Co je dobré vědět o odsavačích par

Nad tím, zda mít či nemít odsavač par v kuchyni, není třeba asi moc přemýšlet. Málokdo stojí o to, aby byl ještě ve středu cítit jeho nedělní oběd. Z těchto důvodů bereme digestoře jako nedílnou výbavu kuchyní. O trochu náročnější je najít ten správný typ přístroje. Hodí se vám komínový nebo raději výsuvný? Říká vám něco např. stolní odsavač? Všechny typy digestoří fungují prakticky pouze na dvou principech. Pojďme si je tedy přiblížit a prozradit jejich hlavní výhody a drobné nedostatky.

Odsavače par s odsáváním vzduchu

Tento typ odsavače vyžaduje před instalací pečlivé naplánování vyvedení potrubí, které odvádí přefiltrovaný vzduch ven. Otvor ve zdi či v okně znamená jisté drobné komplikace na začátku, ale po montáži se můžete těšit na velmi účinné odsávání a příjemný fakt, že není nutné vyměňovat aktivní uhlíkové filtry. Nečeká vás tedy žádná další investice.

Odsavače par s recirkulací

Takové odsavače umí znečištěný vzduch přefiltrovat a vrátit zpět do místnosti. Výhodu je rychlá instalace a také to, že nedochází k tepelným ztrátám v zimě a naopak v létě nevniká do kuchyně horko. Nevýhodou je naopak výměna uhlíkového nebo fleecového filtru v závislosti na tom, jak intenzivně vaříte.  
 
Jedna věc je, jak odsavač funguje. Druhá, jak vypadá. V českých domácnostech nejčastěji kralují komínové odsavače par, následované praktickými teleskopicky výsuvnými odsavači. Velmi diskrétní jsou inovativní stolní odsávací jednotky, které jsou v podstatě neviditelné. Odsavač je zasunut v kuchyňské lince za sporákem a vysune se pouze pokud je ho zapotřebí. Pokud se při vaření nedržíte při zdi, ale kolem ostrůvku, je možné umístit odsavač přímo nad něj.


Když už víte, jak digestoře fungují, můžete si přečíst i náš článek Jak vybrat odsavač par.

 Zdroj: Siemens

Mohlo by vás zajímat


 

Co se skrývá za jmény světových značek

Víte, že značka Pepsi je pojmenovaná podle trávicího enzymu pepsinu? V našem článku se o názvech značek dozvíte ještě více!

Přečíst více >>

 

Jak vybrat odsavač par

Odsávání par a pachů z kuchyně je hlavní pracovní náplní digestoře. Jaký odsavač si do své kuchyně vybrat vám poradíme v tomto článku.

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články