Řešení problémů s ledničkou

Při koupi ledničky ještě nemáte vyhráno. Provoz tohoto spotřebiče vyžaduje i trochu vaší pozornosti. Abyste zamezili případným problémům, je velmi důležité si ujasnit, jaké problémy vás mohou s novým spotřebičem čekat. V tomto článku najdete tipy na řešení některých starostí, které vás mohou s novou ledničkou čekat.

Mohu mít ledničku v prostoru, který není pravidelně vyhříván?

Třída Teplota okolí
N (normalní) od +16°C do +32°C
ST (subtropická) od +18°C do +38°C
T (tropická) od +18°C do +43°C

Profesor OKAY upozorňuje, koupí ledničky to nekončí. 


U dvoudveřových-jednokompresorových 
spotřebičů (spotřebiče s typovým značením HZ...) je třeba dbát na to, aby teplota okolí nebyla nižší než povolená. V případě, že je spotřebič vystaven nižší teplotě delší čas, budou v chladící části normální teploty, zvýší se ale teplota v mrazničce, což zkracuje dobu uchování potravin, potraviny se také můžou odmrazit. Tyto spotřebiče proto nejsou určeny pro použití v prostorech, které nejsou pravidelně vytápěny (např. přes víkendy).

Můžu ledničku vypnout na delší čas?

V případě, že spotřebič nebudete delší dobu používat, pootočte knoflík termostatu do polohy 0 (STOP). Odpojte přívod elektrické energie, spotřebič vyprázdněte, odmrazte, umyjte a dveře nechte pootevřené.

Mám chladničku s automatickým odtáváním. Proč se na dně chladničky (pod miskou na zeleninu) objevuje voda?

Voda se pod miskou na zeleninu objevuje v případě ucpání díry pro odtok vody, nebo pokud odmražená voda kape mimo drážku pro sběr vody ucpaný odtok. Vyčistěte, například s pomocí plastového brčka, přílišnou námrazu odmrazte ručně (viz návod k použití, kapitola »Vytváření ledu na zadní stěně uvnitř chladničky«).
 
Zdroj: Gorenje

Máte další otázky? Něco vás napadlo? Zeptejte se Profesora OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Gorenje RF 60309 OR 

19 825 

s DPH 23 990 

Gorenje NRK 6202TW

11 656 

s DPH 14 105 

Gorenje RK 61 FSY2B

8 102 

s DPH 9 804 

Nákupní košík

0 ks / 0