Hlavní výhody postelí boxspring

Každý z nás to zná. Během dne zažíváme spoustu stresu,  ale i fyzicky a psychycky náročné aktivity. Člověk prospí až 1/3 svého života, takže průměrný 60letý člověk prospal už 20 let! Proto bychom měli myslet na kvalitní spánek, neboť ten má velký vliv na regeneraci našeho těla, je zdrojem energie a skvělé kondice. 

 

Pro začátek si shrňme, co to vlastně postel boxspring je. Od klasických postelí se liší v jedné hlavní věci. Jako základní podpěra pro matraci postele slouží spodní pružinová matrace. Díky tomu je horní matrace lépe a rovnoměrněji podpírána. Tím se prodlužuje její životnost a zároveň se nedeformuje.

 

Postel Boxspring Charles HENRY STYLE OKAY
Postel Boxspring Charles 180x200 HENRY SYLE

 

Proč je postel boxspring tak pohodlná

Systém boxspring vhodně spojuje různé vrstvy a navíc má velkou výšku. To jsou hlavní důvody, které z postelí boxspring dělají prvotřídní místo k relaxaci.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Topper

Horní matrace, neboli topper umocní pocit z komfortu a zážitek z hlubokého spánku. Topper má sendvičovou konstrukci, která má vysokou vzdušnost, pratelný potah a skvělé ortopedické vlastnosti jádra. Z jedné strany je tvořená VISCO pěnou s masážní profilací, druhá strana, kterou tvoří pružná flexi pěna, má rovnou masivní plochu. Můžete si tedy zvolit povrch, který vašemu tělu vyhovuje nejlépe. 

Horní nosná matrace

Mezi materiály, ze kterých je nosná matrace nejčastěji vyrobena, patří buď pěna, nebo jde o matraci vyrobenou systémem taštičkových pružin. Taštičková matrace je tvořena pružinami, kterou jsou separátně uloženy v textilních pouzdrech. Jednoduše řečeno: každá pružina má svoje textilní pouzdro. Pružiny se maximálně přizpůsobí vašemu tělu a tlak se tak precizně rozkládá. Matrace je skvělou podporou páteře a také podporuje tělo při všech režimech spánku (spánek na zádech, na boku...) Matrace může být zónovaná, takže poskytuje podporu bedrům, hlavě, pánvi a dalším částem těla. Její největší výhodou je větrání: matrace je díky taštičkovým pružinám maximálně prodyšná, čímž se snižuje vlhkost, zabraňuje tvorbě plísní a roztočů a je mimořádně oblíbená pro své zdravotní a antibakteriální účinky.

Postel Boxspring Richard HENRY STYLE OKAY
Postel Boxpsring Richard 180x200 HENRY STYLE

 

Spodní Bonellová matrace

Spodní matrace je vyplněná Bonellovými pružinami, které mají pevnou pružnost a zaručují konstatní pružení během celé délky životnosti matrace. Optimálně rozloží tlak, který vstřebává nosná zónová matrace. Konstrukci dodávají přirozenou tuhost, dobrou odrazovou pružnost a dlouhou životnost. Pokud mluvíme o boxspring posteli, tak nejčastěji jde o velkou manželskou postel, šířce postele přesahující 160 cm.​ Chcete-li si užít dostatek prostoru pro vás i vašeho partnera, doporučujeme vám postel minimálně o rozměru 180x200 nebo i více.

Postel Boxspring Frederic 180x200
Postel Boxspring Frederic 180x200 cm​

Nosný rám

Jedná se o robustní vyztuženou dřevěnou konstrukci, která poskytuje stabilitu a pocit bezpečí. Boxspringové postele určitě patří k nejmohutnějším postelím a jsou mimořádné známé pro vyšší polohu ložné části, která usnadňuje každodenní vstávání a ukládání ke spánku s mnohem menší zátěží zad a kolen. Tyto zvýšené postele jsou vhodné zejména pro lidi s problémy páteře. Postele boxpsring jsou díky svému robustnímu rámu mimořádné odolné. Taková postel vám může vydržet i celý život! 

 

OKAY TIP NA ZÁVĚR: Aby matrace neklouzaly, mohou být proložené protiskluzovou podložkou nebo spojeny suchými zipy. Matrace, které leží vedle sebe, jsou spojené vnitřními zipy. Postele typu boxspring můžete pořídit s úložným prostorem, ale i bez něj. 


 

                     S úložným prostorem                                Bez úložného prostoru
Postele boxspring s úložným prostorem

 

 

 

Podívejte se i na naši celkovou nabídku postelí a vyberte si tu svou.

 

 

 


Věříme, že článek byl pro vás užitečný. Prohlédněte si i naše další novinky nebo redakční články o nábytku na našem webu.

 

 

 

GABC 1909

Líbí se vám tento článek?

Podobné články