Turbokartáč

Turbokartáč (taktéž turbohubice) je příslušenství vysavačů, které slouží k úklidu převážně měkkých podlah, jako jsou koberce nebo kobercové krytiny. Dělí se na dva typy, elektrické a vzduchové. Oba obsahují jeden či více rotačních válců s tuhými štětinami. Rychlými otáčkami se pak dosahuje „pročesávání“ koberců a jejich vláken, které umožňuje lepší odstranění hloubkových či zašlapaných nečistot. Nejlépe se hodí pro úklid chlupů od domácích zvířat, vlasů, nití, prachu a jiných drobných částic. Turbohubice zefektivňuje úklid a podstatně zkracuje čas nad ním strávený.

Elektrický turbokartáč disponuje vlastním motorkem, který roztáčí válce, nabízí tak vysoký a zároveň konstantní výkon. Je napájen vysavačem skrze odpojitelný kabel. Vzduchový kartáč se naopak roztáčí pouze vzduchem proudícím kolem něj, většinou za pomocí turbínky s lopatkami. Nezvyšuje tak elektrickou spotřebu vysavače, může mít však nižší výkon. Obvykle disponuje gumovou clonou, která díky udržovanému podtlaku napomáhá k rychlejší a stabilnější rotaci kartáče, úklid daného místa je pak efektivnější.

Univerzální turbokartáče je možné koupit i dodatečně, elektrické jsou však kompatibilní pouze v rámci jedné značky vysavačů. Některé turbohubice lze použít na tvrdé podlahy jako dřevo, lino, dlaždice, i na matrace, čalounění, atd. Většina disponuje kolečky umožňujícími snadný pohyb po uklízené ploše a udržování efektivní výšky hubice během úklidu pro optimální sací výkon. Turbokartáč by měl být součástí každého vysavače, ať už pro úklid domácnosti nebo třeba kancelářských prostor. Podívejte se do naší nabídky a vyberte si z různých typů vysavačů disponujících turbohubicí.

Výhody oproti běžným hubicím

  • lepší výsledky při úklidu měkkých podlah například koberců
  • lépe sbírá hloubkové a drobné nečistoty
  • zrychluje úklid

Sáčkové vysavače s turbokartáčem Bezsáčkové vysavače s turbokartáčem Víceúčelové vysavače s turbokartáčem

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky