Jak vyčistit klávesnici

Způsobů a návodů, jak vyčistit klávesnici, existuje několik. Všechny se shodují v prvním bodě. Před každým čištěním je nutné klávesnici odpojit od počítače. Klávesové zkratky a náhodně zmáčknutá tlačítka zapnuté klávesnice umí napáchat pěknou neplechu, to nám věřte. Pojďme na to.

Nejjednodušší a nejrychlejší je foukání

Zcela nejjednodušší a nejrychlejší je koupě nové klávesnice. To už bychom se ale nebavili o čištění. Proč navíc vyhazovat něco, co stále funguje a na co jste si zvykli? Rychlou variantou čištění je vyfoukání klávesnice pomocí plechovky stlačeného vzduchu. Odpojenou klávesnici otočte vzhůru nohama a stlačeným vzduchem jednoduše vyfoukejte prostory mezi klávesami. Chcete-li očistit jednotlivé klávesky, můžete je otřít hadříkem nebo ubroskem s kapkou jaru. Plechovka stlačeného vzduchu je celkově šikovný společník. S její pomocí odstraníte například i prach z chladicích zařízení v počítači apod.

Jak vyčistit klávesnici

Čisticí prostředky se stlačeným vzduchem

Dejte si písmenkovou polévku

Následující návod je nejefektivnější a každou klávesnici promění k nepoznání. Jedná se o plastickou operaci klávesnic, která má lepší výsledky než botulotoxinové injekce u lidí. Několik let používaná klávesnice rázem vypadá jako nová.

  • opatrně vydloubněte klávesy z klávesnice
  • odhalenou plochu vysajte nebo otřete
  • klávesy umyjte v teplé jarové vodě
  • po zaschnutí znovu zkompletujte klávesnici

Důležité je, aby všechny součástky klávesnice skutečně oschly. I klávesnice v sobě má elektronické součástky a víme, jak se voda a elektronika mají rády.

Líbil se vám tento článek? Zajistěte si další přísun užitečných rad a tipů od Profesora OKAY!

Mohlo by vás zajímat


7 tipů jak udržet spotřebiče dlouho funkční

Správnou péčí o spotřebiče můžete prodloužit jejich životnost o celé roky. Přinášíme vám univerzální tipy, které se budou vždycky hodit!

Přečíst více >>

Co se skrývá za jmény světových značek

Víte, že značka Pepsi je pojmenovaná podle trávicího enzymu pepsinu? V našem článku se o názvech značek dozvíte ještě více!

Přečíst více >>

 

Postaráme se i o vaše vysloužilé elektrospotřebiče

Recyklace odpadů je velice důležitou složkou ochrany životního prostředí. V tomto článku se dočtete, jak recyklovat vysloužilé elektrospotřebiče.

Přečíst více >>

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články