Recenze: Samsung Galaxy A3 a Samsung Galaxy A5

"Áčková" řada smartphonů bude spadat především do střední třídy a nabídne něco, co v této kategorii chytrých telefonů nebývalo zvykem. Všechny telefony této řady by měly mít celokovové tělo. Nyní můžeme konstatovat, že telefonům kov sluší a vypadají velice hezky. Kdekoliv jsme telefony vytáhli z kapsy, ihned upoutaly pozornost a naše okolí se vyptávalo na podrobnosti o těchto zařízeních. Nyní tyto smartphony představujeme i vám. Pojďme se tedy na nové telefony řady A podrobněji podívat.

Váš pohled upoutá Super AMOLED displej

Displej je u dotykových telefonů klíčovou součástí zařízení. Nejen, že si na něm zobrazujeme obsah telefonu a požadované informace, ale rovněž jeho prostřednictvím telefon ovládáme. U telefonů řady A mezi displeji veliký rozdíl nenajdeme - oba jsou Super AMOLED.

Menším displejem disponuje telefon Samsung Galaxy A3. Jeho displej má úhlopříčku 4,5" s velice dobrou čitelností na sluníčku a skvělými pozorovacími úhly. Rozlišení displeje je v případě A3 960 x 540 pix a jeho jemnost je plně dostačující. Samsung Galaxy A5 disponuje oproti svému menšímu bratříčkovi pětipalcovým displejem s HD rozlišením. Silnou stránkou obou telefonů je především věrné podání barev, které na telefonech vypadají skutečně hezky. U obou dvou displejů můžeme bez jakýchkoli výčitek svědomí říci, že se jedná o ozdobu zařízení a telefonům střední třídy plně dostačují.

 
 
 

Systém telefonu nabízí příjemné a svižné prostředí

Smartphony společnosti Samsung sklízí poslední dobou velikou vlnu kritiky za využití operačního systému Android s nástavbou TouchWizz. Spousta uživatelů i recenzentů výrobci vyčítá především rychlost systému. Samsung si tento problém uvědomuje a začátkem roku slíbil nápravu.

Je vidět, že se Samsung snaží, aby byly jeho telefony co nejsvižnější a nutno podotknout, že se mu to daří. Telefony reagují velice rychle na jakýkoliv váš příkaz a nedochází k žádným zbytečným prodlevám. Samsung Galaxy Alpha (označovaný za jeden z nejvyladěnějších Samsungů) to sice stále ještě není, ale i tak se telefonů střední třídy od Samsungu rozhodně nemusíte obávat. Telefony bez problémů zvládnou i nové 3D hry. O rychlosti systému se můžete přesvědčit i v přiloženém videu, kde srovnáváme reakce systému se Samsungem Galaxy S4.

 

Kovové tělo je chloubou přístroje

Jak už jsme zmínili na začátku recenze, během testování poutaly telefony pozornost našeho okolí a spoustu lidí zaujaly především svým povedeným designem. Zejména stříbrná verze A3 vypadá velice elegantně a její kompaktní rozměry budou vyhovovat každému, kdo nemá rád telefony s velkými pětipalcovými displeji.

Samsung Galaxy A5 je o poznání větší, avšak jeho vzhled je stejně líbivý. My jsme testovali tmavou variantu přístroje, která vypadá velice elegantně. Předností kovové konstrukce je pevnost materiálu. Díky kovu se při tlaku neozývá žádné skřípání nebo vrzání. Oba telefony se velice příjemně drží. Co možná spoustu uživatelů příjemně překvapí, je hmotnost telefonů. I přes kovovou konstrukci váží telefony 110 gramů (v případě A3), potažmo 123 gramů (v případě A5). Co možná někteří uživatelé ponesou s mírnou nelibostí, je vystouplý fotoaparát. Musíme však říci, že na tento detail jsme si při testování zvykli a navíc se vystouplý telefon stává běžným standardem moderních telefonů.

 

Co říci závěrem? Oba telefony nás velice zaujaly a chápeme, proč Samsung těmto telefonům tolik věří. Smartphony s celokovovým tělem od renomovaného výrobce ve střední třídě zkrátka chyběly. Obě zařízení vynikají i skvělou konektivitou, podporují nejnovější generaci mobilního internetu 4G (LTE), stejně jako Bluetooth 4.0 nebo NFC. Pokud hledáte moderní přístroj v líbivém kovovém designu, rozhodně byste neměli při rozhodování vynechat smartphony Samsung Galaxy A3 a A5.

Koupit Samsung Galaxy A3 Koupit Samsung Galaxy A5

Máte konkrétní požadavky na svůj telefon a potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte Profesora OKAY! Pomůže vám.

​Mohlo by vás zajímat


10 překvapivých zajímavostí o mobilních telefonech

Smartphony se staly nedílnou součástí našich životů. Přečtěte si 10 faktů o mobilních telefonech, které jste možná ani nevěděli.

Přečíst více >>

Jak vybrat mobilní telefon

Výběr mobilního telefonu řeší tisíce Čechů denně. Přinášíme vám zábavný článek, který s výběrem rychle pomůže.

Přečíst více >>

Zvyšují mobilní telefony riziko rakoviny?

Dnes už nejsou výjimkou lidé, kteří protelefonují i šest hodin denně. Zadělávají si na zdravotní problémy, nebo je téma "rakovina a mobil" jen další fámou?

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články