Třída paměťové karty

Třída paměťové karty (často značená slovem Class) symbolicky vyjadřuje rychlost paměťové karty. Rychlost je vyjádřena počtem megabytů (MB) přenesených za jednu sekundu, a to jak při zápisu, tak při čtení dat. Rychlostní třída je velmi důležitá při výběru paměťové karty, a to zejména pro uživatele, kteří rádi fotografují a nahrávají video. Pomalá karta může zařízení patřičně brzdit.

Číslo třídy vždy garantuje určitou rychlost, s jakou je karta schopna pracovat. Jedná se o minimální hodnoty, takže v praxi je karta vždy o něco rychlejší.

Třídy paměťových karet

  • Class 2 dosahuje rychlosti přinejmenším 2 MB/s a dnes je vhodná pro klidné a nenáročné fotografování. Ideální do jednoduchých kompaktů.
  • Class 4 s rychlostí minimálně 4MB/s umožňuje plynule pořizovat i pomalejší sekvenční snímky. Ideální do běžných kompaktů a mobilů.
  • Class 6 se pyšní rychlostí alespoň 6 MB/s a je ideální na natáčení HD videa a rychlé sekvenční snímání. Je vhodná do běžných kompaktů a levnějších zrcadlovek.
  • Class 10 s rychlostí od 10 MB/s zvládne natáčení Full HD videí i bleskové fotografování. Je vhodná i do profesionálních fotoaparátů.

Paměťové karty Class 4 >> Paměťové karty Class 6 >> Paměťové karty Class 10 >>

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky