Soundbary: dopřejte si hodně muziky za málo peněz

Soundbar LG SJ7Soundbar je reproduktor menších rozměrů, který se umísťuje pod nebo nad televizor. Soundbar je tedy výborným řešením pro všechny, kteří nemají ve své obývacím pokoji dostatek místa na celou zvukovou soupravu. V jedné skříňce obsahuje sadu reproduktorů, které jsou u domácího kina rozděleny do samostatných reprobeden. Konstrukce soundbaru krásně zapadne do kteréhokoli interiéru, modely s externím subwooferem jsou většinou bezdrátové, nemusíte si tedy lámat hlavu s propojením s centrálním reproduktorem a stačí je pouze připojit k elektrické síti.  

Instalace je více než jednoduchá

Velkou výhodou soundbaru je snadná instalace. Potřebujete k tomu přibližně deset minut času a přiložený návod. Stačí si jen důkladně promyslet, kam jej umístíte a připojit jej k televizoru. Před koupí vždy berte v úvahu i rozměry vašeho televizoru, vzdálenost mezi podstavcem, na kterém stojí televizor a dolním okrajem obrazovky. Pokud máte v bytě málo místa, můžete využít také držák na soundbar a instalovat jej například na stěnu.

Možnosti propojení soundbarů s ostatními přijímači

Protože jsou soundbary výstřelkem nejmodernějších technologií, bývají opatřeny nejrůznějšími vstupy a výstupy. Existují například soundbary s USB vstupem, které umožňují poslech hudby z externího zdroje a dále bezdrátové soundbary s Bluetooth rozhraním, které můžete používat ve více místnostech bez nutnosti připojení přes kabel. Kvalita zvuku však dosti závisí na kvalitě Bluetooth signálu, a ten se může v závislosti na více faktorech měnit.

 

Mezi hlavní vstupy kromě USB a Bluetooth patří:

  • LAN/Wi-Fi
  • HDMI
  • Optický/koaxiální vstup pro starší televizory bez HDMI
  • 3,5mm linkový vstup pro připojení dalších přehrávačů
  • RCA vstupy
  • 3,5mm Jack pro připojení sluchátek

Naši TOP 3 favoriti

Soundbar JBL Bar

U nás v Okay nabízíme hned několik typů soundbarů nejrůznější cenové hladiny, velikosti, barev a značek. Vybere si u nás opravdu každý. Zde jsou naši favoriti, kteří nejlépe uspěli v testech roku 2018.

Samsung HW-N650

Tento soundbar od společnosti Samsung patří podle zákazníků mezi nejlepší soundbary, které jsou k dostání na českém trhu. Spojuje v sobě ty nejlepší vlastnosti. Kompaktní rozměry, stylové provedení, které vás nadchne svým minimalismem a mimořádně kvalitní zvukové efekty díky funkci 4K Pass Through.

Sony HT-RT4

Hlavním pozitivem u tohoto produktu je poměr ceny a kvality zvuku, a dále elegantní moderní vzhled. Je vybaven také HDMI vstupem, díky němuž si můžete vychutnat zvuk ve vysoké kvalitě z jakéhokoli zařízení připojeného k soundbaru.

LG SJ7

Tento soundbar se může pochlubit dobrou kvalitou zvuku (zvukový výkon 320 W) za příznivou cenu. Nevýhodou je, že přístroj je kompatibilní pouze s operačním systémem Android.

Věříme, že jste si po přečtení článku udělali alespoň přibližnou představu o tom, jak soundbary fungují a teď už jen zbývá si prolistovat naší nabídkou a vybrat ten nejvhodnější pro vaše potřeby. Přejeme příjemný poslech!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Soundbar LG SN4

3 070 

bez DPH 2 537 

Soundbar TCL TS7010

4 490 

bez DPH 3 711 

Soundbar Philips TAB8205

7 290 

bez DPH 6 024 

Soundbar TCL TS7000

2 590 

bez DPH 2 140