Typy rozložení sedacích souprav

Potřebujete rozkládací sedací soupravu nebo pohovku a nevíte, jaká by byla nejvhodnější? V následujícím textu se věnujeme různým typům rozkladů. Pokud pomineme moderní sedačky, kde byl obětován perfektní vzhled na úkor úložného prostoru a rozkládacího mechanismu, je rozhodně z čeho vybírat. Designové sedací soupravy udělají mnoho parády, nicméně ani levné rozkládací pohovky neuberou na kráse vašemu obývacímu pokoji. Sedací soupravy dělají obývák, a pokud se na nich můžete ještě vyspat, je to velké plus.

Rozklad s matrací

Pro zdravý spánek a bezvadný noční odpočinek se nejlépe hodí sedačka, která má rozklad s matrací. Matraci naleznete přímo uvnitř rozkládací sedací soupravy. Poskytuje velké pohodlí a snadno ji rozložíte, patří mezi vhodné pohovky na spaní. I proto, že po rozložení je lože v ideální výšce, z které se bezproblémově vstává.

Pro spánek jsou připraveny v mžiku. To samé platí o složení do původního stavu. Na rozkládacích pohovkách s matrací se do řůžova vyspí také spáči těžších hmotností, protože matrace leží na odpruženém drátěném roštu, který ustojí i velké zatížení. Můžete si být jisti, že pokud se protáhne návštěva do nočních hodin a vy uložíte hosty na pohovky na spaní s matrací, budou ráno svěží a spokojení.

dvě matrace na sobě

 

Dvě matrace na sobě

Z rozkládacího gauče mající dvě matrace na sobě jednoduše vykouzlíte dvojlůžko. V nerozloženém provedení leží matrace na sobě, přišité k sobě. Nerozložená rozkládací pohovka poskytuje příjemné posezení, protože matrace vytváří pevný podklad s vysokým posedem. Proměnu z klasické sedací soupravy na prostorné letiště uskutečníte během chvilky. Nejdříve se odloží opěrné vycpávky. Druhým krokem je vytažení úložného prostoru. Postel je připravena překlopením měkké matrace. Jak vidíte, opravdu je to rychlé. Pohovka s matracemi na sobě patří mezi sedací soupravy rozkládací, na kterých přes den skvěle posedíte a v noci se sladce vyspíte. Výhodu představuje velký úložný prostor, kam se dají složit vaše lůžkoviny.

 

 

vysunutí s rozkladem

 

Vysouvací zásuvka s rozkladem

Gauče a pohovky, kterým výrobce dodal vysouvací zásuvku s rozkladem, mají na první pohled složitější uzpůsobení pro spaní. Matrace je v tomto případě ukryta ve výsuvném šuplíku. Po vytáhnutí se vyzvedne tažením za madlo do výše sedací části a vytváří plochu, na které bude mít dvojice osob dostatek prostoru. Takový způsob rozkladu nabízí často luxusní sedačky, u kterých se klade důraz hlavně na kvalitní posezení. Přesto je vhodná pro častý rozklad.

 

 

Systém Click clack

 

Systém Click Clack

Sedací souprava se systémem Click Clack v sobě snoubí rozkládací postel a pohodlnou pohovku. Na lůžko pro spaní se přemění dvěma pohyby. Položení pohovky na záda na úroveň části pro sezení následuje sklopení sedáku, čímž vznikne velkorysý prostor na spaní. Click Clack pohovky rozkládací se hodí pro příležitostné spaní. Lůžko se snadno nastavuje, ale není vhodné pro dennodenní využití.

 

 

Belgický typ rozkladu

Belgický typ rozkladu

Rozkládací gauč s rozkladem belgického typu, které je možné uzpůsobit jako lůžko, byly hitem minulého století. Lůžkové provedení tvoří kovové lehátko potažené tenčí matrací. Kostra lůžka je složena pod sedákem. Zatímco pohovky na spaní s matrací snesou vyšší zátěž, sedací soupravy s rozkladem belgického typu není dobré přetěžovat frekventovaným nocováním. Lůžkový materiál není tak robustní a může se snadno proležet. Přesto vám přijde vhod, když se na noc naplní váš byt více, než jste si představovali.

 

 

 

sklopná zádaSklopná záda

Rozkládací pohovky se sklopnými zády jsou dalším častým typem, se kterým se můžete v naší nabídce setkat. Gauč se předělá do lůžkového stavu posunutím sedací části a sklopením opěráku. Vytvořené lůžko není vhodné pro každodenní spaní. Jednak spací plocha nemusí tvořit ideální rovinu a dále je potřeba při každé přípravě lůžka odsunout pohovku od zdi, aby bylo možné sklopit opěrák.

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články