Jsou LED displeje lepší než LCD?

Ploché monitory a televize si ihned získaly naši přízeň. Málokdo ještě nevyměnil své staré CRT zařízení za displej se štíhlou linií. Ale ještě než vůbec stihlo odeznít naše nadšení z těchto tenkých obrazovek, objevil se nový pojem – LED displeje.

Profesor OKAY se ptá, Jsou LED displeje lepší než LCD?

Jsou LCD obrazovky zastaralé?

V názvu technologie bylo nahrazeno C písmenkem E a většina zákazníků dosud nemá jasno, v čem je vlastně rozdíl. LCD zařízení najednou zmizela z trhu a všude jsou pouze ty s LED technologií. Vždyť LED displeje jsou těm LCD velice podobné, nebo snad ne?

Zachovejte LEDový klid

Nenechte se zmást. LCD a LED skutečně nejsou rozdílné typy displejů. Jedná se o dvě technologie, které si vzájemně pomáhají, nikoli konkurují. LCD je typ obrazovky, který pro zobrazení využívá tzv. tekutých krystalů. Každý pixel LCD se skládá z molekul tekutých krystalů uložených mezi dvěma průhlednými elektrodami a mezi dvěma polarizačními filtry. Bez krystalů mezi filtry by bylo světlo procházející jedním filtrem blokováno filtrem druhým. LED technologie označuje úsporné diody využívané k podsvícení těchto filtrů a tekutých krystalů. LED displej je tedy pořád LCD, akorát jsou jeho zdrojem světla LED diody.

Konečný verdikt Profesora OKAY

Váš notebook, monitor či televizor s LED displejem stále využívá technologii LCD. Není tedy třeba tyto dvě technologie porovnávat, protože jde o míchání jablek s hruškami. V tomto případě si z nás názvosloví tak trochu střílí. Je to podobná situace, jako kdybychom sportovním autům s ABS začali říkat ABS auta.

Chcete prověřit nějaký mýtus? Pošlete ho Profesorovi OKAY!

Mohlo by vás zajímat


Pohřbili jsme 13 mýtů o elektru

I kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.

Přečíst více >>

Může zapnutý mobil způsobit pád letadla?

Zapnutý mobilní telefon na palubě je nebezpečný! Slyšeli jsme o tom stokrát, ale skutečně je to pravda?

Přečíst více >>

10 překvapivých zajímavostí o internetové době

Víte, že na světě je více aktivních mobilních telefonů než lidí? A současnost nabízí ještě mnohem zajímavější statistiky. Pojďme na ně!

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

LG 65SK8000PLB

29 989 

bez DPH 24 783 

Samsung UE55NU7172

13 990 

bez DPH 11 561 

Samsung UE75NU7172

39 989 

bez DPH 33 047 

LG 55UK6300MLB

13 489 

bez DPH 11 147 

Nákupní košík

0 ks / 0