Letní osvěžení v bazénu a vířivce

Horké letní dny si perfektně užiješ jak v bazénu, tak v mobilní vířivce

Mobilní vířivky

Jejich velkou výhodou je, že jsou nafukovací a snadno přenosné. Používat je můžeš jak v interiéru, tak exteriéru. Líbila by se ti nafukovací vířivka u tebe doma? Přečti si pár rad, které ti s výběrem té nejvhodnější mobilní vířivky pomůžou.

1. Rozměry a hloubka

Při výběru si dej pozor na rozměry vnitřní koupací části a celkové konstrukce. Rozdíly sice nejsou velké, ale může se jednat až o 40 cm. Doma bys mohl zjistit, že sis koupil vířivku příliš malou, nebo moc velkou, pro kterou nemáš místo. Zamysli se také nad tím, pro kolik osob chceš bazén pořídit.

Nejčastější výškou bazénu je 68 cm, ale můžeš sehnat i jiné velikosti. Pamatuj na to, že vana se plní alespoň do 80 %, menší naplnění by mohlo omezovat funkci trysek a bazén by mohl mít horší stabilitu.

2. Materiál

Vířivky jsou vyrobené z laminovaného PVC. Jedná se o označení zpravidla třívrstvé PVC.

1. Těžké a odolné PVC

2. Vnitřní vrstva z odolné síťoviny

3. Těžké a odolné PVC

Laminované PVC by mělo být odolné proti UV záření, které by mohlo změnit barvu povrchu bazénu.

3. Filtrace

Filtrace je důležitá u všech bazénů a je dobré ji k nafukovací vířivé vaně mít. Bez ní se totiž může stát, že voda zezelená a bude zapáchat. Bazén může pojmout až 800 litrů vody, o kterou je potřeba se starat, pokud ji nechceš měnit každou chvíli, což by se ti opravdu prodražilo!

Filtrace se vybírá podle toho, kolik litrů (m3) dokáže přefiltrovat za hodinu. Měla by být schopná pročistit vodu v bazénu za hodinu.

mobilní vířivka Luxury
mobilní vířivka Luxury

4. Počet osob

Pro 2 osoby

- ideální rozměry by měly být aspoň 156x85x68 cm

- objem 650 l

Pro 4 osoby

- vnitřní průměr u kruhového tvaru by měl být aspoň 150 cm

- objem 930 l

Pro 6 a více osob

- vnější průměr se pohybuje kolem 200 cm

- objem se pohybuje mezi 930 až 970 l

5. Umístění

Vířivku nemusíš mít pořád jen venku nebo uvnitř. Klidně prostory střídej podle libosti. Dej si však pozor, kde bazén stojí.

Ideální je pevné, vyvážené a hladké místo. Písek nebo travnatý porost se příliš nedoporučují. Pokud se rozhodneš pro podložku, pamatuj, že by měla být voděodolná, protože by mohla začít plesnivět a tím bazén zničit. Ideálním podložím je dlažba, která by neměla být kluzká.

Pokud chceš bazén umístit do interiéru, pamatuj, že kvůli bazénu se zvýší vlhkost. Místnost tedy musí být dobře odvětrávaná a je dobré, pokud je obložená dlaždičkami.

Kvůli velké hmotnosti naplněné vířivky je ošemetné ji umisťovat do patra. Pokud i přesto, chceš mít bazén v patře, obrať se na statika, který ti řekne, jestli je tato volba správná.

6. Kdy budeš vířivku používat

Nafukovací vířivky nejsou vhodné k celoročnímu používání. Přesto, že je výrobním materiálem tvrzený plast, nemusí vydržet mrazivé teploty pod bodem mrazu.

Pokud chceš nafukovací vířivku používat i v zimě je dobré si k ní pořídit speciální termopodložku a termoregulační plachu. Ani tato opatření však nezaručí, že vířivka zimu přežije. Pokud si chceš dovolit luxus v podobě relaxování v horké vodě v zimě na terase, pořiď si takovou vířivku, která má tvrdou skořepinu.

7. Funkce

Trysky

- neplatí, že čím více trysek, tím lépe

- nezáleží na počtu trysek, ale na jejich posazení a typu

- ideální volbou jsou vzduchové a hydromasážní trysky

Vyhřívání

- vířivé bazény bez vyhřívání využiješ jedině v létě

- díky vyhřívání můžeš lázeň využívat celoročně

- teplotu vyhřívání si můžeš regulovat podle vlastních potřeb

kompletní nabídka vířivek
mobilní vířivka Relax

Nafukovací bazény

Pokud chceš mít doma bazén, ale nechceš dělat složité stavební úpravy, vyber si nafukovací bazén. Jeho instalace je opravdu snadná a navíc je bezpečný pro děti.

Nafukovací bazén je celý vyrobený z gumy, takže nehrozí, že by se při pádu kdokoliv poranil o ostrou nebo tvrdou část. Tento bazén navíc můžeš umístit kamkoliv. Pamatuj ale, že místo by mělo být rovné a neměly by na něm být kamínky a ostré předměty. Hrozilo by, že se bazén protrhne. Pokud by se stalo, že se bazén poškodí, je jeho oprava velmi jednoduchá. Trhlinku stačí jen zalepit a můžeš si dál vesel užívat čvachtání. Některé bazény mají dokonce lepící sadu jako součást balení.

Tvar bazénu je parametr, který je důležitý kvůli prostoru, který mu můžeš věnovat. Kruhový tvar je ideální pro rodiny s dětmi. Zahraješ si v něm spoustu her a užiješ vodní sporty.

rodinný bazén
velký bazén

Ideální hloubka bazénu pro rodiny s malými dětmi je do 100 cm. Nezapomeň také na filtraci. Při takovém objemu vody ji určitě nebudeš chtít měnit každý týden. Pro nafukovací bazény je ideální kartušová filtrace, která funguje tak, že se na ní usazují nečistoty z vody, která se přes ni přefiltrovala. Výhodou je, že zachytí i ty nejdrobnější nečistoty.

Kompletní nabídka bazénů

Po příjemném osvěžení v bazénu nebo vířivce určitě oceníš pohodlné lehátko nebo sedací zahradní nábytek, na kterém můžeš relaxovat a opalovat se. Nezapomeň však, že hodně sluníčka škodí. Přečti si o tom, jaký slunečník se bude hodit na tvoji zahradu nebo terasu

Zahradní lehátka Zahradní houpačky Zahradní programy Zahradní soupravy
zahradní lehátko relaxační houpačka zahradní sety zahradní nábytek

Osvěžující sprchování

Pokud doma nemáš místo na vířivku ani na bazén, můžeš se osvěžit třeba rychlou sprškou. Zahradní sprchu stačí napojit na vodovodní řád nebo studnu.

Sprcha Rimini je vyrobena z velmi odolného umělého ratanu, který má dobré stálé vlastnosti. Je odolný proti UV záření, takže se jeho barva nezmění ani na sluníčku. Navíc se umělý ratan snadno udržuje, takže k ošetření postačí jen hadřík a voda.

zahradní sprcha Rimini
zahradní sprcha Rimini

to nejlepší ze zahradního nábytku

Přečti si také:

isnpirace pro tvoji zahradu 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články