Řešení problémů s mrazákem

Máš doma mrazák a chceš se dozvědět více o problémech, které mohou nastat? Máme pro tebe pár tipů, díky kterým zjistíš, jak řešit nejčastější problémy s mrazákem. Rozhodně se ale nemusíš bát, že by se ti mrazák pokazil úplně, protože poruchovost bílého elektra patří mezi nejnižší. Pojďme si projít nejčastější problémy, které možná budeš řešit.

Co když mrazák chladí skoro pořád?

Zdá se ti, že mrazák chladí skoro neustále a jeho nepřestávající vrčení tě začíná znervózňovat? Příčin může být několik. Pokud máš mrazák doma správně umístěný a je kolem něj dostatek místa, aby mohl ohřátý vzduch od chladicího systému proudit pryč, zaměř se především na těsnění dvířek a teplotu v místnosti. Dvířka mrazáku mají gumové těsnění, které musí dokonale doléhat na přední stěnu mrazáku.

Jedině tak se dostatečně odizoluje vnitřek mrazáku od teploty v místnosti. Pokud máš pocit, že dvířka netěsní dokonale, zkontroluj těsnění, popřípadě ho zbav nečistot a mastnoty. Když ani potom nedoléhá, můžeš ho vyměnit za nové. Poslední příčinou může být nesprávná teplota v místnosti. Ideální je, když se teplota příliš nemění. Potom mrazák funguje optimálně a nespotřebovává tolik energie. Snaž se v místnosti s mrazákem udržovat teplotu mezi 16 a 32 °C.

V mrazáku se tvoří vrstva ledu. Čím to je?

I v tomto případě může být důvodů několik. Námraza může vznikat třeba proto, že do mrazáku dáváš příliš teplé potraviny. Rozdíl teploty uvnitř mrazáku a potravin, které dáváš dovnitř, by měl být co nejmenší. Vzduch totiž s rostoucí teplotou dokáže pojmout více vlhkosti. Když dáš do mrazáku teplé jídlo, ochlazením vzduchu v těsném okolí se vysráží voda, která se rychle změní na led. V podstatě stejný problém nastává i v případě, kdy dáš potraviny do mrazáku bez obalu. Opět se na nich vysráží voda, která pak zamrzá.

Lze tomu naštěstí snadno předejít. Ideální je dát potraviny do dobře těsnícího obalu, který zabrání vysrážené vlhkosti projít ven do prostoru mrazáku. Poslední příčinou rychlého přibývání ledu v mrazáku může být časté otvírání. Když často otvíráš mrazák, neudrží se uvnitř konstantní teplota. Termostat se zapíná častěji a mrazák chladí daleko víc, než by bylo nutné. To je v kombinaci s teplým vzduchem, který se při častém otvírání dostane dovnitř, nešťastné. Opět platí, že se ze vzduchu vysráží vlhkost a ta následně zamrzá na led. Řešení je jasné. Minimalizuj otvírání mrazáku.

Můžu mrazák na delší dobu vypnout?

Máš v plánu odjet na měsíc na chalupu a doma nebudeš nechávat v mrazáku žádné jídlo? V tom případě je samozřejmě nesmysl, aby mrazák běžel měsíc naprázdno. Vypnout mrazák určitě můžeš, ale měl bys dodržet pár základních zásad, které zabezpečí jeho použitelnost, až se vrátíš domů. Prvním důležitým krokem je celkové odmražení mrazáku. Následně bys měl celý mrazák vytřít namokro i na sucho. Nezapomeň, že vypnutý mrazák není dobré zavírat! Bude stačit, když necháš dvířka pootevřená na několik centimetrů, aby vzduch mohl ven i dovnitř. Až budeš chtít mrazák znovu zapnout, jednoduše jej vytřeš vlhkým a suchým hadrem a můžeš ho zase používat.

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.