Úžasná Grace v novém bytě k pronájmu

O kuchyni Grace jsem si s mladým architektem Honzou mohla nejen popovídat, ale dokonce si ji po čtyři dny sama vyzkoušet. Svůj brněnský byt totiž Honza před několika dny zrenovoval a připravil pro nové podnájemníky. A já je mohla ještě předběhnout. Pro vysvětlenou: s Honzou se znám několik let, a proto si s ním tykám i v tomto rozhovoru.

Honzo, když jsem tu byla naposled, vypadal ten byt úplně jinak. Pohnul jsi s ním.

No vždyť to byla taky práce – vlastně jediné co tu zůstalo byla okna, která se v celém domě měnila před třemi lety. Jinak všechno pryč: nová elektřina, jinak voda, vyzděná příčka, nové podlahy a pak to všechno zařízení.

Předpokládám, že kuchyň Grace jsi zvolil protože perfektně sedí do celkové koncepce kuchyňského koutu, je to tak?

Ano, chtěl jsem něco čistého. Navíc to vertikální frézování všech dvířek perfektně doplňuje jak vzor na tomto závěsu, tak i malbu na stěně, kolem které jsi šla.

Ptát se tě, proč sis vybral nábytek v OKAY asi nemá smysl, že?

No, přiznejme, že za to můžeš ty. A velmi si mi tím ušetřila čas. Já bych hledal, kde nejlépe objednat kuchyň i s montáží a nakonec bych nejspíš vybral OKAY Nábytek, protože takto výhodně to nikde jinde opravdu nemají. Na e-shopu jsem si pustil video a prohlédl fotky, jsou tam rozměry a veškeré informace, které jsem potřeboval. Se zákaznickou linkou jsem dořešil už jen drobnosti, protože jsem si potřeboval ověřit, že odpady a přívody vody a elektřiny jsou na správných místech. A pak už jsem jen objednal a počkal, než kuchyň přivezou.

Proč jsi se rozhodl využít profesionální montáž?

Já bych to samozřejmě zvládl udělat sám, resp. s tchánem, se kterým jsme tu dělali většinu věcí. Ale přišlo mi i cenově výhodnější objednat si montáž. Chlapům z OKAY to netrvalo ani polovinu toho, co bych tomu věnoval já – bylo vidět, že mají zkušenosti a že vědí, jak tu kuchyň co nejlíp sestavit. Já jsem zatím mohl dodělávat skříň ve vedlejším pokoji.

Jsi tedy coby poloprofesionál s montáží spokojen?

Občas jsem nahlídl, jak to chlapům jde od ruky. Musím uznat, že byli opravdu pečliví a taky že jsou ty jednotlivé části kuchyně perfektně připravené k sestavení. Myslím, že by nikdo neměl problém je ve dvou průměrně schopných kutilech sestavit a zavěsit sám. Ale jak říkám, za ty peníze je určitě lepší si objednat montáž.

A spokojenost s kuchyní samotnou?

Splňuje přesně to, co jsem od ní očekával. Ty povrchové materiály jsou dnes hodně používané i u mnohem dražších kuchyní, protože se dobře udržují a nejsou tolik náchylné k poškození.

Ty tento byt budeš pronajímat, takže vysoká odolnost kuchyně se bude určitě hodit.

Právě. Upřednostňuji dlouhodobější podnájemníky, přesto je ale lepší, že je kuchyň kvalitní. A taky myslím, že je v ní všechno logicky rozmístěné, že má slušný úložný prostor, který vystačí i pro větší rodinu. Však vyzkoušíš sama.

Tak se stalo, že jsem mohla pobývat čtyři dny v novém Honzově bytě a vyzkoušet kuchni Grace na vlastní kůži. Jsem si jistá, že nájemníci s ní budou 100% spokojení.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články