Recenze: Samsung Galaxy S6

Chytré telefony jsou nejoblíbenějším zařízením dnešní doby. Málokteré zařízení dokáže svým příchodem na trh udělat takový humbuk, jako nové smartphony. První dny prodeje stojí nedočkaví zákazníci dlouhé fronty a ani v médiích se o ničem jiném nemluví. Obdobné to bylo i v případě příchodu nového telefonu Samsung Galaxy S6. Fanoušci této značky netrpělivě čekali na novou vlajkovou loď jihokorejského výrobce. My jsme měli to štěstí, že jsme pro vás tento nejrychlejší telefon současné doby mohli otestovat. Jaké jsou naše pocity?

 

Líbivá kombinace hliníku a skla

V předchozích letech bývalo vlajkovým lodím od Samsungu vyčítáno, že se jejich vzhled příliš nemění a jejich provedení prý neodpovídalo cenovce. Jihokorejský výrobce vyslyšel požadavky svých fanoušků a konstrukce Galaxy S6 doznala pár změn. Smartphone je tvořen hliníkovým rámem a jeho záda jsou z odolného skla Gorilla Glass, které chrání před poškozením i displej telefonu. Celkově působí telefon velice elegantně. 

 
 
 


Nejlepší fotomobil na trhu?

Nejen rychlostí nová "es šestka" zaujme. V dnešní době plní mobilní telefony i důležitou roli fotoaparátu, který máme vždy u sebe. I když se ve spoustě recenzí objevují kritcké ohlasy vystouplého fotoaparátu na zadní straně, neexistuje mnoho zařízení, na kterých by nebyl takto vystouplý fotoaparát. Považujme to tedy za nezbytnou daň, kterou musíme zaplatit, chceme-li stále kvalitnější fotografie. Výsledné fotografie jsou velice pěkné a na našem videu se můžete podívat na demonstraci kvality fotografií. Samsung Galaxy S6 aspiruje na jeden z nejlepších fotomobilů. Ohrozit jej může pouze nové LG G4.

 

 

Displej a ovládání jsou naprstou špičkou

Ovládání telefonu je zkrátka bezchybné. Vše máte pod kontrolou, o každém svém příkazu máte absolutní přehled a ihned vidíte výsledek svého snažení. Samsung dodržel i své sliby ohledně přebytečných aplikací. Ty u minulých generací zbytečně zatěžovaly systém a zařízení nebyla tak rychlá, jak mohla být. Co se displeje týče, ani zde Samsung nedělal kompromisy. SAMOLED displej s QHD rozlišením, tedy 2560x1440 pixelů. O displeji je možné mluvit pouze v superlativech. Vysoké rozlišení samozřejmě znamená dokonalou ostrost, ale rozdíl oproti klasickým Full HD displejům není tak markantní, jak byste asi čekali. Pochválit můžeme i čitelnost na přímém slunci, která je skutečně bezproblémová díky zvyšování kontrastu v těchto složitých podmínkách. Pozorovací úhly jsou rovněž skvělé.
 

 

 

Bezkonkurenční herní výkon

Telefony neslouží pouze jako komunikátory, ale využíváme je také ke zkrácení dlouhé chvíle. Velice často tak na zastávkách veřejné dopravy potkáváme osoby s chytrým telefonem v ruce, které si většinou hrají nějakou zajímavou hru, aby si zkrátili čekání. Jak už několikrát zaznělo, jedná se o nejrychlejší a nejvýkonnější chytrý telefon světa. Nejnovější hry proto zvládá zcela bez problémů. I ty nejnáročnější hry s nejlepší grafikou běží plynule bez sebemenšího zaseknutí. Samsung Galaxy S6 tak můžete použít i jako kapesní herní konzoli.

 

 

 

Doplňkové moderní technologie

Chytrý telefon v sobě snoubí několik funkcí a dokáže plnohodnotně zastoupit hned několik zařízení. Kromě klasického komunikátoru, fotoaparátu a již zmiňované herní konzole lze telefony využít jako fitness zařízení. Ne snad, že jsou tak těžké, že byste s nimi mohli cvičit, ale obsahují v sobě nejrůznější funkce jako například krokoměry, měřiče tepu apod. Díky tomu můžete mít dokonalý přehled o svých denních aktivitách. Párkrát nás telefon dokonce upozornil, že jsme daný den nevěnovali ani 60 minut svižnějšímu pohybu a hazardujeme se zdravím.  
 

 

Co říci závěrem? Samsung Galaxy S6 je skutečnou špičkou a lepší telefon budete jen těžko hledat. Pokud chcete telefon, který nedělá žádné kompromisy, využívá nejnovější technologie a používá nejvytříbenější hardware, máte jasno. Samsung Galaxy S6 můžeme jednoznačně doporučit! Baterie vám vydrží minimálně den při využití 4G sítí. Pokud je vypnete, výdrž telefonu se rapidně zvýší. Dalším řešením, jak získat nějakou energii navíc, je úsporný režím.

Máte konkrétní požadavky na svůj telefon a potřebujete poradit? Neváhejte a kontaktujte Profesora OKAY! Pomůže vám.

​Mohlo by vás zajímat


10 překvapivých zajímavostí o mobilních telefonech

Smartphony se staly nedílnou součástí našich životů. Přečtěte si 10 faktů o mobilních telefonech, které jste možná ani nevěděli.

Přečíst více >>

Jak vybrat mobilní telefon

Výběr mobilního telefonu řeší tisíce Čechů denně. Přinášíme vám zábavný článek, který s výběrem rychle pomůže.

Přečíst více >>

Zvyšují mobilní telefony riziko rakoviny?

Dnes už nejsou výjimkou lidé, kteří protelefonují i šest hodin denně. Zadělávají si na zdravotní problémy, nebo je téma "rakovina a mobil" jen další fámou?

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články