True No Frost

Funkce True No Frost udržuje stálou teplotu v každém koutu chladničky, díky tomu uchovává rychle se kazící potraviny čerstvé a výživné a zabraňuje vytváření námrazy a ledu. Od funkce No Frost se liší svou zdokonalenou účinností. True No Frost klade nižší nároky na spotřebu energie i na chladicí systém, čímž prodlužuje jeho životnost.

U běžných chladniček s automatickým odmrazováním vzniká na povrchu uložených potravin námraza, která může citlivé potraviny poškodit. Zatímco běžné modely s manuálním odmrazováním znamenají ztrátu času, zbytečné výdaje za elektřinu a námahu s pravidelným odmrazováním. Modely True No Frost mají vnitřní oběh chladného vzduchu (Multi Flow), který odvádí vlhkost z vnitřního prostoru chladničky. Vlhkost zkondenzuje na ploše výparníku, který je skryt za zadní stěnou chladničky, a změní se v led. Led se cyklicky taví, voda odteče a nad kompresorem se odpaří. Stálá teplota a vlhkost v chladničce se rychle obnoví i po otevření dveří. Námraza nenaruší strukturu ovoce ani zeleniny, takže neztratí barvu, konzistenci ani svou čerstvost. Chladničky True No Frost dodává firma Samsung.

technologie Samsung True No Frost

Výhody chladniček s True No Frost

  • nevyžadují odmrazování, takže neplýtvají váš čas a energii
  • nevytváří námrazu zhoršující kvalitu potravin
  • lépe a rovnoměrněji chladí
  • mají nižší nároky na spotřebu energie

Chladnička, která vyžaduje odmrazování, má otvor, kterým odtéká zkondenzovaná vlhkost. Vzhledem k tomu, že v chladničce True No Frost nevzniká námraza, není nutný otvor pro odtok vody. Pokud po otevření dveří chladničky otvor vzadu najdete, jde o model s ručním nebo automatickým odmrazováním, nikoliv o model True No Frost.

Chladničky Samsung

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky