Proč pan Aleš pořídil tři matrace Hypnos?

S laskavým panem Alešem jsme se setkali v přírodopisném kabinetu jednoho pražského gymnázia, kde vyučuje už více než 30 let. Mezi vycpanými či v lihu naloženými zvířaty jsme si povídali především o jeho zkušenostech s nákupem matrace Hypnos, kterou před časem pořídil na e-shopu okay.cz. Vlastně je koupil hned tři.

Děkujeme, pane profesore, že jste souhlasil s krátkým rozhovorem. Přejdeme rovnou k věci: proč jste se rozhodl právě pro matraci Hypnos z naší nabídky?

Já jsem zvyklý v OKAY čas od času pořídit nějaký elektrospotřebič, baterie a tak podobně. Prodejnu mám dvě zastávky tramvají od domu a proto mi neuniklo, že se rozšířila i o sortiment nábytku. A když jsme se synem mluvili o jednoznačném přínosu kvalitních matrací pro lidský spánek, rozhodl jsem se prodejnu navštívit a provést alespoň letmý monitoring trhu.

Takže vás k nákupu přiměl váš syn?

Dá se říct, že byl tím hybatelem, ovšem rozhodnutí jsem učinil sám. A pravdou je, že ve mne dozrávalo dlouho. Jsem téměř tři roky vdovec a rozhodl jsem se, že vyměním naši starou manželskou postel za jednolůžko. Syn mi poskytl kvalitní rám postele z masivního dřeva včetně příslušného roštu, pro který neměl využití a zbývalo tedy jen vybrat vhodnou matraci.

Podle jakých kritérií jste ji vybíral?

Půdorysné rozměry byly dány – potřeboval jsem 200 × 90 cm. Výšku matrace jsem otestoval u syna a seznal, že mi vzhledem k poloze roštu nejlépe vyhovuje 20cm matrace. Pokud se týká konstrukce, dal jsem na kolegu, který u nás vyučuje fyziku a doporučil mi tak zvané taštičkové pružiny typu bonell. Ty poskytují tělu velmi dobrou oporu a přispívají ke zdravému spánku.

A potvrdila se teorie v praxi?

S potěšením musím konstatovat, že ano. Hned první noc na mne měla doslova blahodárné účinky, probudil jsem se odpočatý. Svůj vliv na tuto skutečnost jistě mělo i to, že jsem do té doby spal na nevyhovující matraci. Přínos pružinové konstrukce a tak zvané paměťové pěny je ovšem dle mé zkušenosti značný.

Zmínil jste, že jste matraci nakoupil v e-shopu.

To až ty další. Krátce poté, co jsem na vlastní kůži vyzkoušel novou matraci, rozhodl jsem se pořídit ji také synovi a jeho rodině. Jednu pro manželskou postel o rozměrech 200 × 160 cm a jednu pro vnuka – ta měla rozměry 200 × 80 cm. Nechali jsme si je zdarma dopravit na prodejnu a potom synovým rodinným vozem přímo do jeho bytu. Obě matrace byly komprimovány do formátu válcové role, takže se do auta dobře vešly.

A jak je váš syn s novou matrací spokojen?

On a snacha velmi. Neměli sice tak starou matraci jako já, ale zejména snacha mluvila o tom, že se cítí mnohem více odpočatá. Vnuk se prý nechal slyšet v tom smyslu, že mu na tom nezáleží. Ale já mám radost, že díky dědovi může i on spát kvalitně. Ostatně kolega dějepisář mi prozradil, že Hypnos je jméno řeckého boha spánku a tak předpokládám, že i to se příznivě obrazí.

Další naše povídání přerušil školní zvonek. Přestože škola byla dle nařízení vlády téměř prázdná, musel se pan Aleš věnovat svým studentům prostřednictvím webkamery.

Líbí se vám tento článek?

Podobné články

Matrace Galatea - komprimovaná - 90x200x16

3 599 

bez DPH 2 974 

Matrace Artemis - komprimovaná - 180x200x20

7 999 

bez DPH 6 610 

Matrace Artemis - komprimovaná - 90x200x20

3 999 

bez DPH 3 305 

Matrace Nyx 1+1 - 90x200x18

4 999 

bez DPH 4 131