Zvířecí chlupy na oblečení? Máme řešení!

Milujete svého domácího mazlíčka nadevše a dovolíte mu pohybovat se po celém bytě, rochnit se ve vaší posteli či procházet se po kuchyňské lince? A potom šílíte, že je všude jeho srst? Pak právě pro vás máme tipy, jak se zbavit srsti vašich miláčků tak, aby vám přinášeli jen radost a ne utrpení. Srst domácích miláčků je totiž alergenem, její větší vrstva je rájem pro bakterie a roztoče, a přispívá ke zhoršenému dýchání.

Domácí mazlíčci

První pomocí je pračka

Pokud se vám zachycuje zvířecí srst na oblečení, ať již z důvodu nevhodně zvolené látky nebo proto, že pravidelně zvířátko nevyčesáváte, je možné vyzbrojit se množstvím dostupných produktů, které následnou spoušť uklidí. Využít k tomu lze pračku. Ta se nachází téměř v každé domácnosti a odstranění srsti pomocí ní tedy nestojí žádné další peníze. Do praní je však třeba přidat molitanovou houbičku. Na ni se srst nachytá a nehrozí tak ucpání pračky.

Pračka značky Electrolux Pračka značky AEG Pračka značky Samsung

EW6F328WC 

11 990 – 15 490 Kč

Orientační cena výrobku

L7FBE48SC

13 990 – 17 990 Kč

Orientační cena výrobku

WW90M649OPM

19 590 – 26 299 Kč

Orientační cena výrobku

Z nábytku, koberců a podlah pomocí vysavače

Z nábytku lze srst odstranit pomocí speciálního vysavače, který má hubici s turbokartáčem vytvořeným přímo na úklid po domácích zvířatech. Vysavače je třeba vybírat s maximálním sacím výkonem a nástavce pravidelně čistit. Existují i tzv. extraktory, tedy vysavače na mokré vysávání. Ty využívají k čištění vodu a lépe nečistoty čistí. Na odstranění srsti lze použít i parní čistič, jenž pohlcuje též pachy, což pomůže zejména těm, jejichž zvířátka vykonávají svou potřebu v bytě. Srst zvířat se uchycuje i na koberci či podlaze, po níž se pohybují. K tomuto je nejlepší použít robotický vysavač, který vysává sám, je možné jej zapnout každý den, a naprogramovat tak, aby vysával vždy před vaším příchodem. Pak docílíte toho, že bude podlaha vždy čistější, až do místnosti vstoupíte.

Vysavač značky Concept Vysavač značky iRobot  Vysavač značky Electrolux 

VP5200

1 999 – 2 899 Kč

Orientační cena výrobku

Roomba 980

26 999 – 32 999 Kč

Orientační cena výrobku

EUO9GREEN

 4 439 – 6 299 Kč

Orientační cena výrobku

Nejúčinnější je sušička na prádlo

Účinnější v odchlupování je však sušička prádla. Sušička prádlo nejen perfektně vysuší, ale také zbaví srsti. V bubnu sušičky totiž proudí horký vzduch, díky němuž se srst z prádla vyfouká. Sušička z oblečení odstraní i prach, což ocení zejména alergici. Sušička na prádlo je proto ideálním pomocníkem při odchlupování, navíc nabídne příjemný bonus v podobě sušení prádla. To, že sušička na prádlo funguje, zjistíte prohlédnutím obsahu filtru sušičky, kde se srst usadí.

Sušička značky LG Sušička značky AEG Sušička značky Electrolux 

RC81EU2AV3W

15 988 – 20 499 Kč

Orientační cena výrobku

T8DEG48SC

13 890 – 16 499 Kč

Orientační cena výrobku

EW8H358SC

14 990 – 18 290 Kč

Orientační cena výrobku

Jak je vidět, s chlupy domácích mazlíčků si lze snadno poradit. Pořiďte si některou z těchto vychytávek a směle užívejte její přítomnosti.

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články o elektru.

 

LCH1119

Líbí se vám tento článek?

Podobné články