní vozy mezi automobily.

V jejich výbavě bývají velice často zahrnuty i další užitečné spotřebiče, jako například ledovače zabudované ve dveřích chladniček. Díky nim můžete mít v horkých dnech nepřetržitý přísun ledu do vašich nápojů. 

Technologicky jsou americké ledničky skutečnou špičkou na trhu. Jejich obrovskou devízou je i množství prostoru, které ve svých útrobách americké chladničky nabízí. Americké chladničky jsou skvělou volbou do domácností v rodinných domech. Nejen, že v nich většinou bývají dostatečně velké kuchyně, ale především v těchto chladničkách bezproblémů uskladníte potraviny pro vaši rodinu na celý týden!

Americké ledničky

 

 

 

Rada nad zlato na závěr: Věnujte pozornost energetické třídě

Před nákupem chladničky si uvědomte, že je to jeden ze spotřebičů, který je zapnutý opravdu pořád. Proto je více než jindy důležité, vybrat si úsporný model. Spotřeba elektrické energie se označuje písmeny abecedy od A po E. Nejúspornější typy mají označení A+++. Každý výrobce uvádí energetickou spotřebu produktu. Tato hodnota se ale většinou uvádí za ideálních neměnných podmínek, kdy je v okolním prostředí 20 °C a lednice není zcela naplněná.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

GORENJE RB 30914 AW

2 467 

s DPH 2 985 

Beko CSA 29022

4 537 

s DPH 5 490 

Indesit LI8 S1 X

6 586 

s DPH 7 970 

Zanussi ZRB 36104XA

7 074 

s DPH 8 560 

Nákupní košík

0 ks / 0