Řešení problémů s bojlerem

Koupě bojleru bývá většinou záležitostí, která přichází jednou za několik let. Proto vás při koupi ohřívače vody může překvapit, když se po instalaci objeví nějaké drobné problémy. Ne vždy se však musí jednat o katastrofu. Podíváme se na ty nejčastější, které vás mohou potkat a zároveň vám prozradíme, jak je co nejrychleji odstranit.

Při ohřívání vody se objevuje kapání na bezpečnostním ventilu. Jak závadu můžu odstranit?

Vodě, která se v ohřívači zahřívá, se zvětšuje objem. Protože je voda, na rozdíl od plynů, nestlačitelná, musí se uvolnit. U tlakového ohřívače vody je na připojení studené vody na ohřívač umístěn bezpečnostní ventil, jehož úkolem je, aby při tlaku 7 barů vypustil zvýšený objem vody. V případě, že chceme zabránit pouštění bezpečnostního ventilu, musí instalatér umožnit šíření objemu vody v prostor mimo ohřívač. Doporučena  je montáž odpovídající roztažitelné nádoby pro sanitární vodu.

Bezpečnostní ventil na ohřívači pouští vodu, i když ohřívač neohřívá vodu. Jaká je příčina?

Ve vodovodní síti se objevuje tlak vyšší než 7 barů, anebo bezpečnostní ventil upouští při nižším tlaku. V případě, že se objevuje upouštění při nižším tlaku, musí být odborníkem namontován odpovídající  bezpečnostní ventil 7 barů. V případě, že je tlak ve vodovodní síti višší než 5 barů, před ohřívač vody na vedení sanitární vody namontujte kvalitní regulátor tlaku a nastavte ho na hodnotu pod 5 barů, zároveň mezi regulátorem a ohřívačem vody umístěte odpovídající roztažitelnou nádobu.
 
Zdroj: Gorenje
Líbí se vám tento článek?

Podobné články