Výhody vestavných spotřebičů

Hlavním prvkem každé kuchyně je kuchyňská linka. Její styl, barva a provedení udává hlavní tón nejen kuchyni, ale častokrát také přilehlým místnostem. Ať už zvolíte přírodní, moderní, barevnou či monotónní a skříňky vyklápěcí nebo zasouvací, velkou pozornost si zaslouží i funkční prvky. I sebehezčí kuchyně se totiž neobejde bez spotřebičů.

V poslední době si zákazníci vybírají stále častěji vestavné spotřebiče. Jejich plusem však není pouze líbivý design, ale i jejich praktičnost. Díky nim skvěle sjednotíte vzhled kuchyně, jsou jednoduché na údržbu a variabilní svým umístěním. Podívejte se na přehled těch největších výhod.

Co všechno je možné do linky zabudovat 

Vestavné mohou být v podstatě všechny základní spotřebiče. Ledničku, myčku, troubu, či mrazák lze zapustit dokonale. I u vestavné ledničky se můžete klasicky rozhodnout, zda ji chcete vyšší s mrazákem nebo vestavný mrazák samostatně. Zapuštění znamená, že koupíte spotřebič, který se zabuduje do linky tak, že má stejná dvířka jako ostatní skříňky. V podstatě tak nejdou vidět buď vůbec, nebo jen minimální část, třeba jen ovládací panel myčky.

Vestavný vysavač Gronbach M6

Mezi vestavné spotřebiče ale patří i sporák, trouba nebo mikrovlnka. Zejména samostatné varné desky jsou velmi oblíbené díky svému hladkému povrchu, který je nenáročný na údržbu. Pro ty, kteří mají rádi něco extra, jsou tady i vestavné pračky a vysavače. Vestavný vysavač se umisťuje jednoduše do prostoru pod linkou. Například při zametání tak odpadá nutnost hledat smetáček a pak nahánět po podlaze i ta nejmenší smítka. 

Prohlédnout vestavné:

Design a praktičnost v jednom

Při plánování pracovního prostoru kuchyně je nutné zahrnout do plánování i spotřebiče. Už v tomto kroku se musíte rozhodnout, zda chcete spotřebiče volně stojící nebo vestavné. Vestavné spotřebiče mají spoustu výhod. Díky tomu, že jsou zabudované, odpadá nutnost řešení toho, jaký design či povrchovou úpravu zvolíte. A to zvlášť třeba u vestavné myčky, ledničky nebo mrazáku, které je možné zapustit do linky tak, že dvířka dokonale ladí s ostatními skříňkami. 

Vestavná trouba Gorenje BO 747A33 XG

Díky své ‚‚neviditelnosti" vestavné spotřebiče nahrávají do karet zejména milovníkům designu. Nenarušují vzhled kuchyně, což působí velmi minimalisticky a upraveně. Nemusíte se však bát naprosté monotónnosti, protože například u vestavné mikrovlnné trouby nebo trouby klasické si stále můžete vybrat z různých designových kousků. Tyto spotřebiče totiž přirozeně jen tak schovat nejdou, zejména s ohledem na jejich prosklená dvířka. 

Poskládejte si kuchyň podle svých potřeb

Jednou z výhod vestavných spotřebičů je jejich variabilita. Například vestavná trouba nemusí být nutně spojená s varnou plochou. Může být pod úrovní pracovní desky, ale i výše. Vestavnou varnou desku tak můžete umístit kamkoli, například i na středový ostrůvek. Další spotřebiče si pak můžete rozvrhnout naprosto podle sebe, esteticky totiž nikdo na první pohled nepozná, jak blízko od sebe spotřebiče jsou a celkový vizuální obraz tak bude naprosto nenarušený, ať už se rozhodnete jakkoli.

Vestavná myčka nádobí Gorenje GI 67260

Největší výhodou může však být možnost umisťování do prostoru. Například troubu nemusíte stavět jen na zem. Je možné ji umístit do výšky očí. Nemusíte se k ní tedy naklánět, což je samozřejmě velmi nepohodlné, nepraktické a při vytahování vařících věcí z trouby to může být i docela nebezpečné. Stejně můžete umístit i mikrovlnou troubu a vytvořit tak praktický panel. 

Snadná údržba 

Volně stojící spotřebiče nikdy nepasují do linky naprosto přesně. Po stranách se vždy nechává alespoň pár milimetrů pro případnou manipulaci a samozřejmě instalaci spotřebiče. Avšak právě do těchto malých prostorů mají tendenci zapadat různé nečistoty. Navíc do menších prostorů je někdy téměř nemožné se dostat a nečistoty se jen vrství. 

U vestavných spotřebičů nikde nevzniká prostor, kde by se mohla udržovat nečistota. Nikam nic nezapadá. U kusů s přidanými dvířky zároveň odpadá potřeba péče o speciální povrch zvenku. Není nic méně náročného než hladká varná deska, kterou stačí po smažení jen setřít hadříkem.  

Vestavná Indukční varná deska AEG IKE64450XB

Každý centimetr se hodí

Jak bylo napsáno výše, u vestavných spotřebičů je naplno využitý každý centimetr v kuchyni. Volně stojící spotřebiče mají kvůli svému provozu silnější vnější schránku. Navíc je vždy nutné kvůli manipulaci nechat v kuchyni pár centimetrů navíc. Sice vzniká určitá rozměrová flexibilita v případě pořízení nového kusu, ale ukrojíte si tím malou, ale možná významnou část prostoru v kuchyni.

Vestavné spotřebiče jsou prostorově úspornější. Jsou napasované do linky s chirurgickou přesností a nikde nevzniká zbytečné místo navíc. Obzvlášť pokud máte malou kuchyň, nebo si potrpíte na přesnost, vestavěné spotřebiče jsou to pravé. Všechno do sebe krásně zapadá, vzhled kuchyně je ucelený. Jak bylo řečeno výše, nevzniká ani zbytečné místo, kde se mohou hromadit nečistoty.

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články o elektru.

LCH012020

Líbí se vám tento článek?

Podobné články