Proč se k tiskárnám nedodávají USB kabely

Možná jste se už několikrát podivili, proč jste k nové tiskárně nedostali také datový USB kabel, který je nezbytný pro komunikaci tiskárny s počítačem. Výrobci tiskáren totiž do balení zahrnují pouze napájecí kabel do zásuvky. Proč je třeba datový kabel dokupovat zvlášť?

Profesor OKAY vysvětluje, proč se k tiskárnám nedodávají USB kabely.

Nejprve je nutné poznamenat, že tento tah si výrobci rozhodně nevymysleli jen tak z legrace. Absence datových kabelů v baleních tiskáren má jasný a logický důvod. Je to všeobecný důraz na šetření životního prostředí. Ekologičnost je zejména u výrobců tiskáren na prvním místě. Výrobci neustále doporučují co nejvíce recyklovat škodlivé materiály, nevyhazovat prázdné nádržky na inkoust jen tak do popelnice a zejména dbát na šetření papíru.

Nezahrnovat datové kabely do balení je tak další krok k ekologičtějšímu provozu tiskáren. Každý uživatel totiž umístí tiskárnu do jiné vzdálenosti od počítače. Dvoumetrový kabel může někomu stačit, jiným uživatelům však nebude vyhovovat ani dvojnásobek. Kdyby se k tiskárnám naopak přibalovaly velmi dlouhé kabely, většina uživatelů by jejich délku ani nevyužila. Příliš dlouhý kabel je obtížný, překáží a není plně využíván. Pokud potřebujeme jen metr a půl ze čtyřmetrového kabelu, dva a půl metru bylo v podstatě vyrobeno zbytečně.

Tímto opatřením sice přibývá nutnost si datový kabel dokoupit zvlášť, zároveň však každý získá přesně tak dlouhý kabel, jaký potřebuje. Nezatíží životní prostředí a nebude nikde překážet. Každý uživatel tak za stokorunu navíc pomůže šetřit prostředí, ve kterém žije. A to je rozumné, no ne?

Máte další otázky? Zeptejte se Profesora OKAY přímo!

Mohlo by vás zajímat


Jak funguje laserová tiskárna

První laserová tiskárna se na trhu objevila v roce 1984. Nyní si vysvětlíme, jak toto zařízení funguje. Neopomeneme ani LED tiskárny.

Přečíst více >>

Jak funguje inkoustová tiskárna

Inkoustovou tiskárnu má většina z nás doma. Jakým způsobem vlastně tiskne?

Přečíst více >>

Jak vybrat tiskárnu

Tiskárny jsou velice oblíbenou a nepostradatelnou počítačovou periferií. Teno článek vám pomůže s výběrem té nejvhodnější.

Přečíst více >>

 
Líbí se vám tento článek?

Podobné články