Proč se těšit na Samsung Galaxy S6

Příchod Samsungu Galaxy S6 byl už nějakou dobu očekáván a na jeho oficiální představení se těšila celá řada fanoušků. Co bylo těmi hlavními důvody? Kvůli čemu se této nové vlajkové lodi flotily Samsung věnuje takové množství článků?

 

"Samsung Galaxy S6 už není plastový."

Profesor OKAY

Rozruch způsobil Galaxy S6 především svým vzhledem. Ten je velice líbivý a spousta uživatelů jej označuje za velice luxusní. Podle mnohých hlasů je Galaxy S6 hezčí než představený HTC One M9. Tak jako tak to vypadá, že plastové prémiové telefony jsou pod značkou Samsung minulostí. Výrobce si kovové konstrukce ověřil u předchozích modelů a u S6 už pouze sklízí chválu. Nejnovější Samsung Galaxy S6 má prémiovou konstrukci z hliníku a skla. Kov, ze kterého je Galaxy S6 vyroben, je o 50 % tvrdší než u ostatních telefonů. Sklo kryjící displej a zadní stranu telefonu je Gorilla Glass 4. Díky tomu se nemusíte obávat, že se vám telefon poškrábe. 

 

 

 

"Systém TouchWiz bude rychlejší."

Profesor OKAY

Zjednodušený systém TouchWiz bude mít Galaxy S6 zbavený o zbytečné aplikace. Díky tomu by mělo být prostředí o dost rychlejší. Pokud jste si oblíbili nějakou aplikaci od Samsungu, nemusíte zoufat. Aplikace od výrobce si budete moci doinstalovat dle vlastního uvážení. Čistý a jednodušší design je však rychlejší, přehlednější, lépe ovladatelný a svým vzhledem připomíná Android Lollipop u telefonů řady Nexus.

 

 

"Zaoblené rohy u Galaxy S6 Edge přinesou nové možnosti ovládání."

Profesor OKAY

Zahnutí u modelu edge funguje zcela odlišně než u modelu Note Edge. Displej má standardní QHD rozlišení a zahnutí jej nikterak nerozšiřuje. Díky zahnutí displeje se uživatelské prostředí rozprostře až přes oba boční okraje obrazovky a díky tomu získává pracovní plocha nečekanou hloubku. Oblé rohy displeje ale slouží i k ovládání telefonu. Hranu využijete především v pohotovostním režimu telefonu, kdy se na ní zobrazují notifikace a uživatel může listovat mezi informacemi z různých miniaplikací. Pokud po hraně přejedete prstem, objeví se aktuální dostupné údaje a vy v nich můžete začít listovat. V nastavení telefonu už si vyberete, která strana by vám měla k těmto účelům sloužit.

 

Vlajková loď nabídne 5,1 palcový displej s rozlišením 2560 x 1440 u obou variant. Ani u tohoto modelu výrobce neupustil od technologie displeje Super AMOLED s jemností 577 PPI. Hnacím motorem této novinky bude vlastní procesor Exynos od Samsungu vyrobený 14nm technologií. Jedná se o osmijádrový 64bitový čip, přičemž čtyři jádra mají frekvenci 2,1 GHz, zbylé čtyři pak mají frekvenci 1,5 GHz. Vysoký výkon potvrzují 3 GB paměti RAM DDR4. Minimálně pojme nová S6 32 GB dat, nejvyšší kapacita se poté zastavila na 128 GB.

PŘEDOBJEDNEJTE SI SAMSUNG GALAXY S6 JEŠTĚ DNES

 

​Mohlo by vás zajímat


10 překvapivých zajímavostí o mobilních telefonech

Smartphony se staly nedílnou součástí našich životů. Přečtěte si 10 faktů o mobilních telefonech, které jste možná ani nevěděli.

Přečíst více >>

Jak vybrat mobilní telefon

Výběr mobilního telefonu řeší tisíce Čechů denně. Přinášíme vám zábavný článek, který s výběrem rychle pomůže.

Přečíst více >>

Zvyšují mobilní telefony riziko rakoviny?

Dnes už nejsou výjimkou lidé, kteří protelefonují i šest hodin denně. Zadělávají si na zdravotní problémy, nebo je téma "rakovina a mobil" jen další fámou?

Přečíst více >>

Líbí se vám tento článek?

Podobné články