Samsung S10: Technologická špička

Nová řada mobilních telefonů a zároveň vlajkových lodí značky Samsung byla již představena. Těšit se můžete na modely Samsung S10e, Samsung S10 a Samsung S10+. U nás můžete nyní všechny modely předobjednávat přímo zde. Co vlastně nové modely nabízí a jak moc se vývoj u Samsungu posunul? Pojďme se na to podívat.

Technologie

Samsung Galaxy S10

U modelů S10 nás sice nečeká žádná převratná revoluce, nicméně vývoj technologií jde stále dopředu a u S10 můžeme přeci jenom pár novinek očekávat. Samsung se navíc snažil dohnat i použité technologie konkurence, které byly představeny na začátku roku.

  • Větší a výkonnější baterie – největší kapacitu má baterie u modelu S10+, kdy se jedná o 4 100 mAh, ta by již dokázala zvládnout výdrž dva dny v plném provozu. Modely S10 a S10e mají kapacitu baterie 3 400 a 3 100 mAh, což je běžně výdrž jeden den v plném provozu.
  • Výkonnější procesor – nový model procesoru Exynos 9820, který je u modelů S10 použitý by měl mít větší výkon oproti předchozímu modelu 9810. Projevit by se to mělo v o 21% rychlejším výpočtu a také v grafice, kde výkon narost o 37%.
  • Stabilizace videa – je jedna z nejdůležitějších věcí, protože kolikrát můžete točit video za pohybu a nechcete mít obraz rozostřený. Slouží k tomu hlavně širokoúhlý objektiv se zorným polem o úhlu až 123°. Můžete tak pohodlně natáčet videa z pohybu a budete mít jistotu, že video bude očištěno od nechtěných pohybů nebo bude rozostřené.
  • Ultrazvuková čtečka otisků prstů – která je integrovaná v displeji telefonu. Není to tak úplně novinka, protože něco podobného už má i značka OnePlus, ovšem jejich čtečka je založena na optické technologii a prst je prakticky focen. Oproti tomu ultrazvuková čtečka od Samsungu snímá ultrazvuk a vytváří 3D otisk. Kvalitu takového otisku pak neovlivní ani namočený prst.
  • Reverzní bezdrátové nabíjení – je také velmi slušná vychytávka. Opět ji můžete vidět i u konkurenčních značek, jako je Huawei. Samsung ji však posunul o něco dále. Díky této technologii můžete přiložit Samsung S10 k jinému a on se od něj začne dobíjet. Můžete také přiložit bezdrátová sluchátka, dodávaná k modelům S10 a také se začnou nabíjet. Oproti jiným technologiím je reverzní bezdrátové nabíjení od Samsungu 4x výkonnější.

Jak si v porovnání stojí všechny tři modely?

Samsung S10e

Nejlevnější je model S10e, který je o něco hubenější jak jeho dva kolegové. Písmeno E u tohoto modelu znamená „Essential“, tedy takový základní model. Nicméně se o něm nedá mluvit jako o Lite, což je pro mnohé známější pojmenování pro levnější a ořezanější modely jedné řady. Oproti svým kolegům nemá pouze zakřivený displej a je menší, čím dosahuje nižšího rozlišení Full HD+ oproti zakřiveným Quad HD displejům. Také mu chybí ultrazvuková čtečka otisků prstů a optický zoom.

Výkonově je však naprosto na vrcholu. Zaklad tvoří 8 jádrový procesor Samsung Exynos 9820 s frekvencí 2,7 Ghz. O svižný chod se stará operační paměť o velikosti 6GB. Data pak můžete ukládat do vnitřní paměti 128GB a nebo na paměťovou kartu o velikosti až 512GB. Instagramové maniaky pak bude hlavně zajímat fotoaparát. Ten přední má rozlišení 10Mpx, takže by se měl postarat o velmi kvalitní selfie. Zadní fotoaparát disponuje dvěma čočkami o velikosti 16Mpx a 12Mpx, z toho jedna čočka je širokoúhlá. Ostatní vlastnosti, jako je konektivita nebo senzory jsou stejné s modely S10 a S10+.

Samsung S10

Samsung Galaxy S10

Prostřední z rodiny S10 je velmi slušná zlatá cesta. Displej má velikost 6.1“ a jedná se o rozlišení Quad HD, tedy (3040x1440). Displej navíc chrání sklo Gorilla Glass 6. Velikost displeje a kapacita baterie jsou taky jedny z mála rozdílů oproti plusku. Dalším rozdílem je ten, že Samsung S10+ má na předním fotoaparátu dvě čočky. Jedna z čoček se totiž stará o snímání hloubky. Díky tomu můžete mít pozadí na selfie fotkách pořádně rozostřené.

Výkonově je pak Samsung S10 na tom následovně. O chod se stará opět procesor Samsung Exynos 9820 8 jádry. Operační paměť RAM má kapacitu 8GB a vnitřní úložiště disponuje kapacitami 128GB nebo 512GB. Opět je možné přidat i paměťovou kartu o velikost až 512GB. Zadní fotoaparát disponuje třemi čočkami, kdy širokoúhlý objektiv má rozlišení 16Mpx, hlavní objektiv 12Mpx a teleobjektiv má rozlišení 12Mpx. O vaše spojení se světem se postará Bluetooth v5.0, LTE nebo WiFi 2.4Ghz + 5Ghz. Díky GPS a propojení na systémy Glonass, BeiDou a Galileo se již nikdy neztratíte. S10 je dostupná v barvách bílá, černá, zelená nebo žlutá.

Samsung S10+

Nejdražší a největší model z rodiny modelů S10 vám nabídne opravdu velký 6.4“ displej s rozlišením Quad HD+ (3040x1440). Výkon je stejný s modelem S10, tedy 8 jádrový procesor Exynos 9820 a operační paměť o velikosti 8GB. Vnitřní paměť si pak můžete vybrat buď 128GB nebo 512GB. Doplnit ji pak můžete o paměťové karty až o velikosti 512GB. O vaše fotky a to hlavně ty selfie se pak postarají dva fotoaparáty vpředu, jak již bylo zmíněno, jedna čočka je tam skrze hloubku. Vzadu pak najdete celkem 3 čočky, z nichž hlavní objektiv má 12Mpx, ultraširokoúhlý objektiv má rozlišení 16Mpx a teleobjektiv má rozlišení 12Mpx. Díky baterii o kapacitě 4 100 mAh, by pak telefon měl vydržet i dva dny v plném provozu.

Technologická špička

Všechny tři modely Samsungu jsou na velmi vysoké technologické úrovni a odpovídá to i ceně, proto si možná najdou jenom úzké publikum, ale rozhodně stojí za to i pro ty, kteří zatím nad Samsungem váhají. U nás na Okay.cz můžete telefony předobjednávat po omezenou dobu. Buďte mezi prvními, kterým se tento kousek dostane do ruky.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články