Proč si vybrat sedačku ve výrazné barvě

Proč si vybrat sedačku ve výrazné barvě Sedací souprava obvykle tvoří centrální prvek celého obývacího pokoje. V současnosti si lze vybírat z mnoha typů a stylů sedacích souprav a můžete si tak sedačku přizpůsobit zcela svým potřebám a estetickému vkusu. Obývací pokoj je prostor, kde trávíte mnoho času s rodinou sledováním televize nebo povídáním u kávy. Je to taky část domu, kam si zvete přátele a různé návštěvy. I proto je důležité, abyste se v obýváku cítili dobře a aby vhodně reprezentoval vaši osobnost.

Síla barev

S tím vším vám mohou pomoci barvy. Vhodně zvolená barevnost interiéru zaručí, že si v obýváku odpočinete a budete se tam rádi vracet. Pestré barvy do interiéru vnesou čerstvý vítr a vám pomohou načerpat novou energii. Výrazných barev se nebojte a klidně s nimi začněte hned od základu. Sedací souprava ve výrazné barvě, která se vám líbí, je pro začátek ideální volbou. Samozřejmě není vhodné, ladit celý interiér do různých pestrých barev nebo do několika odstínů jedné výrazné barvy. Pobyt v takovém prostředí by na člověka mohl působit znepokojivě až rušivě.

Jak kombinovat výrazné barvy 

Jak kombinovat výrazné barvyOptimální metoda, jak kombinovat výrazné barvy, je postavená spojení tří barevHlavní barvu, kterou umístíte na stěny či podlahu a která tak bude zaujímat největší část  prostoru, vybírejte z neutrálních odstínů. Použitím bílé, černé nebo šedé získáte dost manévrovacího prostoru pro výběr a kombinování výraznějších barev. Neutrální barvu doplňte ideálně dvěma vedlejšími barvami. Jedna z nich by měla ladit s hlavní barvou, může se tedy jednat o méně či více intenzivní hlavní barvu. Druhá doplňková barva by měla tvořit kontrast k oběma zbylým. Ideální stav je, když harmonické uklidňující barvy doplníte barevnými kontrasty. Vyhnete se tak monotónnímu interiéru a vnesete si domů dobrou náladu a dynamiku. Nebojte se vybavit si obývák sedačkou ve výrazné barvě. Aby do interiéru dokonale zapadla, stačí ji jenom podpořit několika dalšími akcenty stejné barvy.

Řeč barev

A jakými výraznými barvami se doma obklopit? Je důležité mít na paměti, že barvy ovlivňují naši psychiku a není tedy dobré jejich sílu podceňovat. Červená vám dodá novou energii do života a povzbudí tělo i mysl. Příliš mnoho červené ale může vyvolat neklid a rozčilení. Oranžová prostor zútulní a rozzáří pokoje, kde je málo světla. Žlutá má příznivý vliv na psychickou stránku, podporuje duševní činnost a je tedy ideální do pracoven. Modrá, modrozelená a tyrkysová mohou působit chladně, ale zároveň opticky zvětšují prostor. Záleží, jaký konkrétní odstín si vyberete. Zelená je známá svým uklidňujícím účinkem a vyvolává pocit bezpečí.

Jak vidíte i na ilustračních obrázcích, když se výrazné barvy zkombinují správně a s citem, osvěží vaši domácnost a budou vám neustále navozovat dobrou náladu. Barevnou sedačku jednoduše doplňte osvětlením, vázami, svíčkami nebo dalšími drobnostmi ve stejné barvě.

Mohlo by vás zajímat


Nové sedačky odolají fixám i červenému vínu

Pokrok nezastavíme. Nyní v naší nabídce najdete sedačky, jejichž potahy se nezaleknou čmáranců ani tekutin.

Přečíst více >>

Jak vybrat sedačku

Není nic lepšího, než když se po náročném dni natáhnete na pohodlné sedačce. Tento článek vám přesně takovou pomůže vybrat.

Přečíst více >>

Jak správně pečovat o sedací nábytek

Stejně jako o vše ostatní, i o sedací nábytek je nutné správně pečovat, aby vydržel co nejdéle elegantní a pohodlný.

Přečíst více >>

                                        

Líbí se vám tento článek?

Podobné články