Proč kupovat pračku se sušičkou

Automatická pračka už je dnes prakticky standardním vybavením každé moderní domácnosti. Kolikrát můžete narazit i na dvě "pračky" stojící vedle sebe. Ve skutečnosti se však jedná o pračku a sušičku. Právě sušičky si získávají přízeň stále většího množství českých zákazníků. Co když ale máte malý byt a dvě takto velká zařízení do něj nevejdete? I z toho důvodu začali výrobci nabízet zařízení 2v1, tedy kombinaci pračky a sušičky. Jaké jsou výhody a nevýhody pračky se sušičkou? 

 

"Kombinace pračky a sušičky vám ušetří místo."

Profesor OKAY

 
Pro malé prostory je kombinace pračky a sušičky ideální. Jeden spotřebič, co umí špinavé prádlo vyprat a vzápětí i usušit. Pokud váš byt skýtá dostatek prostoru alespoň na výšku, můžete sušičku postavit na pračku. Spousta výrobců navrhuje pračky a sušičky tak, aby se na sebe daly postavit. Je to ale jediná alternativa k zařízení 2v1, které je jednoznačně skladnější.

 

 

 

 

 

"Nepřipravíte se o žádnou důležitou technologii."

Profesor OKAY

Pračky s integrovanou sušičkou nepostrádají žádnou z moderních technologií. Naprostá většina nabízí obdobný počet programů jako samostatná zařízení. V tomto ohledu nebudete o nic ochuzeni. Pouze u sušiček není nabídka programů tak pestrá jako u samostatných zařízení, avšak ty nejdůležitější samozřejmě mít budou. 

 

 


"Pračka se sušičkou má nižší pořizovací náklady."

Profesor OKAY

Pokud je pro vás rozhodujícím faktorem pořizovací cena, kombinace pračky a sušičky je jednoznačně levnější. Koupě zařízení 2v1 vám ušetří nejen místo, ale zejména peníze. Nižší pořizovací náklady jsou neoddiskutovatelnou výhodou těchto zařízení. 

 

 

 

 

"POZOR! Kapacita praní a sušení nemusí být stejná!"

Profesor OKAY

Na jednu věc byste si měli dát přeci jen pozor. Pračku se sušičkou je lepší vybírat podle kapacity sušení, nikoliv maximální zátěže bubnu při praní. Prádlu se během praní navrací tvar čímž se roztahuje a nabývá na objemu. Proto se při praní vejde do bubnu více prádla než při sušení. Aby se vám nestávalo, že z vypraného prádla můžete sušit pouze jeho polovinu, orientujte se při výběru spíše podle kapacity slušičky.

 

Chcete radu? Napište si o ni Profesorovi OKAY!

Mohlo by vás zajímat


Jak funguje prací prášek

Jak funguje prací prášek

Bez pracího prostředku si dnešní život nedovedeme představit. Víte, jakým způsobem bojuje proti špíně?

Přečíst více >>

Řešení problémů s pračkou

V tomto článku vám prozradíme jak na problémy, které mohou nastat po koupi nové pračky. Jejich viníkem však není nová pračka, ale chemie.

Přečíst více >>

Jak vybrat pračku

Správným výběrem pračky si můžete ušetřit spoustu peněz i nervů. Připravili jsme pro vás jednoduchý návod, jak pračku koupit chytře.

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články