Styly sedaček


Obývací pokoj je ve většině domácností prostor, v němž lidé tráví nejvíce času. Odehrává se v něm mnoho radostných momentů našeho života. Ať už jde o rodinnou oslavu, posezení s přáteli či sledování filmu. Aby byly tyto chvilky co nejpříjemnější, musíme se v místnosti cítit pohodlně. K tomu významně pomůže, vybereme-li si sedačku ve správném stylu. Ve stylu, který se nám líbí na pohled, který zapadá do celkového stylu naší domácnosti a který odráží hlavní funkci našeho obývacího pokoje.

 

Z jakých druhů sedacích souprav si dnes můžete vybrat?

Styly sedaček
Sedačky podle stylu Sedačky podle typu Sedačky podle velikosti
Moderní styl Rohové sedačky Dvojsedáky
Klasický styl Sedačky do U Trojsedáky
Tradiční styl Rozkládací sedačky Pohovky
Skandinávsky styl S úložným prostorem Velké rodinné sedačky

Klasické sedačky

Většině lidí se při vyslovení slova sedací souprava vybaví klasické sedačky. Tyto sedačky spojuje kvalita a nadčasový vzhled. Na výběr máte z mnoha barevných kombinací a materiálů. Klasické sedačky jsou skvělou volbou, pokud nechcete ladit celý dům či byt do specifického stylu.

Rohová sedačka rozkládací Avesta levý roh ÚP šedá
Rohová sedačka rozkládací Avesta levý roh ÚP

Rozkládací sedačky

Máte velkou rodinu a mnoho přátel? Ideální pro vás bude sedačka rozkládací. Pokud potřebujete více místa na skladování věcí, zvolte sedačku s extra úložným prostorem. 
 

Rohová sedačka rozkládací Greco  pravý roh ÚP šedá
Rohová sedačka rozkládací Greco pravý roh ÚP šedá

Rohové sedačky

Chcete zaplnit velký prostor? Pořiďte si rohovou sedací soupravu. Masivní sedačky do tvaru U navíc v místnosti dokáží navodit pocit bezpečí.

Rozkládací rohová sedačka Enro do U
Rozkládací rohová sedačka Enro do U

Tradiční styl sedaček

Tradiční styl sedaček odkazuje na staré časy. Sedací soupravy v tomto stylu dodají obývacímu pokoji pocit babiččina domova na vesnici či staré chalupy v horách. Sedačky v klasickém stylu se vyznačují použitím látek v přírodním barvách. Sedačky a křesla jsou často částečně vyrobena z přírodních materiálů, jakým je například dřevo. Tyto materiály spolu se zaoblenými tvary pomáhají dodat správnou pohodovou atmosféru a spojení s přírodou. 


Nábytkový program Viston
Nábytkový program Viston

Sedačky ve skandinávském stylu

Milovníci elegance, čistoty a jednoduchosti budou zcela jistě spokojeni, pokud si vyberou sedačku ve skandinávském stylu. Tento styl vychází ze severské syrovosti a spojení s přírodou. Stejně jako venkovský styl, i skandinávský styl se vyznačuje použitím spíše neutrálních barev. V tomto případě jde hlavně o bílou a šedivou s prvky dřeva. Potahy na sedačky mohou být z kůže či látky, jsou ale výhradně jednobarevné. Na rozdíl od rustikálního stylu jsou tvary sedacích souprav minimalistické, bez zbytečných záhybů a zdobení.

Sedací souprava Scandi
Sedací souprava Scandi

 

I když se může na první pohled zdát, že takový styl sedačky působí chladně a neosobně, zvolíte-li ty správné doplňky, obývací pokoj okouzlí každou návštěvu. Jednoduchý kus nábytku lze totiž bez problémů kombinovat s ostatními moderními doplňky. Váš domov tím tak získá ten pravý šmrnc a eleganci.

 

 

Možná by vás zajímaly i další články:


Věříme, že byl tento článek pro vás užitečný. Prohlédněte si i další novinkyčlánky o nábytku v naší rubrice.

 

Akční ponuka moderního trendy nábytku OKAY

 

GABC 1909

Líbí se vám tento článek?

Podobné články