Triky pro chytré vysávání

Vysávání patří k činnostem, které provádíme v rámci pravidelného úklidu domácnosti. Přinášíme vám pár chytrých triků, jak vysávání zrychlit, zefektivnit a zpříjemnit. Víte, jak omezit zápach z vysavače? Jak si poradit se zvířecími chlupy? Poradíme vám, jak na to. 

Koberec stále jako novýTriky pro chytré vysávání

Pokud budete svůj koberec vysávat pravidelně, výrazně tím prodloužíte jeho životnost. Pečlivou údržbou totiž předejdete poškození vláken usazenými hrubými nečistotami.

Aby domácnost voněla

Když se při vysávání šíří z luxu nepříjemný zápach, nasypte do prachového sáčku jedlou sodu. Intenzivněji provoněné domácnosti dosáhnete tím, že na vzduchový filtr aplikujete pár kapek bytového parfému. Po vysávání bude interiér příjemně vonět.

Drobnosti skončí v punčoše

Pokud vám na zem upadne šroubek od brýlí, náušnice či jiná drobnost, kterou nemůžete najít, nemusíte hned na kolena. Použijte silonovou punčochu, kterou jednoduše navléknete na hubici vysavače a pečlivě vysajte okolí. Punčocha hledaný předmět zachytí a vy neztrácíte čas zdlouhavým hledáním.

Chlupy už nejsou problém

Milujete sice svého srstnatého domácího mazlíčka, ale jeho línající chlupy všude v bytě vás dohánějí k šílenství? Vyřešte situaci speciálním nástavcem, který někteří výrobci dodávají přímo k vysavači. S nástavcem můžete vysávat línající chlupy přímo ze zvířete a omezíte tak jejich šíření v domácnosti.

Vysávejte efektivně

Při vysávání se snažte s násadou po podlaze pohybovat pomalu a rovnoměrně. Pouze tak může hubice či kartáč posbírat maximum nečistot. Abyste odstranili i hlouběji usazené nečistoty, přejeďte jedno místo vícekrát.

Pusťte prach ven

Při vysávání je vhodné otevřít okna, aby zvířené prachové částice mohly vzduchem proudit ven a neusazovaly se zpět v interiéru.

Šetřete svoje záda

Aby vaše záda během vysávání netrpěla, snažte se být během této činnosti vzpřímení a zbytečně se neohýbejte. Optimální je využití teleskopických trubek, které umožňují výškové nastavení podle vašich představ.

Aby vysavač dlouho sloužil

Při každém použití luxu dávejte pozor na šňůru vysavače. Snažte se ji zbytečně nepřetahovat za maximální doporučenou délku. Pokud byste to dělali častěji, navíjecí mechanismus by ztratil potřebnou sílu.

Uberte na síle

Pokud máte problém nadměrným přisáváním kobercové hubice ke koberci a při každém pokusu o posunutí musíte vyvinout velkou sílu, snižte sací výkon vysavače. U kvalitních přístrojů to nebude mít vliv na efektivitu vysávání.

Udržujte plný sací výkon

Aby vysavač mohl podávat nejlepší výkony, je třeba ho udržovat v kondici. Kobercovou hubici či rotační kartáč pravidelně kontrolujte, aby nalepené nečistoty neucpávaly sací trysky. Namotané vlasy nebo chlupy omezují sací výkon a je tedy třeba je pravidelně odstraňovat.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články