Zvýšené postele – udělejte maximum pro své zdraví

Zvýšené postele jsou speciálním typem postelí. Jejich hlavním charakteristickým rysem je zvýšená pozice ložné části postele. Zvýšené postele jsou někdy označovány jako zdravotní postele. Proč jsou zvýšené postele pro naše zdraví tak vhodné? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Postel Boxspring New Bolero
Postel Boxspring New Bolero

Výhody zvýšených postelí

Výhod zvýšených postelí je hned několik:

  • Usnadňují každodenní vstávání a uléhání do postele tím že:​
    • snižují zátěž kolen při vstávání
    • snižují namáhání zad při uléhání do postele
  • Zvýšené postele mají vyšší trvanlivost než běžné postele
  • Jsou mohutnější a působí robustním dojmem
  • Zvýšené postele obsahují více cenného úložného prostoru
  • Jsou mimořádné vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí nebo problémy kolen a páteře

OKAY TIP: "Hlavní nevýhoda nízké postele je chladný průvan, který se drží u podlahy, stejně tak i zvýšená prašnost. Prach, který se pro nízkou polohu postele dostává na lůžko v mnohem vyšší míře, než je tomu u zvýšených postelích. Zvýšené postele jsou díky lepší cirkulaci vzduchu prodyšnější, rychleji odvádějí vlhkost a tím přispívají ke zdravějšímu spánku."

Charakteristika zvýšených postelí

Za zvýšené postele se považují postele minimálně 50 cm vysoké. S matrací tedy může zvýšená postel dosáhnout celkové výšky přes 60 cm. Zvýšené postele vás proto mnohem lépe izolují od chladné podlahy. Zvýšené postele se těší stále větší pozornosti. Jejich oblíbenost meziročně stoupá hlavně u informovaných zákazníků, který vědí, co je pro ně nejlepší. Kromě zvýšené ložné plochy jsou zvýšené postele charakteristické i různými druhy použitých materiálů a velikosti ložné plochy. Nejčastěji jde o zvýšené jednolůžko, ale výjimkou nejsou ani zvýšené manželské postele, které poskytují dostatek komfortu pro oba partnery.

Zvýšené postele
Postel Boxspring Charles 180x200

Nejčastější typy zvýšených postelí

Mezi manželské postele, které svou výškou splňují charakteristiku zvýšených postelí, patří hlavně postele boxspring. Většina moderních amerických postelí boxspring je vyrobena v dostatečné výšce na to, aby se za zvýšenou postel mohla považovat. Postele boxspring jsou také oblíbené pro velkorysý úložný prostor a velmi důmyslné třívrstvé řešení. Pokud vás postele boxspring zajímají blíže, přečtěte si náš článek Hlavní výhody postelí boxspring.

Postel Boxspring Richard
Postel Boxspring Richard 180x200

Druhým často vyráběným typem zvýšených postelí jsou čalouněné postele. Čalouněné zvýšené postele vytvářejí pocit luxusu a skvěle se vyjímají v prostoru ložnice. Jejich čalouněný povrch je velmi příjemný na dotek. Často se vyrábějí i s vysokým čelem, které může sloužit i jako perfektní opěrka při čtení v posteli. Postele boxspring a čalouněné postele představují vrchol v nabídce zvýšených postelí. Pokud vás zajímá více, přečtěte si také náš článek Jak vybrat postel, matraci i rošt.

Nejčastější typy zvýšených postelí:

Zvýšené postele – královny ložnic

Kromě toho, že jsou zvýšené postele pro vaše zdraví výbornou volbou, se v ložnici i krásně vyjímají. Zvýšené postele působí luxusním dojmem i proto, že jsou ložní přehozy na posteli dobře viditelně. Právě proto je ke zvýšené posteli vhodné zakoupit výraznější ložní přehozy, polštáře a přikrývky. Kromě výraznějších doplňků je vhodné i použití vyšších ložních komod a nočních stolků. Malé noční stolky a komody působí u zvýšených postelí nepřirozeně a mohou narušit celkový dojem z ložnice.

Zvýšené postele OKAY
Čalouněná postel Alexa 180x200

Udělejte maximum pro své zdraví se zdravotní matrací

Udělejte pro své zdraví ještě něco víc a zakupte si k vaší nové zvýšené posteli i kvalitní zdravotní matraci, která dokonale kopíruje křivky vašeho těla a zaručuje maximální komfort a pohodlí během spánku. Správná zdravotní matrace podporuje správné držení těla při spánku a má blahodárný vliv na záda, páteř a bederní část těla.

Vedle zdravotní matrace je velmi vhodnou volbou i matrace z paměťové pěny, která se perfektně rozloží pod vaším tělem tak, aby vás zbytečně netlačila a poskytuje tím skvělou podporu pro namáhané části vašeho těla.

Máte doma alergika? Pořiďte pro něj antibakteriální matraci, která zabraňuje tvorbě plísní a množení roztočů a tím přispívá k zdravějšímu spánku. Nezapomínejte, že matrace je nejdůležitější částí postele a proto byste jejímu výběru měli věnovat patřičnou péči. Pokud vás výběr matrací zajímá více, doporučujeme přečíst si náš článek Jak vybrat matraci.

Matrace Hypnos
Matrace Hypnos - 90x200


Věříme, že byl článek pro vás přínosný. Pokud chcete získat dlaší informace o nábytku, podívejte se i na další novinky a články na e-shopu OKAYcz.

Akční ponuka moderního trendy nábytku OKAY

GCS07102019

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.