Co dnes zajímá ženy při výběru telefonu

Muži velmi často tvrdí, že ženy si elektroniku vybírat neumí, protože je zajímá jen vzhled mobilů či tabletů a vůbec se nestarají o výkon nebo výdrž. Je to ale skutečně pravda? To se rozhodla rozlousknout společnost Lenovo.
 
Ukázalo se, že opak je pravdou. Téměř třetina žen se při výběru nového mobilního telefonu spoléhá na rady a zkušenosti svých známých a kamarádů. Vyplývá to z průzkumu společnosti, který proběhl v průběhu března 2015. Podle něj také řada žen při nákupu telefonu spoléhá na vlastní zkušenost (28 %) nebo se řídí recenzemi v médiích (20 %). Výsledky průzkumu tak boří zažité stereotypy o tom, že si ženská část populace vybírá elektroniku pouze podle vzhledu nebo barvy.
 
„Faktory při výběru telefonů u žen se postupem času proměňují. Ženy nyní hodně dají na rady svých kamarádů a známých. Zajímavým zjištěním také je, že se respondentky při nákupu řídí nejen recenzemi telefonů v médiích, ale prochází také informace v diskuzních fórech na internetu a záleží jim především na výkonu a funkcích telefonu,“ říká Lucie Hajdová, marketingová manažerka společnosti Lenovo Česká republika.

Výkon je stejně důležitý jako design

Ženy už dávno od svého telefonu nepožadují jenom stylový design, ale chtějí také výkonné zařízení s užitečnými funkcemi, které jim umožní zůstat v kontaktu se svým okolím. Pro čím dál větší množství z nich jsou kromě ceny důležité vlastnosti telefonu jako funkce (20 %) nebo výkon (14 %).

Značka nade vše

Po své oblíbené značce sáhne na prvním místě téměř pětina z nakupujících žen. Smartphony Lenovo, které jsou na českém trhu teprve od září loňského roku, patří mezi jednu z pěti nejoblíbenějších značek mezi mladými ženami ve věku od 15 do 24 let.

Černá a bílá vedou

I přesto, že vzhled není tím nedůležitějším faktorem při výběru telefonu, preference barev se u jednotlivých zákaznic liší. Naprostou stálici představuje černá, při výběru telefonu po ní sáhne až 40 % z nich. Populární je také bílá, kterou by zvolila necelá pětina. Rozdíly v preferencích barev ale panují napříč celou republikou. Zatímco na Moravě by ženy dále sáhly spíše po červeném telefonu, ženy žijící v hlavním městě preferují růžovou a šedou.

O průzkumu

Celorepublikový kvantitativní průzkum pro společnost Lenovo byl zpracován v březnu 2015 na reprezentativním vzorku 500 respondentů. Cílovou skupinou byly ženy ve věku od 18 do 55 let.

Zdroj: Lenovo

 

​Mohlo by vás zajímat


10 překvapivých zajímavostí o mobilních telefonech

Smartphony se staly nedílnou součástí našich životů. Přečtěte si 10 faktů o mobilních telefonech, které jste možná ani nevěděli.

Přečíst více >>

Jak vybrat mobilní telefon

Výběr mobilního telefonu řeší tisíce Čechů denně. Přinášíme vám zábavný článek, který s výběrem rychle pomůže.

Přečíst více >>

Zvyšují mobilní telefony riziko rakoviny?

Dnes už nejsou výjimkou lidé, kteří protelefonují i šest hodin denně. Zadělávají si na zdravotní problémy, nebo je téma "rakovina a mobil" jen další fámou?

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články