Recept na útulnější domov? Vhodně umístěné lampičky

Světlo je nejen fascinující fyzikální jev, ale také neocenitelný pomocník v domácnosti. Většina z nás přitom doma skoro vůbec nevyužívá jeho kouzlo. Ve většině pokojů používáme centrální osvětlení, které pro pohodlné čtení mnohdy ani nestačí, a lampičky najdou využití spíše na nočních stolcích. Jenže malé zdroje osvětlení mohou váš byt nebo dům proměnit od základů. Však to dobře známe u vánočních stromků, z nichž jsme většinou nadšeni právě díky novému světlu v místnosti.

Co přinese více zdrojů světla

Málokdo ví, že různé požadavky na světlo mohou být důvodem, proč spolu rodinní příslušníci stráví tak málo času ve stejné místnosti. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného a zatímco jeden si rád čte, druhý požaduje tmu, protože na počítači sleduje film. Většinou máme jen dvě možnosti - používat plné světlo ze stropu, nebo zcela zhasnout. Obzvláště večer může být příliš světla na obtíž, jenže když se zrovna díváme na televizi, většinou zhasínáme světlo a obrazovka nám pak až nepříjemně svítí do očí. A to našemu zraku zrovna neprospěje.

"Členové rodiny spolu netráví čas v jedné místnosti? Mohou mít rozdílné požadavky na světlo!

Profesor OKAY

Pokud světlo v pokoji nebudeme nechávat jen na hlavním stropním lustru, ale zajistíme ho pomocí několika zdrojů, dosáhneme mnohem příjemnějšího světla. Každý člen domácnosti pak má k dispozici kout, kde může využít světlo, a další člen si zároveň odpočine ve slabším světle, rozptýleném ve středu místnosti. Množství světla v pokoji můžeme regulovat vypnutím několika lampiček. Stále však můžeme udržovat útulnou atmosféru, která se stropním osvětlením vykouzlit nedá.

Jediné, co musíte udělat, je strategicky umístit lampičky do různých částí pokoje. Pokud se vám to podaří, bude se vám mnohem příjemněji bydlet a budete uvolněnější a samozřejmě i spokojenější.

Tip: Romantické povahy mohou světlo doplnit svíčkami. Někdy jsou k nezaplacení!

Potřebujete s něčím poradit? Neostýchejte se a kontaktujte Profesora OKAY!

Líbí se vám tento článek?

Podobné články