Smart elektro – spotřebiče budoucnosti

Doby, kdy elektrické a elektronické spotřebiče jen zpracovávaly elektrické signály či měnily elektrickou energii na jinou, jsou dávno pryč. Dnes už toho zvládnou mnohem víc. Mnohé z nich zmoudřely, a staly se z nich chytré spotřebiče. Díky inteligentním systémům a funkcím se o vaše zdraví postará chytrá osobní váha, lednice, chytré náramky či hodinky. Domácnost zvládnou řídit chytré pračky, robotické vysavače, chytré termostaty, stropní světla. Dům pohlídají a od zlodějů ochrání chytré kamery a bezpečnostní systémy. O vaši zábavu se postarají chytré televize, tablety a domů vás dovezou smart elektrokoloběžky.

Smart elektro / chytrá domácnost

S chytrými vahami, hodinkami či náramky k pevnému zdraví

Zdravý životní styl. Všichni se o něj snažíme, málokomu se ale podaří skutečně jeho zásady dodržovat. Někdy je problémem nedostatek času na plánování aktivit. Někdo nezná kromě váhy vlastní tělesné hodnoty nebo jim nerozumí. Mnohým chybí rady, tipy, a hlavně dohled nad tím, jak vše dodržují. A právě tyto problémy pomůžou vyřešit elektrospotřebiče z kategorie Smart health.

Chytré váhy vás nejenom zváží, ale stanou se vaším věrným a spolehlivým parťákem při cvičení. Změří vaše hodnoty BMI, BMR či AMR. Řeknou vám, jaký podíl vaší hmotnosti tvoří svaly, kosti, viscerální a tělesný tuk nebo voda.

Smart health

Nositelná elektronika zase bude automaticky sledovat vaše cvičení, chůzi, běh a tepové frekvence. Kolik jste ušli kroků a kolik spálili kalorií? Jak kvalitní je váš spánek? Odpovědi znají chytré náramky. Ty nejchytřejší vám navíc navrhnou ideální fitness plán, řešení spánkových problémů, nebo třeba jak zlepšit techniku plavání. Získáte tak neocenitelného společníka a trenéra, kterého můžete nosit všude s sebou. Stejně schopnými fitness instruktory jsou i chytré hodinky. Kromě funkcí jako měření sportovního výkonu či sledování hladiny kyslíku v krvi ale zvládnou i uchovávat a přehrávat hudbu, ovládat na dálku příchozí hovory nebo třeba fotoaparát.

Vaření bez starostí díky chytrým kuchyňským spotřebičům

Zatímco obyčejná lednička udrží potraviny chladné, někdy i zmražené, chytrá lednička vám kromě toho pomůže zapínat ostatní elektrospotřebiče, pohlídá zásobu potravin a jejich trvanlivosti nebo i sestaví nákupní seznam. Vše díky operačnímu systému, který můžete ovládat na displejích chytrých lednic. Samotnou lednici, její teplotu nebo třeba režim pak můžete korigovat za pomoci chytrého telefonu se stejným operačním systémem.

Starosti vám ubudou také s chytrými hrnci či troubami. Například kuchyňské spotřebiče od značky Redmond můžete ovládat přes mobilní aplikace typu Ready for Sky. Vypočítáte si v nich kalorický obsah jídel, vytvoříte a uložíte recepty, můžete zapínat a vypínat programy vaření, měnit čas a teplotu a ovládat řadu dalších funkcí.

Inteligentní domácí spotřebiče za vás efektivně uklidí

Podobně fungují i další inteligentní domácí spotřebiče. I je můžete díky operačním systémům a aplikacím typu Home Connect ovládat chytrým telefonem a to i na dálku. Produkty z této kategorie za vás zcela samostatně, efektivně a jak jinak než chytře uklidí. Chytrá pračka dokáže sama určit nejvhodnější prací program pro vaše prádlo. Nemusíte tedy nic složitě nastavovat pomocí tlačítek a volicích kotoučů, stačí jen zmáčknout start.  A pokud to budete potřebovat, bude vám na mobil posílat zprávy a upozornění o stavu praní. Podobně vás bude o stavu aktuálního programu informovat také chytrá sušička.

Chytrá pračka s předním plněním Bosch WAX32EH0BY
Chytrá pračka s předním plněním Bosch WAX32EH0BY

Díky chytrému vysavači budete mít doma uklizeno a nemusíte hnout ani prstem. Pokud tedy zrovna nebudete klikat ve vašem chytrém telefonu a zadávat tak vysavači úkoly, zatímco jste v práci. Se samotným vysáváním si chytrý vysavač poradí úplně sám – systémem 3D Vision a infračerveným světlem bude snímat veškerý prostor a rychle a obratně se tedy proplete překážkami, nábytkem a neunikne mu žádný temný kout. Detekce vyvýšených míst mu zase umožní vyhnout se pádu ze schodů.

Svěřte ochranu a údržbu domu do rukou smart elektra

Chcete mít o váš dům či byt dobře postaráno, i když často jezdíte pryč, na služební cesty nebo dovolené? Chytré elektrospotřebiče vyřeší i tento problém. V kategorii Smart Home najdete chytrá zařízení, která se vám postarají například o vytápění, zatemnění a chod všech domácích spotřebičů.

S chytrými termostaty můžete díky Wi-Fi modulům na dálku ovládat a regulovat režimy topení a chlazení. Inteligentní meteo stanice vás zase budou informovat o kvalitě ovzduší, vlhkosti, změří úroveň CO2 ve vzduchu nebo úroveň hluku. Data posílá do příslušných aplikací, které vám kromě možnosti sledovat hodnoty i poradí nebo zajistí předpověď počasí. K meteo stanicím se dají připojit i další moduly – můžete tak sledovat prostředí ve více místnostech.

Chytré osvětlení domu
Chytré osvětlení domu

Kompletní zabezpečení domova získáte díky chytrému alarmu a chytrým kamerám. Ochranu domu můžete doplnit bezdrátovými sirénami a detektory pohybu. Veškerá zařízení jednoduše propojíte díky Bluetooth nebo Wi-Fi modulům a společnému operačnímu systému. Chytře a na dálku můžete ovládat také osvětlení – vypínat, zapínat nebo i tlumit světlo podle potřeby. Nastavit také můžete různé režimy včetně režimu dovolené.

Chytré elektro vás pobaví i bezpečně odveze domů

Chytrý telefon či tablet už má dnes skoro každý a chytré televize se vloudily svým kouzlem a šarmem do kdejaké domácnosti. Všichni jejich mnohé schopnosti a chytré funkce známe – od přehrávání Youtube videí a seriálů z Netflixu až po aplikace na hledání duchů. Na popularitě ale získávají také inteligentní dopravní prostředky z kategorie Elektromobilita. Chytré koloběžky vás dovezou kamkoli budete potřebovat bezpečně, pohodlně, rychle nebo také pomalu. Stačí si vybrat. Rychlostní módy si můžete přizpůsobit svým potřebám. Na praktických displejích pak můžete svoji rychlost sledovat, stejně tak jako stav baterie a další informace o jízdě. Většinu koloběžek můžete také propojit s aplikacemi, které vám budou posílat notifikace a aktuální zprávy.

Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter 1S
Elektrokoloběžka Xiaomi Scooter 1S​

Propojte smart elektro a vytvořte si chytrou domácnost

Chytré můžou být nejen vaše spotřebiče a zařízení, ale i celá domácnost. A jak nejlépe takovou smart domácnost vytvořit? Propojením přístrojů a elektrospotřebičů tak, aby spolu mohly komunikovat a synchronizovaně pracovat. Vše můžete řídit a ovládat buď přes centrální řídící jednotku, nebo i prostřednictvím vašeho chytrého telefonu. Potřebujete jen příslušnou aplikaci a operační systém, který zvládne i komunikaci s chytrými hlasovými asistenty.

Ovládání chytré domácnosti přes tablet, smartphone
Ovládání chytré domácnosti přes tablet či smartphone

 


Věříme, že byl článek pro vás užitečný. Prohlédněte si také novinky nebo další články.

KC012021

Líbí se vám tento článek?

Podobné články