Jak vyčistit sedačku

Black Friday 2020

Na sedačce trávíte spoustu času – díváte se na filmy se smaženými brambůrky v ruce, povídáte si s přáteli při popíjení kávy, nebo se mazlíte se psem. U všech těchto činností ale jednou za čas dojde k nehodě v podobě nehezké skvrny na potahu. Nemusíte se hned děsit. Máme pro vás tipy, jak vyčistit sedačku z pohodlí domova.

Jak vyčistit sedačku?
Vyčistěte jemné povrchy s parním čističem

 

Jak vyčistit sedačku

Pokud máte zakoupenou sedačku se speciálním povrchem pro snadné čištění, v zásadě máte 3 možnosti:​ 

  1. Nejjednodušší z nich je zavolat si specialisty, kteří vědí, jak vyčistit čalouněnou sedačku nejlépe. Nevyjde vás to zas tak draze, jak byste si mohli myslet, ale výsledek bude s domácím čištěním neporovnatelný.
  2. Jestliže si ale sedačku chcete vyčistit sami, určitě si nechte přímo od prodejce doporučit čisticí prostředek, který se hodí přímo na tu vaši. Na trhu je nespočet pěnových čističů přímo na čalouněný nábytek.
  3. Pokud jste na to ale nemysleli už preventivně a nyní je na vaší sedačce skvrna, neváhejte a zkuste ji vyčistit co nejdřív s použitím toho, co máte doma.

Nebo se vybavte jednou z našich sedaček se speciálním povrchem. A nemusíte lámat hlavu s tím, jak vyčistit sedačku.

 

OKAY TIP: "Nejlepší čističe na nábytek fungují na atomární úrovni. Jde o takzvané NANO čističe, které jsou těmi nejvyspělejšími přípravky pro ošetřování nábytku na trhu. Na výběr se nabízejí jako čističe, tak i impregnační spreje, které zanechají pernamentní ochrannou vrstvu, která chrání vaši sedačku i po delší dobu."

 

Jak správně vyčistit sedačku NANO
Čistič a nano ochrana nábytku NANO

 

Jak na domácí čištění sedačky?

Pro jakékoliv domácí čištění však platí pravidlo, že byste vybraný přípravek měli zkusit použít na místě, které není vidět. Tedy třeba na zadní části pohovky. Nemůžete totiž předem jistě vědět, že čisticí prostředek neudělá ještě větší škodu. Skvrnu nejdřív vysajte vysavačem, abyste odstranili co největší množství nečistot a zbytečně je následně nevtírali do látky. Pokud máte k dispozici i vysavač na mokré čištění nebo parní čistič, máte vyhráno. Lepší způsob jak vyčistit sedačku neexistuje!

Čištění sedačky
Pohovka Paul rozkládací

Celkem šetrnou metodou je použití teplé vody, kterou na skvrnu nastříkáte rozprašovačem a místo jemně vydrhnete záclonou. Ano, vidíte dobře – právě záclona vám poslouží jako nejšetrnější „hadr“, který skvrnu vyčistí, ale nepoškodí látku. Použít ale můžete i jiný, co nejhladší materiál. Vždy se snažte vyčistit celou část sedačky, zamezíte tak vzniku nehezkých ohraničených skvrn, které by po čištění mohly na potahu zůstat.

Jak na domácí čištění sedačky?
Trojsedák Preta

Jak vyčistit sedačku od mastné skvrny

A co mastné skrvny? Co uděláte pokud se na vaší nové rohové sedačce nechtěně objeví čokoláda? Na mastné skvrny se hodí použít teplou vodu se saponátem, nebo dětským šamponem, který je obzvlášť jemný, ale účinný. Použít ale můžete i citron nebo ocet, který hezky oživí i barvy. Naopak na skvrny od čokolády použijte vodu studenou a čistič na koberce. V tomto případě pomůže i glycerin. Pokud na sedačce objevíte přilepenou žvýkačku, nejúčinněji ji pryč dostanete tak, že ji zmrazíte. Přiložte na ni na chvíli zabalený led a žvýkačku jednoduše sloupněte. I při těchto problémech vám nejvíce pomůžou parní čističe, které najdete v našem e-shopu v široké nabídce.


Sedací souprava do U rozkládací Avesta 4 ÚP šedá​

Máte domácího mazlíčka?

Pokud máte malé děti nebo domácí zvířata, vaše sedačka je zatím čistá, ale vy tušíte, že se nějaká nehoda může stát, můžete si pořídit speciální snímatelné potahy. Ty jednoduše vyperete nebo zanesete do čistírny. Vhodné jsou i impregnační spreje, které vytvoří na sedačce neviditelnou vrstvu, která ji před nečistotami chrání a případné skvrny pak stačí jednoduše setřít. Na našem e-shopu naleznete i speciální sedačky s povrchovou úpravou, která je vhodná pro domácí mazlíčky. A samozřejmě ten nejlepší způsob jak vyčistit sedačku od chlupů je pořádný vysavač.

Rohová sedačka rozkládací Enro univerzální roh
Rohová sedačka rozkládací Enro univerzální roh

 

Věříme, že článek byl pro vás užitečný a že už přesně víte, jak vyčistit sedačku, na které vám tak záleží. Prohlédněte si i další články o nábytku v naší rubrice. Pokud v blízké budoucnosti plánujete nákup kvalitní sedačky, s výběrem by vám mohl pomoct náš článek: Jak vybrat sedačku. Všechny druhy sedaček můžete nakoupit přímo u nás. Celou nabídku sedacích souprav najdete zde!

Akční ponuka moderního trendy nábytku OKAY

 

GCS251019 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články