Sluchátka jako ten nejlepší dárek

Špuntová sluchátka Bowers a WilkinsJak vybrat perfektní sluchátka

Hledáte sluchátka, která vám budou vyhovovat a dlouho vydrží? Většina lidí, co sluchátka využívá, vybírá ze základních typů, kterých máme hned několik. Například špuntové, peckové, supraaurální, cirumaurální a další. Na trhu však můžeme najít typy již výše zmíněných sluchátek v nejrůznějších kombinacích.

Nejlépe hodnocení výrobci sluchátek, které najdete i v naší nabídce jsou Razer, Beats, Lamax a další.

Cestovní sluchátka

Cestovní sluchátka upotřebí mnoho lidí skoro každý den. Hodí se při dlouhých cestách letadlem, autobusem, ale klidně i jen na cestu do školy či do práce. Taková sluchátka by měla dokonale tlumit nejrůznější zvuky a šumy z okolí, a měla by být také dobře skladná, ať vám ve vaší kabelce, batohu, či kapse moc nepřekáží.

Někdo skladnost sluchátek vyřeší špuntovými sluchátky, někdo radši sáhne po skládacích supraaurálních sluchátkách. Jestli vybíráte sluchátka cestovní, tak byste měli vybrat takové, které mají 3,5 mm jack s koncovkou do tvaru písmene, protože ten právě zabraňuje zlomení kabelu.

Sportovní sluchátka

Na sport se nejlépe hodí pecková nebo špuntová sluchátka. Velmi dobře tlumí okolní hluk a dobře těsní, takže je potřeba, abyste byli velmi obezřetní. Při výběru sluchátek se určitě pořádně ujistěte, zdali vám sluchátka opravdu sedí, protože při prudších pohybech by mohly z ucha vypadnout.

Velmi individuální skupinou jsou plavci. Ano, i ve vodě se může hudba poslouchat, avšak k této činnosti musíte mít správný typ. Předem před použitím radši ujistěte, zda sluchátka opravdu pořádně těsní.

Sluchátka na doma

Sluchátka přes hlavu Beats Solo 2Při výběru sluchátek na doma se určitě zaměřte hlavně na pohodlí a dále na materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji bývají varianty vyrobené z textilu, kůže či z veluru.

Nejvhodnější sluchátka této kategorie jsou ty, které nesvírají přímo uši, ale hlavu okolo nich – circumaurální sluchátka. Tyto sluchátka jsou vhodná především na delší poslechy hudby, nebo také na filmy či na hraní her. Nenechte se zmást, často velmi vyzdvihovanými, silnými basy. Hudba totiž není jen o basech.

Tyto modely jsou vhodné, nejen na poslouchání hudby a filmů, avšak i pro hráče počítačových her. V tomto případě však určitě sáhněte po sluchátkách s mikrofonem, abyste se mohli s ostatními hráči v průběhu hry komunikovat.

Sluchátka na spaní

Rádi si před spaním pouštíte hudbu, pohádky nebo třeba horory? V tom případě jsou pro vás vhodná již výše zmíněná pecková sluchátka, které jsou tou levnější variantou a snadno vypadnou z uší, když usnete. Další, avšak už dražší variantou jsou sluchátka s Bluetooth připojením u kterých nemusíte používat kabel. Určitě ale u Bluetooh sluchátek zvolte takové, kterým nebude vadit, když se občas v posteli někam zatoulají.

Drátová, či bezdrátová sluchátka?

Dříve jsme si z takových variant ještě vybírat nemohli. Dnes je to ale jinak, jelikož můžeme najít sluchátka i v bezdrátové formě. Plnohodnotný poslech je zaručen díky Bluetooth profilu A2DP, který umožní pouštět do sluchátek zvuk dvěma kanály (stereo). Pokud chcete používat sluchátka jako bezdrátové handsfree, musíte si pohlídat podporu AVRCP (přijímání hovorů). Bezdrátová sluchátka je nutno dobíjet, drátová si vystačí jen s energií mobilu, či jiného přehrávače. U Bluetooth sluchátek je však výhodou, že není možné zlomit již výše zmíněný kabel.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články