Filtrovat

Filtr výrobků

Oddělení

Zákazníci nakoupili

Filtrovat

Zobrazuji 1-24 produktů z 26 celkem 12

doporučené nejprodávanějšínejlépe hodnocené

Zobrazuji 1-24 produktů z 26 celkem 12

dalších 24

O společnosti Toshiba

I když se značka Toshiba objevila „až“ v roce 1939, její historie sahá mnohem dál. Konkrétně do roku 1875, kdy japonský vynálezce Hisashige Tanaka založil svoji manufakturuTanaka Seizo-sho, která se stala jednou z prvních strojírenských a elektrotechnických firem vůbec a podílela se na největším rozšíření telegrafní sítě v Japonsku.

Možná vás udiví, že Tanaka nenavštěvoval žádné školy. Jeho technický talent se však dokonale rozvíjel i bez odborného vzdělání, většinu potřebných informací si dokázal vyhledat sám. I když jeho firma nebyla zaměřena přímo na hračky, proslula právě díky originálním předmětům pro pobavení okolí. Jedním z nejznámějších se stal mechanický lukostřelec, který neomylně trefil cíl na vzdálenost dvou metrů.

Tanakovým mistrovským dílem však byly multifunkční hodiny Man-nen Dokei – hodiny na 10 000 let, které na jedno natažení vydrží v provozu 200 dní. Jejich stroj byl tak komplikovaný, že několik dalších let představoval neřešitelnou záhadu i pro největší technické odborníky celého Japonska. A až v roce 2005 se podařilo dokonale analyzovat celý mechanismus a vytvořit dvě kopie tohoto stroje (jedna z nich byla k vidění např. na výstavě Expo ve městě Aiči).

Na začátku 20. století došlo k přejmenování firmy na Shibaura Seisaku-šó a spolu s druhou společností - Tokyo Denki Ltd. (založena 1890) se dohodli na společném fungování pod značkou Toshiba (zkratka z TOkio SHIBAura).

I když se spojení podařilo uzavřít v roce 1939 v předvečer války, Toshiba ji přežila a již v roce 1950 měla plán na rozvoj aktivit v Japonsku i ve zbytku světa. Klíčovým slovem bylo INOVACE a díky nim byla firma schopná už v 60. letech přijít s prvním tranzistorovým televizorem, první mikrovlnou troubou nebo šikmým skenovacím systémem nahrávání (jednalo se o základ dnešních videorekordérů). V roce 1970 následoval první barevný videotelefon a v roce 1995 první DVD přehrávač na světě.

Světový primát drží také v oblasti notebooků – v roce 1985 představila první přenosný počítač kompatibilní se standardem IBM. Jeho váha byla 4 kg, místo pevného disku měl disketovou mechaniku a jeho srdcem byl procesor Intel 80C88.

V současné době patří Toshiba k největším výrobcům osobních počítačů a notebooků, i k největším výrobcům polovodičových zařízení. Po celém světě zaměstnává více než 200 000 lidí a do vývoje investuje zhruba 3 miliardy dolarů ročně. I díky této snaze neustrnout a neustále se zlepšovat je jasně vidět, že duch Hisashigeho Tanaky žije v Toshibě dál.

Toshiba pokrývá široké spektrum produktů, které můžete samozřejmě najít i v našem e-shopu. Ať už se jedná o notebooky řad Satellite, Portégé a další, tablety, pevné disky a paměťové karty o různých kapacitách, vysoce kvalitní LED televize nebo příslušenství – k tabletům, mobilním telefonům i k fotoaparátům.

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky