Recenze outdoorové kamery Niceboy VEGA 5

Akční kamery poslední dobou zažívají nebývalý úspěch, a to zejména díky kompaktnosti, možnosti celoročního využití a rozmachu technologií. Na trhu najdeme spoustu různých kamer od známých i méně známých výrobců a často bývá složité se v kamerách vyznat.

My vám dnes přinášíme recenzi nejnovějšího modelu české společnosti Niceboy. Její předchozí modely uspěly u uživatelů zejména díky poměru ceny
a kvality
. Nová kamera nese název VEGA 5 a zvládá nativní rozlišení 4K, díky tomu se chce utkat s nejlepšími konkurenty na trhu.

Co najdete v balení

Již u předchozího modelu jsme byli obsahem balení příjemně překvapeni. Ani nyní Niceboy nezklamal. Designově zdařilá krabička v sobě kromě kamery ukrývá celou hromadu příslušenství. Na začátek tak nemusíte kupovat žádné doplňkové příslušenství.

Nechybí například dálkové ovládání, vodotěsný obal, otevřený držák, sada různých úchytů včetně těch na řidítka, jistící lanko, nalepovací úchyty, popruhy na uchycení a mnoho dalšího.

Součástí balení jsou samozřejmě i nabíjecí adaptér s kabelem. Nezapomeňte, že pro nahrávání videa ve 4K kvalitě kamera potřebuje vysokorychlostní microSD kartu standardu UHS-3.

Design a hardware

Po designové stránce kamera ničím výrazně nepřekvapí. Samozřejmě se jedná o malou a lehkou krabičku v pevné schránce. K ovládání slouží několik funkčních tlačítek, na těle najdeme také sloty – nabíjecí, pro microSD kartu a výstup microHDMI.

Mnohem zajímavější je to však „pod kapotou“. VEGA 5 disponuje vysoce výkonným čipem Ambarella A12 a sensorem Sony IMX117. Ve spojení s dostatečně kvalitní optikou a systémem EIS (digitální stabilizace) dostáváme ostré záběry, a to ve vysokém rozlišení.

Největším tahákem kamery je jednoznačně možnost natáčet v nativním 4K rozlišení při 30 snímcích za sekundu (fps), u FullHD je to 120 snímků, a při HD rozlišení dokonce skvělých 240 snímků. Kromě perfektních záběrů vám kamera pořídí také ostré a detailní fotografie v rozlišení až 16 Mpix.

Software

Výrobce kameru vybavil softwarem v českém jazyce. Veškeré funkce ovládáte na přehledném 2" LCD displeji. Za zmínku stojí například funkce zapni&nahrávej, dlouhé expozice pro focení v horších světelných podmínkách, zpomaleného záběru, časoměrné video či mód autokamery (s využitím cyklického natáčení). Díky vestavěnému Wi-Fi modulu lze kameru ovládat i smartphonem či tabletem. Stačí si nainstalovat aplikaci z obchodu Google Play, resp. Apple Store.

Vychutnejte si slowmotion video 

Natáčejte ve 4K rozlišení

Hodnocení

Niceboy VEGA 5 splnil veškerá očekávání. Za velmi zajímavou cenu dostanete kvalitní akční kameru nabitou funkcemi, které oceníte. Velkým plusem je nativní rozlišení 4K a 16Mpix fotoaparát, EIS stabilizace a hromada příslušenství. Největším mínusem je naopak baterie, jejíž výdrž se pohybuje na maximální hranici hodiny a půl. Nicméně baterie jsou nejslabším článkem všech akčních kamer obecně. Pokud hledáte dostupné zařízení pro uchování zážitků z dovolené, VEGA 5 rozhodně stojí za to!

Ke kameře doporučujeme zakoupit super 22 dílnou sadu příslušenství pro ještě lepší záběry! Dostupné ZDE.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články