3D technologie

3D technologie v televizorech a monitorech umožňuje zpracovávat a věrně zprostředkovávat trojrozměrný obraz. Díky 3D televizím a 3D monitorům můžete přehrávat videa, která byla primárně natočena několika kamerami a zpracována do třetího rozměru. Zážitek z 3D filmů a 3D her je díky vykreslení prostoru podstatně větší. 3D televize se pyšní také možností konverze 2D obrazu do 3D, díky níž převádějí do třetího rozměru i běžný obraz. 3D technologie funguje na stereoskopickém principu
 
3D technologie

 

Rozlišujeme dva typy 3D technologií:

  • Aktivní 3D technologie pracuje na principu rychlého střídání obrazů pro levé a pravé oko. Vyžaduje aktivní 3D brýle, které potřebují vlastní baterie. Výhodou této technologie je věrné a ostré zobrazení 3D obrazu.
  • Pasivní 3D technologie je založena na principu souběžného zobrazování obou kanálů, přičemž sudé řádky pixelů jsou určeny pro jedno a liché řádky pro druhé oko. S touto technologií jsou spjaty lehké polarizační 3D brýle, které díky rafinovanému lomu světla spojí obraz dohromady a vyvolá věrný 3D efekt. Z této technologie vyplývají výhody jako absence blikání nebo mimořádně pohodlné 3D brýle.
 
Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky