Pět důvodů proč si pořídit sušičku na prádlo

Nemáte balkon a nemůžete sušit prádlo sušit venku? Bydlíte v malém bytě? Neustále zakopáváte o sušák s prádlem? Příjemným řešením pro vás může být i sušička prádla. Sušičky prádla jsou svým vzhledem velice podobné přímým příbuzným - automatickým pračkám. Z toho důvodu si může spousta lidí myslet, že se jedná o naprosto zbytečný elektrospotřebič. V tomto článku vám dáme pět těch nejpádnějších důvodů, proč je dobré pořídit si sušičku prádla.

Profesor OKAY říká pět důvodů proč si pořídit sušičku na prádlo.

Budete mít více volného času

Sušička prádla vám šetří především čas. Vzhledem k tomu, že díky ní nebudete závislí na počasí, nebude pro vás sušení prádla představovat zdlouhavou procedůru. Většinou usušíte várku prádla během dvou hodin. Naprostá většina prádla po sušení navíc nepotřebuje žehlit, což znamená další volný čas pro vás.

Zaplatíte mnohem méně za energie

Dříve nebyly sušičky oblíbené i proto, že byly vyráběny pouze v energetické třídě B nebo C. Nyní jsou sušičky energetické třídy A+ nebo A++ mnohem běžnější a samozřejmě výrazně úspornější. Díky tomu, jak jemné je prádlo vytažené ze sušičky ušetříte i další náklady na energii, které by si vzaly další elektrospotřebiče, které byste museli použít, abyste vypadali jako ze škatulky.

V zimě usušíte prádlo jako v létě

Se sušičkou už nebudete muset řešit, jestli venku mrzne nebo svítí sluníčko. Při jakémkoliv počasí budete mít jistotu, že prádlo ze sušičky bude vždy stejně usušené a nikdy vás nic nepřekvapí.

Ochrana textilních vláken

Sušičky nabízejí veliké množství moderních technologií, které dokáží pečovat i o to nejjemnější prádlo a to do konce i před spuštěním a po skončení sušení. Některé modely jsou dokonce certifikovány společností Woolmark - poskytují jemné sušení i pro zvlášť citlivé tkaniny jako např. vlna. V sušičce vám prádlo navíc tolik nevybledne jako na přímém slunci. Svému oblíbenému oblečení tedy prodloužíte i životnost.

Nebudete muset žehlit

Už jsme to jednou zmiňovali. Prádlo vytažené ze sušičky je mnohem nadýchanější a příjemnější na nošení. Ve vašem prádle se tedy cítíte skutečně jako v bavlnce. Naprostá většina textilií nepotřebuje po sušení v sušiččce ani žehlit! Když už je žehlení potřeba, sušička tuto činnost velice usnadňuje. Pokud žehlení bytostně nesnášíte, sušička prádla je pro vás jasnou volbou.

Nevíte si rady? Chcete něco vysvětlit? Kontaktujte Profesora OKAY!

Mohlo by vás zajímat


7 tipů jak udržet spotřebiče dlouho funkční

Správnou péčí o spotřebiče můžete prodloužit jejich životnost o celé roky. Přinášíme vám univerzální tipy, které se budou vždycky hodit!

Přečíst více >>

 

Řešení problémů se sušičkou

Koupili jste si novou sušičku a předpokládáte, že máte po starostech? Nemusí to tak vždy být.

Přečíst více >>

 

Postaráme se i o vaše vysloužilé elektrospotřebiče

Recyklace odpadů je velice důležitou složkou ochrany životního prostředí. V tomto článku se dočtete, jak recyklovat vysloužilé elektrospotřebiče.

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články