Řešení problémů s ledničkou

Při koupi ledničky ještě nemáš vyhráno. Provoz tohoto spotřebiče vyžaduje i trochu tvé pozornosti. Abys zamezil případným problémům, je velmi důležité si ujasnit, jaké problémy tě mohou s novým spotřebičem čekat. V tomto článku najdeš tipy na řešení některých starostí, které tě mohou s novou ledničkou čekat.

Mohu mít ledničku v prostoru, který není pravidelně vyhříván?

Třída Teplota okolí
N (normalní) od +16°C do +32°C
ST (subtropická) od +18°C do +38°C
T (tropická) od +18°C do +43°C

Koupí ledničky to nekončí. 


U dvoudveřových-jednokompresorových 
spotřebičů (spotřebiče s typovým značením HZ...) je třeba dbát na to, aby teplota okolí nebyla nižší než povolená. V případě, že je spotřebič vystaven nižší teplotě delší čas, budou v chladící části normální teploty, zvýší se ale teplota v mrazničce, což zkracuje dobu uchování potravin, potraviny se také můžou odmrazit. Tyto spotřebiče proto nejsou určeny pro použití v prostorech, které nejsou pravidelně vytápěny (např. přes víkendy).

Můžu ledničku vypnout na delší čas?

V případě, že spotřebič nebudeš delší dobu používat, pootoč knoflík termostatu do polohy 0 (STOP). Odpoj přívod elektrické energie, spotřebič vyprázdni, odmraz, umyj a dveře nech pootevřené.

Mám chladničku s automatickým odmrazováním. Proč se na dně ledničky objevuje voda?

Voda se na dně ledničky objevuje v případě ucpání díry pro odtok vody, nebo pokud odmražená voda kape mimo drážku pro sběr vody. Ucpaný odtok vyčisti, například s pomocí plastového brčka,  a přílišnou námrazu odmraz ručně.
 
 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články