Jak vybrat Wi-Fi router

V devadesátých letech jste při založení domácí sítě museli mít ty nejvytříbenější znalosti z prostředí počítačových sítí a trpělivou a vyrovnanou povahu, kterou by vám mohl závidět leckerý duchovní. Příchod Wi-Fi routerů však vše změnil. V dnešní době je instalace nového routeru velice jednoduchá. Prakticky se dá říci, že po připojení do zásuvky a zapojení nejnutnějších kabelů můžete začít surfovat na internetových vlnách. My vám v tomto článku poradíme, jak si vybrat ten nejvhodnější Wi-Fi router, aby odpovídal vašim potřebám.

Zakládní Wi-Fi routery

Běžné brouzdání internetem

Na internetu moc času netrávíte? Stačí vám jednou denně zkontrolovat příchozí e-maily, prohodit pár vět s přáteli na sociálních sítích, případně pročíst aktuální zprávy a tím vaše činnost na internetu končí? V tom případě nemusíte řešit žádné složitosti výběru nového Wi-Fi routeru. Stačí vám základní model, u kterého nemusíte řešit počet antén, frekvenci, rychlost a další a další atributy, jimž se budeme věnovat v dalších kategoriích. V tomto případě tedy vybírejte routery především podle ceny. I ten nejlevnější vám bude stačit. V těchto případech nebudete k nákupu nového zařízení potřebovat více než 500,- Kč.

Nejlevnější Wi-Fi routery

Výkonné routeryOnline hraní a sledování HD videí

Chcete Wi-Fi signál po celém domě? Musíte mít k vaší domácí síti připojeno hned několik zařízení naráz? Jste vášnivým online hráčem a každá setinka sekundy je pro vás klíčová? V tom případě vybírejte Wi-Fi routery s rychlostí minimálně 300 Mbit/s, ale spíše se zaměřujte na rychlejší zařízení. Pokud vás zajímá, co tato daná rychlost znamená a proč ji výrobci uvádí na obalech, kde se s ní tolik chlubí, vězte, že u vás této rychlosti málokdy dosáhnete. Jedná se o rychlost, které je zařízení schopné dosáhnout v ideálních (takřka laboratorních) podmínkách. Ty u vás nikdy nenastanou. Mějte na paměti, že rychlost routeru vám v žádném případě nezrychlí internetové připojení. Vyšší hodnota znamená schopnost routeru rychleji přenášet data  mezi routerem a připojeným zařízením.

Nekompromisní Wi-Fi routery

Síť s datovým úložištěm pro celou rodinu

Nejnovější Wi-Fi routery mají i USB porty. Jejich prostřednictvím je možné k routeru připojit externí datové úložiště a vy tak k datům na tomto úložišti můžete přistupovat prostřednictvím všech zařízení, která jsou k dané síti připojena. Můžete se tedy dívat na film na notebooku, zatímco se zbytek rodiny na vaší nové SmartTV kouká na něco jiného. Většina těchto routerů má dostačující rychlost, aby zvládla streamování HD filmů. To vše platí i pro fotky, hudbu a další. 

Wi-Fi routery s více USB porty

Chcete poradit s výběrem zboží? Kontaktujte Profesora OKAY!

Mohlo by vás zajímat


Pohřbili jsme 13 mýtů o elektru

I kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.

Přečíst více >>

Jak zapojit Wi-Fi router

Zapojení Wi-Fi routeru se vůbec nemusíte bát. Je to jednoduché a zvládne to každý!

Přečíst více >>

Dovoláte se vždy, když máte plný signál?

Mysleli jste si, že když vám telefon ukazuje plný signál, tak se bez problémů dovoláte? Nemusí to být vždy pravda!

Přečíst více >>

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

WiFi router Asus RT-AC66U, USB, AC1750

2 199 

bez DPH 1 817 

WiFi router TP-Link Archer C6, AC1200

999 

bez DPH 826 

WiFi router TP-Link Archer AX20, AX1800

1 840 

bez DPH 1 521 

WiFi mesh TP-Link Deco E4, 3-pack

2 988 

bez DPH 2 469