Řešení problémů s myčkou

Pamatuješ si dobu, kdy byla myčka nádobí novinkou, když jsme ji dovezli domů, pečovali jsme o ni jako o poklad, a období „před myčkou“ bylo jen trápením? Nyní jsou myčky již běžnou součástí domácností, zvykli jsme si na jejich pomoc a mnohdy si to bez nich nedovedeme ani představit. Na druhou stranu máme občas tendence říkat: „Myčka je super, ale...“. Nechává zaschlé zbytky jídel na nádobí, nevejdou se do ní velké hrnce nebo plechy, špinavé nádobí v ní zapáchá, trvá dlouho ji celou zaplnit, jemné sklo stejně musíme umývat v ruce a další. Znáš to? Tak věz, že nové myčky mají vychytávky i na tyto nedostatky. Stačí najít tu správnou.

 

Na naběračkách zůstávají zaschlé zbytky

Stává se ti občas, že i po umytí v myčce zůstávají na naběračkách a podobně tvarovaném nádobí zaschlé zbytky jídel? Naběračka se tlakem vody špatně stočí a proud ji správně neumyje. Řešením může být přídavná posuvná plocha na příbory umístěná na horním koši myčky. Ta je speciálně tvarovaná pro uložení drobného nádobí a příborů tak, aby se při mytí ani nehnuly. Navíc ušetří místo v dolním koši, ze kterého můžeš vyjmout klasický držák na příbory. Nově jsou touto přídavnou plochou vybaveny také úzké myčky s šířkou 45 cm.

 

 

 

 

 

Špinavé nádobí v myčce zapáchá

Čekáš delší dobu, než myčku naplníš, a od špinavého nádobí se line nepříjemný zápach? S tím si poradí technologie Active Oxygen ve vybraných modelech myček. Ta uvolňuje do vnitřního prostoru myčky mezi dvěma cykly aktivní kyslík (ozón). Ten v době, kdy myčka není zapnutá, neutralizuje nepříjemný zápach, zabraňuje tvorbě bakterií uvnitř a přispívá k desinfekci nádobí a vnitřních částí myčky. Ozón si myčka vyrábí sama sérií malých elektrických výbojů, stejně jako je tomu v přírodě při bouřce. Technologie Active Oxygen nespotřebovává žádnou přidanou energii a je zcela bezúdržbová.

 

 

Velké hrnce nebo plechy se do myčky nevejdou

Pokud vaříš pro velkou rodinu, jistě oceníš myčku, která je speciálně vyvinuta pro mytí rozměrného nádobí jako jsou hrnce, pánve, plechy nebo rošty. Stačí pouze jednoduchým pohybem vyjmout vrchní koš pro vytvoření volného prostoru 53 cm na výšku a zvolit program eXtra. Díky kombinaci nového invertorového motoru a inovativního hydraulického systému trysek je nádobí umyto účinně a s nízkou spotřebou energie a vody za pouhých 60 minut.

U plně integrované vestavné myčky nepoznám, kdy mytí skončilo

Vestavné myčky s plně integrovaným ovládacím panelem bývají vybaveny zvukovým signálem na konci mycího cyklu. Co když jsme ale v tu chvíli v jiné místnosti a signál neslyšíme? Novější modely myček disponují světelnou signalizací umístěnou na levé horní hraně myčky. Díky tomu je pod pracovní kuchyňskou deskou vidět LED světlo, které signalizuje chod myčky a změnou barvy následně ukončení mytí. Nemusíš tak už klečet u spotřebiče a poslouchat, jestli se uvnitř něco děje.

 

 

Čekám týden než myčku zaplním

Čekáš? Ale už nemusíš. Vybrané modely volně stojících i vestavných myček jsou vybaveny technologií zónového mytí Zone Wash doplněnou o třetí hydraulické ostřikovací rameno. Tato technologie umožňuje výběr zóny, ve které bude mytí probíhat v případě, že je pouze z poloviny plná. Díky tomu získá myčka o 30 % vyšší čistící výkon v dané zóně a vám přinese úsporu vody i energie.

Jemné sklo stejně musím umýt v ruce

Také v tomto případě mají nové myčky řešení – speciální jemný program Sklo, který šetrně myje při nízkých teplotách tak, aby tvoje slavnostní skleničky nepopraskaly nebo nebyly jinak poničeny. Navíc jsou jím kromě dražších modelů vybaveny i ty cenově dostupnější myčky.

Nikdy nevím, kolik soli mám do myčky dát

S tím pomůže regenerační sůl do myček v praktických tabletách , které usnadňují dávkování oproti soli v prášku. Změkčují vodu a zabraňují usazování vodního kamene na nádobí i uvnitř myčky, obsahují 100% čistou sůl a rozpouští se beze zbytku. 

 

 

Mohlo by tě zajímat


7 tipů jak udržet spotřebiče dlouho funkční

Správnou péčí o spotřebiče můžete prodloužit jejich životnost o celé roky. Přinášíme vám univerzální tipy, které se budou vždycky hodit!

Přečíst více >>

Jak vybrat myčku

Myčky nádobí nejen ušetří váš čas, ale i peníze. Jak takovou vybrat, se dozvíte v tomto článku. Tak čtěte dále!

Přečíst více >>

 

 

Pohřbili jsme 13 mýtů o elektru

I kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.

Přečíst více >>

 

 

Líbí se vám tento článek?

Podobné články