Jak vybrat pračku

Že se automatické pračky dělí na vrchem plněné a předem plněné, to ví snad každý. Toto rozdělení nám však k výběru té nejvhodnější pračky nestačí. Při výběru tedy musíme sledovat mnohem více parametrů. Jak si tedy pračky efektivněji rozdělit?

Pračky pro nenáročné

Nejjednodušší je, když odhadnete množství prádla, které budete v pračce nejčastěji prát.

Na pár kousků prádla

Bydlíte sami, případně potřebujete přeprat jednou za čas pouze pár kousků prádla? Váš výběr bude jednoznačně nejjednodušší, jelikož vám stačí v podstatě jakákoliv pračka. Díky občasnému použití nemusíte řešit energetickou náročnost, malé množství prádla vás nelimituje ani z pohledu kapacity bubnu nebo hloubky pračky. Naopak, za tuto cenu zpravidla dostanete pračky nejkompaktnějších rozměrů. V tomto případě se klidně můžete řídit cenou. I ta nejlevnější pračka vám pár kousků spodního prádla spolehlivě vypere. Pro tyto účely vám tedy bohatě stačí pračka s kapacitou bubnu menší než 5 kg a s hloubkou 40 cm. A značka? Na té nezáleží už vůbec.

Pračky na pár kousků prádla

 

Pračky pro mladé páryPrůměrné množství prádla

Stěhujete se do své první domácnosti a chcete si pořídit novou pračku, která zvládne vyprat vaše prádlo? V budoucnu, až se vaše rodina rozroste, ji nechcete ihned měnit za novou? V tom případě už byste měli věnovat pozornost především kapacitě bubnu. Plně dostačující by pro vás měla být kapacita 5 - 7 kg prádla. Tato kategorie praček je mezi zákazníky zdaleka nejžádanější a máte tak skutečně bohatý výběr. Vybírat můžete nejen z klasických předem plněných praček, ale zvolit si můžete i vrchem plněnou pračku.

Výhodou předem plněných praček je především odkládací prostor, který nabízí jejich horní strana.

Do útrob vrchem plněné pračky se dostanete nadzvednutím víka na horní straně. V těsných prostorách tak získáte potřebné místo navíc, protože pračka může být kolem dokola obskládaná jinými věcmi. Lidé s bolavými klouby navíc ocení, že se do tohoto typu pračky nemusí tolik ohýbat. Jejich jediná nevýhoda spočívá v tom, že je k odkládání věcí nemůžete tolik využívat. 

Dalším parametrem, který by mohl ovlivnit váš výběr, je energetická třída pračky. Ta by se rozhodně neměla podceňovat, protože může šetřit váš rodinný rozpočet.

Předem plněné pračky                                                   Vrchem plněné pračky

 

Pračky pro velké rodiny

Hory prádla

Perete týdně doslova hory prádla a sedm kilogramů je pro vás omezující hranice, kvůli které byste museli prát na etapy? V tom případě jsou pro vás vhodné nekompromisní pračky, které pojmou více než 8 kg prádla. Vzhledem k velikému množství vám jednoznačně doporučujeme kombinaci pračky a sušičky. Pokud už ji samozřejmě nemáte doma. Sušička totiž zajistí, že většinu vypraného prádla nebudete muset žehlit. Ušetříte tak především svůj čas, který budete moci investovat do něčeho jiného. Věřili byste, že tento typ pračky je zároveň zařízením, které vám ušetří nejvíce místa? Je sto skutečně tak. Díky pračce se sušičkou ušetříte prostor, který by vám jinak zabíral další spotřebič (sušička). Pokud však nechcete kombinaci těchto dvou zařízení, můžete sušičku postavit na pračku, což vám rovněž pomůže ušetřit místo.

Pračky pro velké rodiny

Stále si nemůžete vybrat? Napište profesorovi OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Indesit IWD 61051 ECO

4 702 

s DPH 5 690 

BEKO DPS 7405 G B5

12 395 

s DPH 14 999 

LG WD10396ND

9 909 

s DPH 11 990 

Whirlpool AWOC 7340

7 347 

s DPH 8 890 

Nákupní košík

0 ks / 0