Rohová sedací souprava do malé i velké domácnosti

Rohová sedačka rozkládací Bono pravý rohVelikost a umístění rohu

Před tím, než se zamilujete do svojí vysněné sedací soupravy, si změřte rozměry pokoje. Není nic horšího, než domů dovést nábytek, který bude příliš velký nebo malý. Obecně platí, že by vám sedací souprava neměla zahltit celý pokoj. Cítili byste se v něm stísněně a rozhodně ne pohodlně. Také nezapomeňte, že by mezi sedačkou a stěnou nebo dalším kusem nábytku mělo být nejméně 60-80 cm volného prostoru, aby se kolem ní dalo pohodlně procházet. Nezapomeňte, že určitou část prostoru zabere také konferenční stolek.

Velice důležitá je volba rohového provedení. Na trhu totiž můžete narazit na pravé i levé rohové provedení. Proto si dobře změřte, na které straně má být sedačka delší. Na našem e-shopu Okay.cz jsou však k dostání i rohové sedačky s univerzálním rohem, což znamená, že roh může být jak pravý, tak levý. Malé rohové sedací soupravy můžete doplnit křeslem nebo polstrovaným taburetem, jenž může plnit i funkci odkládací.

Potahy rohových sedacích souprav

Jakmile si uděláte jasno ve velikosti a umístění rohu, zaměřte se na výběr čalounění. Vybírat můžete z čalounění látkou nebo ekokůží či z kombinace obou materiálů. Na výběr je také celá paleta barev. Pokud chcete, aby sedačka udávala barevný tón celé místnosti, zvolte některou ze sytých barev. Univerzální odstíny šedé, černé, bílé a hnědé obývací pokoj naplní elegantností a velké oblibě se budou těšit celou řadu let.

Luxusní vzhled rohové sedací soupravě propůjčí čalounění kůží, levnější variantou je ekokůže. Kožené sedačky nebo sedačky čalouněné ekokůží se snadno udržují, ale je potřeba dodržovat přesné postupy. Každý z těchto matriálů vyžaduje jiné čisticí prostředky.

Čalounění látkou nabízí více možností barevného provedení. Látkové čalounění je navíc velmi příjemné na dotek, takže se vám na pohovce bude dobře relaxovat. Moderní rohové sedací soupravy jsou většinou čalouněny jak látkou, tak ekokůží.

Výhody rohových sedaček

Rohové sedačky nabízí celou řadu praktických funkcí. Proč je dobré je mít doma?Rohová sedačka rozkládací Belfast II levý roh

  • Rohové sedací soupravy jsou k dostání s rozkládací funkcí, takže z nich jednoduchým pohybem uděláte lůžko pro občasné přespání. Kvalitní sedací soupravy bývají vybaveny pružinovou matrací pro komfortní spánek.
  • Častá je kombinace rozkládací funkce a úložného prostoru, tím je rohová sedací souprava skutečně multifunkčním kusem nábytku. Objem úložného prostoru je dostatečně velký, aby pojal lůžkoviny, deky a další věci, které potřebujete mít na dosah.
  • Zážitek z relaxace umocňují individuálně nastavitelné podhlavníky a područky.
  • Nejlepší sedací soupravy disponují relaxačním rohem, jenž umožňuje nastavení hloubky sedáku i sklonu opěráku.

Výběr rohových sedacích souprav na našem e-shopu je skutečně bohatý. Stačí se jen rozhodnout pro rohové provedení a velikost. Během speciálních akcí můžete sedací soupravy pořídit skutečně levně. Na výběr je celá plejáda barevného provedení i typů čalounění. Vybrané sedací soupravy si můžete naživo vyzkoušet na některé z našich kamenných prodejen, jež jsou označeny logem OKAY elektro&sofa. K dispozici vám bude tým našich profesionálů.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články