Jak správně čistit televizní obrazovku

Dokonce i televizory mají své vlastní čisticí prostředky. Je to z toho důvodu, že už zdaleka nestačí otřít obrazovku během úklidu v obývacím pokoji. Nesprávným čisticím prostředkem můžete obrazovku nenávratně poškodit. Naštěstí nejsou speciální čisticí prostředky určené televizním obrazovkám nikterak nákladné. Vždy však věnujte pozornost, jakému typu obrazovky je daný prostředek určen.

Akční nabídka

Jaká obrazovka, takový prostředek na čištění

Proč je důležité rozlišovat typ obrazovky? Použijete-li přípravek pro LED obrazovky na televizor s technologií CRT, konečné následky mohou být fatální. Čisticí prostředek může obsahovat látku, která se s CRT technologií nesnese. Snadno tak můžete poškodit antireflexní vrstvu nebo jiné věci.

 

Čištění obrazovky pomocí speciálních prostředků

Speciální prostředky jsou zřejmě nejčastějším a nejbezpečnějším způsobem údržby televizní obrazovky. Výhodou těchto produktů je, že nejsou příliš nákladné. Existuje hned několik typů přípravků. Od speciálních sprejů a gelů dodávaných s hadříky, až po balíčky ubrousků napuštěných speciální chemikálií. Víceméně záleží pouze na vás, který si vyberete. Budete-li pořizovat přípravek s hadříkem z mikrovláken, neměl by mít zapošité okraje. Niť je na rozdíl od mikrovláken poměrně hrubá a mohli byste jejím prostřednictvím choulostivou obrazovku poškrábat.
 

Jak správně čistit televizní obrazovku

 

I drobounký prach může poškodit televizní obrazovku

Za největšího nepřítele televizních obrazovek můžeme označit prach. Ten je totiž běžnou součástí domácností a našich životů. Největším nepřítelem obrazovek je především kvůli svému složení. Prach může obsahovat opravdu cokoliv. Prachové částečky mohou být velice tvrdé a obrazovku nepěkně poškrábat.

 

Jak vyčistit televizní obrazovku?:

  1. Nejprve televizor vypněte a nechte vychladnout. Pokud začnete čistit hřející obrazovku, čisticí prostředek po sobě zanechá šmouhy.
     
  2. Než začnete obrazovku leštit, je nutné ji zbavit prachu. Existuje několik způsobů, jak šetrně prach z obrazovky dostat. Můžete ho odstranit štětečkem, což není nejrychlejší varianta. Nebo můžete prach sfouknout, zde si ovšem dejte pozor na poprskání obrazovky. I když jste ji ještě neočistili, nač si přidělávat práci, že? Další možností je mávání hadříkem před obrazovkou.
     
  3. Nyní už stačí obrazovku pouze otřít a zbavit nečistot, které na ní zůstaly po předchozích krocích.

 

Chcete-li využívat pouze hadřík z mikrovláken s vlažnou vodou, doporučuje se jej po každém otření obrazovky omýt v jarové vodě, důkladně propláchnout a uložit do uzavíratelné krabičky. Tak zabráníte, aby se k němu dostal všudypřítomný prach.

Líbil se vám tento článek? Zajistěte si další přísun užitečných rad a tipů od Profesora OKAY!

 

 


Mohlo by vás zajímat


Jak připojit TV k ostatním zařízením

Televizory disponují velkým množstvím konektorů. Vysvětlíme vám, k čemu slouží a jak se v nich vyznat.

Přečíst více >>

Ne všechny televize mají nudný zvuk

Znáte onen názor, že žádné reproduktory v televizorech nejsou dobré? Není to tak úplně pravda.

Přečíst více >>

Jsou LED displeje lepší než LCD?

Pojem LCD jako by se vytratil z trhu. Co se s ním stalo a co znamená označení LED, které se u obrazovek nyní používá? Čtěte dále!

Přečíst více >>

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články