Filtrovat

Filtr výrobků

Oddělení

Filtrovat

Zobrazuji 1-24 produktů z 328 celkem 12314

doporučené nejprodávanějšínejlépe hodnocené

Zobrazuji 1-24 produktů z 328 celkem 12314

dalších 24

O společnosti Samsung

Společnost Samsung dnes vnímáme především jako giganta v oblasti elektrotechniky. Málokdo ale ví, že začátky této společnosti byly jiné a elektronika byla (a stále je) pouze jedna z mnoha oblastí, ve kterých Samsung slavil úspěch.

Tato korejská společnost svoji činnost započala 1. března 1938 ve městě Taegu. Předsedou představenstva byl  Byung-Chull Lee a činnost firmy se zaměřovala především na export zboží, prodej sušených korejských ryb, zeleniny a ovoce do Mandžuska a Pekingu. Od té doby se firmě více či méně dařilo a než na samotný vývoj se zaměřovala na koupi firem z jednotlivých oborů včetně pojišťovnictví, cukrovarnictví a v 70. letech minulého století do impéria spadalo také vydávání denního tisku.

O úspěchu Samsungu nejlépe vypovídá rychlost, s jakou se mu dařilo prodávat televizory. Zatímco první černobílý přístroj sjel z linky v roce 1970, již o 6 let později bylo prodáno 1 000 000 kusů a v roce 1978 se číslo vyšplhalo na 4 000 000 černobílých televizorů, což bylo tehdy nejvíce na světě.

K tomu se v roce 1974 přidala výroba vlastních praček a chladniček a od 1979 Samsung dodával na trh také mikrovlnné trouby. Byla to právě 70. Léta, kdy se podařilo vytvořit základy pro budoucí růst prostřednictvím investic do těžkého, chemického a petrochemického průmyslu.

Úspěch firem můžeme většinou měřit podle jejich stěžejních produktů. U Samsungu se můžeme zaměřit právě na televize. 1982 – 10 000 000 černobílých kusů, 1989 – 20 000 000 prodaných barevných televizorů. V roce 1983 se Samsung zaměřil na další pole působnosti, kde v budoucnu dosáhne dominance, v jeho továrnách totiž vznikl první osobní počítač

90. léta minulého století se nesla především ve znamení mobilních telefonů a součástí počítačů. Samsung například jako první přišel v roce 1992 se 64MB SDRAM pamětí nebo 250MB pevným diskem. V roce 1998 se svět dočkal první paměti SDRAM o kapacitě 128 MB, zahájení masové výroby první digitální TV na světě a o rok později nesl značku Samsung i malý multifunkční telefon s bezdrátovým přístupem na internet, předchůdce dnešních chytrých telefonů.

Televize

Samsung vyrábí televize již od roku 1970 a od té doby se stal jedním z největších výrobců televizorů na světě. Technologie již samozřejmě pokročila a od černobílé televize se Samsung dostal až k vlajkovým lodím s technologií QLED. Samsung televize zabírají široké spektrum trhu a můžete si tak vybrat z Full HD, UHD TV a QLED TV. Do budoucna se Samsung zabírá i technologií Micro LED. Samozřejmostí je i orientace na doplňky k televizorům. 

Mobilní telefony a Tablety

Televize nejsou jedinou elektronikou, na kterou se Samsung zaměřuje. Dalším velkým trhem jsou mobilní telefony a tablety. Momentálně mezi vlajkové lodě patří řada Galaxy S a Note s aktuálními modely 9 a 9+. Následně se jistě můžeme těšit na modely řady S10 nebo Galaxy X. Co se týče tabletů, tam vede momentálně Galaxy Tab S

Audio

Co se týče zvuku, zde se Samsung zaměřuje hlavně na soundbary. Díky soundbarům můžete vylepšit ozvučení svě televize. Jedná se většinou sadu dvou nebo tří reproduktorů, které umístíte v okolí televizoru tak, aby se docílilo dokonalého prostorového ozvučení. 

Video

Pokud vám nestačí soundbary, můžete svoji telku doplnit o domácí kino. K tomu vám nesmí chybět kvalitní Samsung Blu-ray přehrávač. Budete tak mít perfektní prostorový zvuk a ještě si budete moci přehávat filmy ve vysoké kvalitě. 

Chytrá zařízení

K mobilním telefonům či tabletům si můžete pořídit i chytrá zařízení, která Samsung nabízí. Jedná se hlavně o chytré hodinky Samsung Gear. Můžete si koupit elegentaní chytré hodinky do společnosti nebo i jejich sportovní verze. Hodinky mají digitální displej a je možné je propojit s telefonem. Také si můžete pořídit virtuální 3D brýle, do kterých vložíte telefon a můžete se bavit s virtuální realitou. 

Lednice, pračky a jiné spotřebiče

Samsung se věnuje i domácím spotřebičům. Jejich výrobky patří mezi ty nejkvalitnější na trhu. Pokud si budete chtít vybavit kuchyň, můžete si vybrat lednici kombinovanou, americkou, samostatnou nebo mikrovlnnou troubu. Do koupelny si pak můžete pořídit kvalitní pračku se sušičkou nebo i bez. Samsung se zaměřuje i na menší spotřebiče a to konkrétně na vysavače. Kupovat můžete jak robotické vysavače, tak i klasické nebo tyčové

Monitory a PC doplňky

Tak kvalitně, jak Samsung vyrábí televize, zaměřuje se i na monitory k počítačům. Vybírat můžete z kvalitních kancelářských monitorů, které se hodí nejen do kanceláří, ale i domácím sestavám. Vybrat můžete i monitory prohnuté, které jsou momentálně velmi v módě. Pokud máte zájem i o jiné vybavení, můžete si pořídit od Samsungu kvalitní tiskárny. Samsung se věnuje převážně laserovým multifunkčním tiskárnám. 

Doplňky

Samsung samozřejmě nabízí široký sortiment příslušenství k mobilním telefonům, tabletům, televizím, spotřebičům nebo počítačům. Jsou to například držáky na televize, paměťov karty nebo obaly na telefony a tablety

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky