Jak vyčistit postel?

Lidé prospí podstatnou část svého života – je tedy důležité, aby spali v čistotě, bez prachu a bez roztočů. Podívejte se, jak vyčistit postel od povlečení až po samotnou matraci s topperem. Čistota půl zdraví. Jak tedy na dokonale čisté postele?

Jak vyčistit postel

Lůžko bez prachu? Jednoduše se zvýšenou postelí

Ložnice si zaslouží důkladnou péči. Samotné lůžko by se mělo udržovat čisté a bez prachu, proto při jeho čištění nezapomeňte ani na prach pod ním. Různé typy postelí vyžadují různý přístup – zvýšená postel je přístupnější než paletová. Pro zvýšené postele je typické, že prostor pod nimi je volně přístupný a úklid snazší, protože jejich výška přesahuje 50 cm. Pod vyvýšenou postelí stačí jednoduše vysát nebo vytřít. Jiné postele je třeba odsunout nebo nadzvednout.

 

OKAY TIP: „Přečtěte si o zvýšených postelích více v našem článku: Zvýšené postele – Udělejte maximum pro své zdraví.


Pračka – neocenitelný pomocník při čištění postelí

Nejběžnější údržba, co se lůžka týče, je výměna povlečení. Povlečení by se mělo měnit alespoň jednou za čtrnáct dní. Pokud ale trpíte alergií, není od věci měnit povlečení i několikrát za týden. Častější výměna povlečení platí i pro teplé letní měsíce, kdy se lidé více potí. Povlečení postele stačí jednoduše vyprat v pračce. Obzvlášť alergici by pak měli být opatrní na to, jakou aviváž do pračky přidávají.

V pračce byste měli pravidelně prát i veškeré doplňky, které u svého lůžka máte. Mezi takové doplňky patří polštáře, přehozy nebo toppery. Pračka je jednoduše nenahraditelný pomocník při čištění postele. Nezapomeňte ani na oblíbené dětské doplňky – plyšové hračky. Pokud máte pod lůžkem koberec, čistěte pravidelně i ten.

Čištění postelí Boxspring
Boxspringová postel Prag s doplňky

Čištění matrací a výhody antibakteriální matrace

Nejobtížnější částí je čištění matrací. Matrace bývají místem, kde se při špatné údržbě vyskytuje nejvíce bakterií. Výborným řešením je antibakteriální matrace. Antibakteriální matrace totiž předchází vzniku bakterií a plísní. Antibakteriální matrace je ideálním řešením pro astmatiky a alergiky. Antibakteriální matraci ocení i lidé s citlivou pokožkou.

 

OKAY TIP: „Výhodně nakoupit lze nyní i na splátky. Prohlédněte si možnosti nákupu nábytku na splátky a přesvědčte se sami!

 

Jednodušší údržbě postelí napomůžou i vhodné doplňky, jako například toppery. Topper je vrchní matrace, která chrání spodní matraci. Topper je také praktickým doplňkem domácnosti, který můžete použít i namísto sportovní podložky.


Jak vyčistit matraci

Matrace Aquatic Antibacterial


Jak čistit matrace a toppery

Toppery jsou na údržbu snadné. Skládají se z vnitřního materiálu a vrchního potahu. Potah stačí sejmout a vyprat jej v pračce. Samotnou matraci pravidelně vysávejte. Zbavíte ji tak prachu. Skvrny je potřeba řešit co nejdříve, ideálně použitím speciálních přípravků. K odstranění zápachu ale můžete použít i jedlou sodu. Tu stačí vetřít do matrace a po chvíli z matrace vysát.

Dalším doplňkem, kterým můžete matraci ochránit, jsou matracové chrániče. Jde o potahy, které jsou antibakteriální. Jejich údržba je zcela jednoduchá – stačí je vyprat v pračce. Potahy a antibakteriální matrace jsou skvělou kombinací.

 


Věříme, že byl pro vás tento článek užitečný. Přečtěte si také naše ostatní novinky a články na našem webu. Přednostně by vás mohly zajímat příbuzné články:

 

GCS231019

Líbí se vám tento článek?

Podobné články