Čištění sedaček: aneb jak vyčistit sedačku?

Na sedačce trávíte spoustu času – díváte se na filmy se smaženými brambůrky v ruce, povídáte si s přáteli při popíjení kávy, nebo se mazlíte se psem. U všech těchto činností ale jednou za čas dojde k nehodě v podobě nehezké skvrny na potahu. Nemusíte se hned děsit. Máme pro vás tipy, jak vyčistit látkovou sedačku z pohodlí domova.

Jak vyčistit sedačku?
Vyčistěte jemné povrchy s parním čističem

 

Pokud máte zakoupenou sedačku se speciálním povrchem pro snadné čištění, v zásadě máte 3 možnosti:​ 

  • Nejjednodušší z nich je zavolat si specialisty, kteří vědí, jak vyčistit čalouněnou sedačku nejlépe. Nevyjde vás to zas tak draze, jak byste si mohli myslet, ale výsledek bude s domácím čištěním neporovnatelný.
     
  • Jestliže si ale sedačku chcete vyčistit sami, určitě si nechte přímo od prodejce doporučit čisticí prostředek, který se hodí přímo na tu vaši. Na trhu je nespočet pěnových čističů přímo na čalouněný nábytek.

 

OKAY TIP: Nejlepší čističe na nábytek fungují na atomární úrovni. Jde o takzvané NANO čističe, které jsou těmi nejvyspělejšími přípravky pro ošetřování nábytku na trhu. Na výběr se nabízejí jako čističe, tak i impregnační spreje, které zanechají pernamentní ochrannou vrstvu, která chrání vaši sedačku i po delší dobu.

 

  • Pokud jste na to ale nemysleli už preventivně a nyní je na vaší sedačce skvrna, neváhejte a zkuste ji vyčistit co nejdřív s použitím toho, co máte doma.

Nebo se vybavte jednou z našich sedaček se speciálním povrchem a s čištěním si nemusíte lámat hlavu.


Čištění sedačky
Pohovka Paul rozkládací

Jak na domácí čištění sedačky?

Pro jakékoliv domácí čištění však platí pravidlo, že byste vybraný přípravek měli zkusit použít na místě, které není vidět. Tedy třeba na zadní části pohovky. Nemůžete totiž předem jistě vědět, že čisticí prostředek neudělá ještě větší škodu. Skvrnu nejdřív vysajte vysavačem, abyste odstranili co největší množství nečistot a zbytečně je následně nevtírali do látky. Pokud máte k dispozici i vysavač na mokré čištění nebo parní čistič, máte vyhráno.

Celkem šetrnou metodou je použití teplé vody, kterou na skvrnu nastříkáte rozprašovačem a místo jemně vydrhnete záclonou. Ano, vidíte dobře – právě záclona vám poslouží jako nejšetrnější „hadr“, který skvrnu vyčistí, ale nepoškodí látku. Použít ale můžete i jiný, co nejhladší materiál. Vždy se snažte vyčistit celou část sedačky, zamezíte tak vzniku nehezkých ohraničených skvrn, které by po čištění mohly na potahu zůstat.

Jak na domácí čištění sedačky?
Trojsedák Candy

A co mastné skvrny?

Co uděláte pokud se na vaší nové rohové sedačce nechtěně objeví čokoláda? Na mastné skvrny se hodí použít teplou vodu se saponátem, nebo dětským šamponem, který je obzvlášť jemný, ale účinný. Použít ale můžete i citron nebo ocet, který hezky oživí i barvy. Naopak na skvrny od čokolády použijte vodu studenou a čistič na koberce. V tomto případě pomůže i glycerin. Pokud na sedačce objevíte přilepenou žvýkačku, nejúčinněji ji pryč dostanete tak, že ji zmrazíte. Přiložte na ni na chvíli zabalený led a žvýkačku jednoduše sloupněte. I při těchto problémech vám nejvíce pomůžou parní čističe, které najdete v našem e-shopu v široké nabídce.


Sedací souprava do U rozkládací Mentor univerzální roh​

Máte domácího mazlíčka?

Pokud máte malé děti nebo domácí zvířata, vaše sedačka je zatím čistá, ale vy tušíte, že se nějaká nehoda může stát, můžete si pořídit speciální snímatelné potahy. Ty jednoduše vyperete nebo zanesete do čistírny. Vhodné jsou i impregnační spreje, které vytvoří na sedačce neviditelnou vrstvu, která ji před nečistotami chrání a případné skvrny pak stačí jednoduše setřít. Na našem e-shopu naleznete i speciální sedačky s povrchovou úpravou, která je vhodná pro domácí mazlíčky.

Rohová sedačka rozkládací Enro univerzální roh
Rohová sedačka rozkládací Enro univerzální roh

 

 

 

GCS040919


Věříme, že článek byl pro vás užitečný. Prohlédněte si i další články o nábytku v naší rubrice. Pokud v blízké budoucnosti plánujete nákup kvalitní sedačky, s výběrem by vám mohl pomoct náš článek: Jak vybrat sedačku.

Všechny druhy sedaček můžete nakoupit přímo u nás. Celou nabídku sedacích souprav najdete zde!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Pohovka Lhasa rozkládací

7 400 

bez DPH 6 115 

Křeslo Amigo (látka)

7 550 

bez DPH 6 239 

Cordoba - ES

6 650 

bez DPH 5 496 

Rohová sedačka rozkládací Simone pravý roh

12 999 

bez DPH 10 742 

Trojsedák Candy

14 450 

bez DPH 11 941