Jak vybrat tablet

Tablety jsou zřejmě nejoblíbenějším elektronickým křížencem. Toto zařízení, které je kombinací osobního počítače a chytrého telefonu, je velice populární. Jejich vznik se datuje do roku 2010. Jedná se o přenosný počítač ve tvaru desky, jehož ovládacím prvkem je dotykový displej. Jak dotykové displeje fungují si ostatně můžete přečíst i v našem článku. O zařízeních s těmito vlastnostmi se ale mluvilo už v průběhu 20. století. A v roce 1968 se dokonce objevila koncepce Dynabook, která byla současným tabletům velice podobná. Abyste si v moři tabletů vybrali ten správný, přinášíme vám tuto námořní mapu. Pomůže vám s orientací na trhu a výběrem tabletu. Držte si klobouky, vyplouváme!

Základní otázka, kterou je třeba si před výběrem tabletu položit, zní: K čemu budu tablet používat?"

Jednoduché tabletyJednoduché tablety pro děti i nenáročné

Pokud na tablet nemáte speciální požadavky a chcete jej pouze k občasnému využití, nemá smysl do něj investovat horentní sumy. Stejné je to i s tablety pro děti. Ty jej většinou chtějí stejně pouze na hraní, případně surfování a sociální sítě, aby mohly být v kontaktu s kamarády. Na tyto účely vám stačí levné tablety, u kterých vás případné zničení nebude tolik mrzet. Co se operačního systému týče, většinou jsou tyto tablety vybavené systémem Android. Jeho výhodou je obchod Google Play, kde je bohatá nabídka programů a her. V obchodě navíc najdete spousta zboží zdarma.

Nejlevnější tablety

Pracovní tablety

Tablety na psaní i na práci

Tablety jsou skvělá zařízení ke sledování obsahu. Když na nich chcete nějaký obsah vytvořit, většinou u toho vypadáte jako slon při baletu. Může za to chybějící klávesnice. Hledáte-li tablet, který vám pomůže v zaměstnání. Jednoznačně doporučíme tablet s operačním systémem Windows. Má to prostý důvod – kompatibilitu. Mezi operačním systémem na tabletu a v počítači nenajdete žádný rozdíl. Tak byly položeny základy pro zařízení zvané 2v1. To umožňuje k tabletu připojit klávesnici, díky které se z tabletu stane stylový a výkonný notebook s dotykovým displejem. Na něm je vytváření nového obsahu značně jednodušší.

Pracovní tablety a zařízení 2v1

Tablety s 3G a GPS

 

Tablety pro nepřetržité připojení

Trávíte hodně času na cestách a chcete být v kontaktu se svými blízkými prostřednictvím e-mailu, sociálních sítí a dalších vymožeností dnešní doby? Displej chytrého telefonu je pro vás příliš malý? Pořiďte si tablet s 3G konektivitou. Internetové připojení třetí generace je ve světě slušně rozšířené. Jeho rychlost je navíc dostačující i ke sledování internetového vysílání televizních stanic. Tablet se tak rázem stává neocenitelným společníkem na cestách. V kombinaci s GPS modulem získáte navíc velikou navigaci, se kterou se na svých cestách ani neztratíte.

Tablety s 3G připojením a GPS

Tablety s kvalitním displejem

Multimediální centrum pro sledování filmů

Stále více lidí začíná na tabletech sledovat i filmy. Ostatně proč ne? Pro dokonalý filmový zážitek je u těchto zařízení důležité především rozlišení displeje. To by mělo být minimálně 1920x1080 pixelů, tedy Full HD. Ruku v ruce s rozlišením jde i úhlopříčka displeje. Ten vybírejte tak, aby byl plně dostačující. Nechcete se přeci na filmy s vysokým rozlišením koukat lupou! Dalším důležitým kritériem, který by měl váš výběr ovlivnit, je kapacita zařízení. Budete-li chtít sledovat Full HD filmy, kapacita zařízení 16 GB je naprostým minimem. 

Tablety s nejlepšími displeji

 

Jak jsme již zmínili, důležitá je i kapacita přístroje. Pozornost věnujte i možnosti rozšířit úložiště prostřednictvím paměťové karty. Jak ji správně vybrat vám navíc poradí i náš další článek. Tak vám přejeme příjemnou cestu k novému tabletu! Snad vám již nic nebrání nabrat správný kurz. A pokud ano, napište nám!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články