Správná dětská židle pomůže při učení

Děti jsou velmi aktivní, zejména pokud se v jejich jídelníčku objevuje příliš mnoho cukru. Kromě správné výživy ale existují i jiné způsoby, jak naše dítě uklidnit a dokonce ho i v předškolním věku naučit správně využívat čas. Než chlapec nebo dívenka nastoupí do školy, musí se několik velmi důležitých věcí naučit. Jen hrstka dětí umí ještě před nástupem do školy číst, nicméně držet správně tužku, poznávat geometrické tvary a barvy by každé dítě již zvládat mělo.

"Chcete udržet dítě v klidu? Kupte mu židli, kterou bude milovat."

Profesor OKAY

Jak ale neúnavné dítě něco v klidu naučit, když se neustále vrtí a jeho pozornost každou chvíli upoutá něco jiného? Řešením může být správná dětská židle, kterou si dítě zamiluje a z níž nebude chtít sesednout! Pro více informací k židli klikněte na obrázek.

Dětské křesílko DogDětské křesílko FootballDětské křesílko Fish

I dvouleté dítě už se může rozvíjet. Můžete s ním například hrát zajímavé hry, kde může poznávat zvířátka, nebo ho užit poznávat barvy a tvary. V takovém případě ho určitě posaďte na pořádně stylovou židli, ideálně ve tvaru zvířátka nebo jiného motivu, který si dítě oblíbí. Pro učení je důležité, aby dítě sedělo na svém oblíbeném místě, kde se bude cítit pohodlně a bezpečně. Zvířecí parťák je v tomto případě ideální volba!

Dětská židle MikeDětská židle KittyDětská židle Kitty II

Dětem od čtyř až pěti let je pak vhodné pořídit první "kancelářský" set, kde se naučí nějaký čas sedět a samostatně pracovat. Můžete s ním následně cvičit čtení, psaní i kreslení anebo hrát vzdělávací či postřehové hry. Vynikající je například pexeso. Pro dítě, které je ve věku nástupu na základní školu, již více dbejte na výběr vzhledu židle. Klukům totiž pravděpodobně růžová židle s kočkou vyhovovat nebude. Poohlížejte se i po sportovních motivech.

Dětskou židli rozhodně nepodceňujte, protože vám může velmi pomoci i ve výchově. Rozhodně ji nepořizujeme proto, aby sloužila deset let. Je užitečná pomůcka v rozvoji dítěte a jeden ze způsobů, jak udržet jeho pozornost. Držíme vám palce!

Máte jakékoli dotazy? Profesor OKAY je vám k dispozici!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články