HD ready

HD (z angl. High-definition tzn. vysoké rozlišení) či HD ready označované taktéž 720p je rozšířené standardizované rozlišení obrazu minimálně 1280x720 px s poměrem stran 16:9. Využívá se u displejů a obrazovek televizorů, monitorů, smartphonů, notebooků či tabletů, u posledních dvou se používá hodnota 1366x768 px, i u projekce dataprojektorů. Zároveň reprezentuje vysílací standard HDTV a obecně obsah (video, počítačové hry) v HD rozlišení. Televizní signál HDTV ve standardu HD ready nabízí vyšší kvalitu obrazu než klasické obrazové standardy (např. PAL).

HD ready rozlišení nabízí

Výhody HD ready v bodech

  • dostačuje pro přehrávání HD filmů (například z Blu-ray disků)
  • je praktičtější pro televize s programy DVB-T nabídky
  • pro příjem HDTV v HD ready rozlišení stačí podpora signálu MPEG-2
  • HD televizory jsou levnější než Full HD a Ultra HD televize

Ke sledování programů ve vysokém rozlišení potřebujete zařízení schopné přijímat, odesílat, případně nahrávat a přehrávat HD obsah. Pro příjem HD ready vám stačí TV tuner či set-top box podporující signál MPEG-2. K sledování Full HD televize již potřebujete přijímač MPEG-4 signálu. Pokud ladíte stanice i přes pozemní DVB-T signál, je lepší volbou televizor s HD ready rozlišením. Nekvalitní obraz se totiž tolik neroztahuje a je možné ho i nadále sledovat. Vyšší rozlišení než HD ready a Full HD představuje Ultra HD.

HD ready televizory >>  HD ready monitory >>  Tablety s HD ready >>  Phablety s HD ready >> Mobilní telefony s HD ready >> HD ready Dataprojektory >>

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky