E-Ink

E-Ink je zkratka pro technologii elektronického inkoustu, vyvinutého stejnojmennou společností (E Ink). Elektronický inkoust se dočkal obrovské popularity zejména u čteček elektronických knih. Nachází také uplatnění v technologicky vyspělém elektronickém papíru.

Displeje s elektronickým inkoustem jsou složeny z váčků napuštěných miniaturními pigmentovými částicemi. U černobílých displejů jsou bílé částice nabité pozitivně, černé částice negativně. Každou kapsli shora a zespoda obklopuje elektroda, jedna kladná a druhá záporná. Jejich neustálé přepólování přitahuje částice na jednu či druhou stranu podle potřeby. Výsledkem je požadovaný odstín každé jednotlivé kapsle. Tento princip spotřebovává asi tisíckrát méně energie než běžné LCD displeje. Proto elektronické čtečky s E-Ink displeji vydrží až několik týdnů na jedno nabití.

E-Ink

Displeje využívající E-Ink jsou jednak úsporné, jednak šetrné k lidským očím. Displej narozdíl od LCD panelu nesvítí, takže z těchto elektronických knih čteme text v přirozeném světle nebo při světle lampy. Zkrátka jako klasickou knihu.

Výhody displejů s E-ink oproti LCD panelům

  • energeticky nenáročný, čtečka výdrží v řádech týdnů
  • text je stejně čitelný jako na skutečném papíru
  • šetrnost k lidským očím

Naše nabídka elektronických čteček >>

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky